Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plan zabudowy Astry Kombi - opinie

crsevolution 05 Sie 2004 00:57 4836 20
  • #1 05 Sie 2004 00:57
    crsevolution
    Poziom 16  

Osatnio zmienilem autko na Opla Astre F Kombi.
    W zwiazku ze spora iloscia miejsca w bagazniku postanowilem jakos wypelnic te pustke :)
    Seryjnie Astra ta wyposazona jest 6 glosnikow - 2 wysokotonowe oraz 4 sredniotonowe w drzwiach i na tylnej klapie.
    Jako jednostke centralna zakupilem odtarzacz JVC KD-LH 3101 (regulowane wyjscia sub, mp3)
    I teraz.
    Zakupilem 3 wzmacniacze
    - 2x Kenwood Kac-821 (2x75W, 1x150W RMS)
    - 1x Kenwood Kac-921 (2x90W, 1x180W RMS)

Zrobilem 3 subwoofer'y:
    - dwa oparte o glosniki Boschmann ALX-122 (30cm, 350W RMS) - do kazdego z nich sa obudowy wyliczone programikiem - 50 litrow b-r. Kazdy z tych sub'ow bedzie zasilany zmostkowanym Kac-821, podlaczonym do wyjsc sub w radiu..
    - jeden oparty o glosnik Alphard LW-1500 (38cm, 135W RMS) - obudowa ok. 55 litrow zamknieta, zasilana zmostkowanym Kac-921, podlaczonym do standardowego wyjscia na wzmacniacz w radiu..

To wszystko bedzie umieszczone w jednej linii za tylna kanapa, z glosnikami skierowanymi do tylu.

Zestawik uzupelnia jeszcze 2 glosniczki srednio-wysokotonowe umieszczone gdzies z tylu.

Jak myslicie - jak bedzie gralo?

• #2 05 Sie 2004 12:43
    IrekKo
    Poziom 32  

crsevolution napisał:
    Zrobilem 3 subwoofer'y:.......
    Jak myslicie - jak bedzie gralo ?

8O :!: 8O :!: 8O :!: 8O :!: 8O :!: 8O
    Na pewno będzie dudniło i świszczało.
    Cała instalacja zupełnie bez sensu.
    Weź sobie poprzeglądaj trochę stron o zabudowach "Car-Audio".

• #3 05 Sie 2004 13:22
    .Wiśnia
    Poziom 28  

Cytat:
    Na pewno będzie dudniło i świszczało.

popieram w 100% to bedzie rzeźnia a nie słuchanie muzyki :?
    Cytat:
    Cała instalacja zupełnie bez sensu.

watpie by :arrow: crsevolution -owi załezało na jakosci odtwarzanego dzwieku i tak juz ma zrobione wiec watpie by cos zmienił
    Cytat:
    Zestawik uzupelnia jeszcze 2 glosniczki srednio-wysokotonowe umieszczone gdzies z tylu...
    a co to za głosniczki -fabryka ?

• #4 05 Sie 2004 13:33
    micho a
    Poziom 35  

moim zdaniem lepiej jeden mocny sub np na jakimś jbl też bedzie głośno zajmie mniej miejsca chyba nawet taniej wynieśie niż 3 głośniki i 2 wzmaki bo styknie 1 wzmak

na chwile obecną bedzie łomot straszny niezłe natężenie 8) ale jakość no comments :lol:

• #5 05 Sie 2004 15:21
    Mateusz120986
    Poziom 22  

Jak na moje to ogólna przesada ładować tyle subów i wzmacniaczy. Ja bym postawił na jakość i czystość dźwięku a nie na głośnośc i łomotanie. W końcu i tak zauważysz, że nie potrzeba destrukcyjnego basu by dźwięk był dobrze słyszany. Poza tym i tak był by problem z zasileniem tych wszystkich wzmacniaczy. Jak na moje to pomysłjest ogólnie pogjęty od samego początku.

• #6 05 Sie 2004 18:17
    crsevolution
    Poziom 16  

Hmm... Widze, ze tylko mi podoba sie moj pomysl.. Tak wiec juz wyjasniam..
    Otoz jak na ta chwile mam zakupione dopiero wzmacniacze (wszystkie 3) oraz 2 glosniki - jeden Boschmann i Alphard...
    Skrzynie i tak bede robil od poczatku (wszystko juz policzone)..
    To nie jest do konca tak, ze chce uzyskac samo tylko dudnienie i nic wiecej.. Moze nie wszyscy uwierza, ale zalezy mi tez na jakosci.. :) Owszem, lubie kiedy porzadnie walnie po pleckach, ale nie chce uzyskac efektu dudnienia, kiedy to zaden z niskich tonow nie bedzie slyszalny..

Na samym poczatku mialem w Skodzie Favorit suba opartego na tym Alphardzie i wzmacniaczu Kac-821 - juz bylo dobrze - tylko teraz, skoro pojawila sie mozliwosc dolozenia nieco sprzetu...

Glownie chodzi mi o uzyskanie ladnie brzmiacego basu..

Zasnanawiam sie czy nie lepiej zostawic tylko dwa wzmacniacze Kac-821 zasilajace dwie tuby z Boschmann'ow, a tej tuby z Alphardem w ogole nie robic..

Jesli chodzi o glosniki srednio-wysko tonowe to bardzo odpowiadaja mi Alphardy ETP-110 - to jest sprawdzony przeze mnie model i mysle ze raczej zostanie w autku...

• #7 05 Sie 2004 19:59
    IrekKo
    Poziom 32  

crsevolution napisał:

Glownie chodzi mi o uzyskanie ladnie brzmiacego basu.....

Na tych głosnikach tego nie osiągniesz.
    Zamiast iść w ilość lepiej idź w jakość.
    Lepszy jeden porządny sub niż całe stado byle czego.
    Pamiętaj, że używasz głośników z niższej półki cenowej (nie wiem czy nie zawyżyłem oceny :wink: )i nie możesz oczekiwać cudów. Zamiast kupować głośniki, które tylko ładnie wyglądają, kup jeden brzydki , ale ładnie grający, bo żadne obliczenia ci nie pomogą.
    Po co np. pakujesz głośniki średniotonowe z tyłu? To tylko pogorsza stereofonie i może pogorszyć brzmienie z powodu przesunięć fazowych trudnych do usunięcia :!: .

• #8 06 Sie 2004 22:21
    crsevolution
    Poziom 16  

Ok.. W takim razie posprzedaję wszystko.. Zostawię tylko wzmacniacz Kac-921 (2x90W RMS).. Do tego chciałbym głośnik za ok. 500 zł - średnica 38cm.. Może ktoś mi pomóc w wyborze ? Przejrzałem Allegro i jest jeden : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29215381 Co Wy na to? Prosiłbym o opinię..

• #10 06 Sie 2004 23:05
    nfsking
    Poziom 24  

tak na moj gust to sprzedaj wszystko i kup:

wzmacniacz-> Boschmann 990ATX
    głośniki-> 2xbeyma power 12

głośniej(z zachowaniem jakości) i prościej

• #11 06 Sie 2004 23:16
    Nap5teR
    Poziom 20  

Teraz do tego JBL'a Zrób skrzynkę, średnie i wysokie tony umieść z przodu i będzie grało! Alphard nie nadaje się na nic, Boschmanny uszłyby, ale JBL wszystkie bije o łeb. Większość piszących ma racje, ale wybór pozostaje twój.
    Pozdrawiam i powodzenia ze sprzętem:)
    Nap5teR

• #12 07 Sie 2004 07:43
    IrekKo
    Poziom 32  

Ten Jbl to potężny głośnik, na pewno nie będziesz narzekał na brak basu 8) .
    Niestety duże wymiary głośnika wymuszają stosowanie dużej obudowy.
    Dla tego potwora min. to 60-70l. A jak będziesz chciał zejść naprawde nisko to myślę że 100l. nie będzie za dużo.
    Jak by ci sie udało zdobyć szczegółowe dane tego głośnika to można by dokładnie określić typ i wielkość obudowy, a warto sie pomęczyć bo ten głośnik jest tego wart.
    Zmostkowany KAC-921 powinien sobie z nim poradzić.

• #13 07 Sie 2004 12:11
    crsevolution
    Poziom 16  

Hmm.. Ale warto dać za niego 450 zł ? Za tą cene nie będe miał nic lepszego o tej samej średnicy ?

• #14 07 Sie 2004 13:20
    nfsking
    Poziom 24  

ogólnie JBL to placebo(za kase ktora trzeba dac za przetworniki tej firmy mozna kupic lepsze ale mniej znane), jednak trzeba przyznac ze za ta cene sie oplaca. i własnie to jest zastanawiające... dlaczego tak tanio(normalnie ten glosnik kosztuje ponad 700zł!!) moze jest skopsany(po naprawie)?

• #16 08 Sie 2004 11:15
    crsevolution
    Poziom 16  

Znalazłem jeszcze jednego JBL... Raczej zostane przy tej firmie.. Tylko problem jaki model ?

• #17 08 Sie 2004 14:35
    IrekKo
    Poziom 32  

Może i jest lepszy, ale nie można tego stwierdzić bez danych technicznych.
    W internecie można go kupić już od 90$. Jest przeznaczony wyłącznie do obudów zamkniętych.
    Ja osobiście pozostałbym przy JBL-u.

• #18 08 Sie 2004 17:23
    .Wiśnia
    Poziom 28  

Parametry JBL GT4-14:

RMS Power Handling : 250W
    Peak Power : 1000W
    Frequency Response : 28Hz - 450Hz
    Sensitivity : 93dB
    Impedance : 4 Ohms
    Voice-Coil Diameter : 50mm
    Cut-Out Diameter : 283mm
    Mounting Depth : 161mm
    Overall Diameter : 311mm
    Vas : 100.45 liter
    Qts : 0.43
    Fs : 24.75Hz
    Qes : 0.46
    Qms : 6.46

oto parametry JBL nadaje sie do zamnietej obudowy ..fs troszke zanizone.. o jakies 2Hz najlepiej gra w 64 L

• #19 07 Mar 2007 18:49
    Lekki123
    Poziom 10  

Witam
    Dobrze ze zdecydowałeś sie na zmiane sprzetu z Alphard i Boschman(czy jak to tam sie pisze) na JBL.Zeczywiscie dudniło by FEST.I do tego, zeby zasilić system który mialeś zaplanowany na początku trzeba by jakiś porządny akumulator, i odpowiedni kondensator(jak nie akumulator żelowy), bo długo by to nie pochodzilo na zwykłym aku.W końcu 3 wzmacniacze z kenwooda swoje "szarpną" (w sumie te wzmacniacze to były najlepsze komponenty z początkowego planu instalacji).3 subwoofery... glupota.Ja zrezygnowalem w sowoim samochodzie z subwoofera z niemarkowym glosnikiem 30cm (alphard i boschman dla mnie tez nie wydają sie zbytnio markowe;P ) na rzecz Pioneera TS-W256DVC pod dobrym wzmacniaczem.Glośniczek ma 25cm 800W w chwilowej i 350W w RMS i musze przyznać ze trzęsie samochodzikiem aż miło!!!Przez niego plastiki zaczely sie ruszac, z czym sukcesywnie walcze wygluszając samochodzik:D zwrocilem uwage na problemy z zasilaniem ponieważ w mojej instalacji(kiedy jeszcze nie mialem kondensatora) dioda na wzmacniaczu zaczela przygasać <lol2>.Watpie ze przy 3 wzmacniaczach z kenwooda obejdzie sie bez kondensatora albo przynajmniej porzadnego akumulatora

• #20 08 Mar 2007 07:27
    IrekKo
    Poziom 32  

Lekki123 - zauważyłeś datę poprzedniego postu? :)

• #21 02 Lip 2008 23:58
    Vegeta_1906
    Poziom 12  

hehe. ciekawe i interesujące rzeczy się mogę tutaj dowiedzieć :)

Moderowany przez przemo-lukas:

Regulamin: 13.Nie będą tolerowane przypadki wykorzystywania archiwalnych tematów w celu zdobycia dodatkowych punktów, poprzez ich odświeżanie i dopisywanie treści nie wnoszących nic nowego do tematu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME