Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AKAI GX-95 ustawienie BIAS przy automatycznej kalibracji

baksiu1 10 Mar 2010 15:11 4417 4
  • #1 10 Mar 2010 15:11
    baksiu1
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z ustawieniem optymalnego poziomu prądu podkładu (BIAS) podczas automatycznej kalibracji (CAL). Dodam dla niewtajemniczonych, że w trybie CAL na wyświetlaczu pokazują się wskaźniki wysterowania taśmy, które należy wyregulowac przy użyciu potencjometrów BIAS i LEVEL /nie mylić z REC LEVEL/.
    podczas gdy LEVEL ustawiam idealnie, to BIAS nie da się wyskalować, przy skręceniu potencjometru max w lewo nadal wskaźnik nie osiąga pozycji optimum.
    Proszę o pomoc, tylko bez rad typu: trzeba rozkręcić magnetofon i sprawdzić wszystko po kolei ;)
    Dodam, że wszystkie funkje działają prawidłowo, przy ustawieniu "na słuch" względem źródła również brakuje skali potencjometru.

0 4
  • #2 10 Mar 2010 18:10
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy tak się dzieje na każdej taśmie, na każdym rodzaju taśmy? Zakładam, że tor przesuwu taśmy nie jest rozregulowany lub źle wyregulowany.

GM

0
  • #3 10 Mar 2010 19:54
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 11 Mar 2010 11:46
    baksiu1
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi, myślałem, że znajdę kogoś, kto miał podobny problem i da prostą radę...

Co do magnetofonu, to jest w świetnej kondycji, ma szklane głowice bez śladu zużycia, zalakowane śruby od skosu głowicy i wałków, wałki czyste jak łza, jestem drugim właścicielem, kupiłem od kumpla, znam jego historię.

Myślałem, że użytkownika najlepszego magnetofonu AKAI-a w historii się nie posądza o używanie starych, zużytych i złej jakości kaset do kalibracji, oczywiście, że próbowałem ustawić bias na różnych kasetach typu I i II, zawsze jest ten sam problem.
    Może rozmagnetyzowanie głowicy coś da?? Tylko się boję, że mogę jeszcze bardziej zaszkodzić, magnetofon gra świetnie. Ponoć głowica amorficzna się nie magnesuje, ale np wałki i tor przesuwu już tak.

proszę o profesjonalną radę...

0
  • #5 11 Mar 2010 12:13
    398216
    Użytkownik usunął konto