Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalne sterowanie z allegro problem

10 Mar 2010 10:02 4670 9
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam w planach zrobić autko rc wszystko wiem jak zrobić.ostatnio napotkałem się taki problem bo nie mam aparatury.Popatrzyłem trochę na allegro i znalazłem i nie za bardzo wiem czy się nada.Autko ma jeżdzić w przód tył i skręcać.moje pytanie jest takie czy się nada takie zdalne sterowanie proszę o odpowiedz

opis i zdjęcia:

ZESTAW ZDALNEGO STEROWANIA RADIOWEGO

6 KANAŁOWE

Wygodny pilot z wysuwana anteną oraz płyta odbiornika z 6 kanałami.

Zestaw umozliwia zrealizowanie wielu zadan jak sterowanie silnikami, oswietleniem, silownikami i innymi urzadzeniami. maksymalne obciazenie kazdego kanalu to 7A (przy 230V) lub 10A (przy 12V). Zestaw fabrycznie dziala w trybie chwilowym czyli: naciskamy przycisk w pilocie i w tym momencie przekaznik w odbiorniku jest zalaczany i trzymany dopuki sie puscimy przycisku pilota. Oczywiscie we wlasnym zakresie mozna to zmienic dodajac na wyjsciu np obwod czasowy czy przerzutnik wlacz/wylacz.

Pilot wielkosci 12x4,5x2 cm z wysuwana antena dlugosci 19cm. Zasilanie pilota typową baterią 9V. Maksymalny zasieg do 100m w otwartym terenie. Pilot posiada 6 przycisków oraz czerwoną kontrolkę led.

Odbiornik wielkosci 10x6cm i grubosci 2cm. Zasilanie przez 12VDC (minus 12V podlaczamy do kostki pin "GND" natomiast plus 12V do pinu "12V". Kazdy kanał posiada przekaźnik z wyprowadzonymi 3 pinami ( wspólny, NO oraz NC).

Bardzo prosta obsluga : wystarczy odbiornik podlaczyc pod 12V, do pilota wlozyc baterie 9V i juz mozna uzywać.

Zestaw umożliwia realizację ciekawych funkcji np sterowanie silników DC lewo/prawo - uzywajac 2 kanalów mozna w prosty sposób sterować silnikiem a pozostałe kanały użyćdo innych celów.

Zestaw wysokiej jakości wykonany częsciowo w technice smd.

W zestawie znajduje się: odbiornik oraz 1 pilot.

Zestaw jest fabrycznie nowy, na zyczenie faktura VAT.

zdjęcia :

zdalne sterowanie z allegro problem zdalne sterowanie z allegro problem zdalne sterowanie z allegro problem
  • Poziom 9  
    nie,przeczytaj se pierwsze trzy linijki a reszta opis i zdjęcia dałem bo mogą się przydać
  • Poziom 36  
    Tylko nie podałeś, czy jest możliwość użycia dwóch kanałów jednocześnie np. lewo/przód to dwa kanały działające jednocześnie, można to obejść ale wtedy trzeba dodać (prosty) układ logiki. Oczywiście żaden z kanałów nieproporcjonalny.
  • Poziom 9  
    a opłaca się taką kupić za 130zł czy dozbierać do takie modelarskiej
  • Poziom 36  
    Kwestii opłacalności nie tykam, jeśli wiesz co potrzebujesz to decyduj, ta aparatura ma (chyba) możliwość załączenia jednego kanału z sześciu na raz. Jeśli robisz zabawkę zdalnie sterowaną to chyba ty określasz parametry aparatury, jeśli nie wiesz o co chodzi to poducz się...
  • Poziom 16  
    Lepiej dozbierać do takiej modelarskiej ale wtedy podchodzą inne problemy takie jak regulatory do silników itp.
  • Poziom 9  
    Na razie chciałbym kupić taką 4-6 kanałową bo robię autko takie żeby jechało w przód tył i skręcało a może później zrobię takie z regulatorami itp, i jak na mój wiek to jeszcze muszę poczekać zanim nauczę się więcej bo mam 12 lat. Pzdr
  • Moderator Robotyka
    Danielos161 napisał:
    Na razie chciałbym kupić taką 4-6 kanałową bo robię autko takie żeby jechało w przód tył i skręcało a może puzniej zrobię takie z regulatorami itp,i jak na mój wiek to jeszcze muszę poczekać zanim nauczę się więcej bo mam 12 lat.Pzdr

Kanał to funkcja. Jazda "przód-tył" to jedna funkcja - jeden kanał, a skręt - druga.
    Czyli przeciętny samochód RC wymaga dwóch kanałów, najlepiej proporcjonalnych.

Za ok 150zł da się kupić normalną aparaturę dwukanałową, na 40MHz.
    Do tego odbiornik 40MHz też co najmniej dwukanałowy. Może mieć więcej kanałów niż nadajnik.
    Możesz poszukać oczywiście aparatury z syntezą, ale będzie droższa, podobnie jak odbiornik.
    Jeśli wolisz tańszą, bez syntezy, będziesz musiał kupić dwa kwarce 40MHz TX - do nadajnika (najlepiej producenta nadajnika) i RX do odbiornika (najlepiej od producenta odbiornika - niestety nie wszystkie kwarce są kompatybilne). Razem - dodatkowo 100zł.
    Do tego Pakiet - ok. 60zł. Ładowarka - ok. 40zł.
    Serwo - ok. 30-40zł.
    Silnik ok 40zł.
    Regulator dwukierunkowy co najmniej 150zł.
    Drogo.

Dlatego lepiej kupić gotowy zestaw RTR (gotowy do jazdy po wyjęciu z pudełka) za ok. 350zł i będziesz miał już wszystko. W razie czego możesz też po prostu wymieniać karoserie, uzyskując różny wygląd modelu. A to tylko 3 razy tyle co to sterowanie jakie pokazałeś. Odłóż na nie 3 razy i masz PRAWDZIWY model, a nie zabawkę jak z marketu.

Na tym, nieproporcjonalnym sterowaniu jakie pokazałeś. uzyskasz tylko prostą, samojeżdzącą zabawkę, która po godzinie zabawy przestanie cię bawić.
  • Poziom 9  
    ok dz i mam pytanie jak zamknąć temat