Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić czy głośnik rozmów jest sprawny?

10 Mar 2010 15:16 4486 6
  • Poziom 24  
    Witam zakupiłem głośnik rozmów do nokii 5310 xm i po zamontowaniu nie chce działać. Z racji tego, że głośnik jest raczej nieoryginalny chciałbym wiedzieć jak go mogę sprawdzić czy jest sprawny miernikiem albo jakimś innym sposobem?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Najprościej omomierzem.
  • Poziom 33  
    najprościej podać z generatora sygnał obojętnie jakiego kształtu o częstotliwości około 10kHz i amplitudzie nie większej niż 0,8V
  • Poziom 24  
    rezystancje sprawdziłem i nie wskazuje żadnej, generatora nie posiadam niestety. Skoro nie ma żadnej rezystancji to jest uszkodzony? Czy może inaczej to wygląda w przypadku takiego małego głośniczka?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeżeli miernik nie wskazuje nic (tzn jedynkę z przodu) to oznacza że cewka jest przerwana, lub odlutowała się od pada montażowego.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Te głośniki nieoryginalne to porażka a jeszcze w tym telefonie to już całkiem porażka, jestem przekonany ze jak włożyłeś skręciłeś telefon i później wyjąłeś go z telefonu to miał nóżki pogięte, i to jest najprawdopodobniej przyczyna urwania się drucika od styku obejrzyj go pod mikroskopem czy pod lupą i sprawdź czy nie jest przerwany.
  • Poziom 24  
    Wiem że nieoryginalne głośniki to żenada ale kupowałem przez alledrogo i miał byc oryginał. Faktycznie obejrzałem głośnik pod lupą i drucik idący do cewki był przerwany. Nie chce zakładać nowego tematu, i dlatego spytam się gdzie dalej szukać bo głośnik działa tak samo jak stary, tj strasznie słabo słychać przez niego. Siateczke wyczyściłem. Gdzie szukać?