Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Z400 phone freeze i unlock hwk

_nimitz_ 10 Mar 2010 17:43 13376 0
    _nimitz_
    Level 13  
    Jako że nie mogłem nigdzie znaleźć opisu krok po kroku, a problemy z unlockiem Samsunga Z400 na HWK miałem niemałe, postanowiłem napisać jak to należy ugryźć.
    Zakładam, że wszyscy zainteresowani mają już wersję HWK 2.0.9.0 - na wcześniejszych ponoć nie działa. Jeśli nie, to instalujemy, a jeśli tak, to zabieramy się do dzieła.

Najpierw ściągamy z supportu HWK sterowniki dla qualcommów (jeśli miałeś jakieś wcześniej, to odinstaluj, mogą się żreć). Znajdują się one tu:
    Root / Samsung_SW/ !SupportFiles/ Qualcomm_USB_Driver_2.0.3.9.zip
    oraz w załączniku do postu.

/W tym momencie zaznaczę, że mój Z400 był dodatkowo Frozen, po głupawym acz radosnym kliknięciu "Unlock" w SAMs. Bez strachu, poradzimy sobie i z tym./

Następnie należy przygotować naszego Z400 do komunikacji z HWK:
    -wpisujemy na klawiaturze telefonu *#1546792*#
    -wybieramy Internals
    -wpsujemy kod: *#2456987*#
    -wybieramy test mode
    -wybieramy [9] common --> [6] USB Configuration --> [2] Qualcomm USB[*]
    Pojawi się nam: Qualcomm USB Configured. Plz Reconnect the Cable.0
    ALBO (dla leniwych:P) wpisujemy kod na klawiaturze telefonu: *#782872#. Efekt ten sam, a mniej zabawy.
    /Powrót do trybu Samsung USB analogicznie, tylko na końcu wybieramy [1] zamiast [2], ALBO wpisujemy *#726872#/
    Podłączamy teraz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

Instalujemy sterowniki z lokalizacji do której rozpakowaliśmy je po ściągnięciu z supportu.

Odpalamy SAMs, łączymy się z boxem, wybieramy QualComm i Z400. Zaznaczamy ptaśkiem opcję "QualComm mode" (QCDI zmieni się z RJ45 na Auto, tak jak MODEM powyżej) i sprawdzamy "Port Check" czy wykrywa telefon. W trybie QualComm zajmuje mu to trochę czasu, więc nie przerywamy, tylko siedzimy cierpliwie.
    Jeśli go widzi prawidłowo, to zobaczymy

Code:
    PING: OK, COM5 - NOT IN DOWNLOAD MODE !

PING: OK, COM5 - MODEM

Następnie wybieramy QCDI Info i cierpliwie czekamy. Najpierw (przy zamrożonym telefonie) zobaczymy informacje:

Code:
    PING: OK, COM5 - QCDI

Software: Z400XXFH1
    Regions : Austria,Benelux,France,Germany,Hungary,Italy,Spain,UK
    Language: de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr)   
    Release : 2006 August Rev: 1
    Hardware: MP 2.803
    IMEI: xxxxxx-xx-xxxxxx-x
    BTID: 001B:98:95E5F4
    S/N : R8WP476953
    MOB_INFO not Avalaible
    Sysinfo not Exists
    FLAG: 00000001 [Frozen !]

Na dole wyświetli się napis informujący nas o tym, że kody są kalkulowane i że może to zająć kilka minut. Nie kłamią. U mnie trwało to 2-3 minuty. Najpierw pojawia się kod do unfreeze, a potem do usunięcia simlocka:

Code:
    MAST: 40596057 [UNFREEZE]

NET : 37513972 [#SIMLOCK*NET*37513972#]

Czyli wszystko, czego potrzebujemy. Po odpaleniu "zamrożonego" telefonu z włożoną kartą sim wyskoczy nam komunikat "Phone frozen!", wpisujemy wtedy kod MAST (nic nie będzie się wyświetlało na ekranie, ale to nic nie szkodzi) i klikamy środkowym przyciskiem joya na potwierdzenie. Telefon powinien nam się "odmrozić", wesoło zaćwierkać :P i normalnie włączyć. Potem pozostaje nam już tylko wklepanie #7465625*638*KOD-NET# i mamy tel bez smoka.

Wiem doskonale, że nie jest to nic odkrywczego, ale ani ns-pro, ani spt, ani ust nie chciały drania ugryźć, a stare dobre HWK poradziło sobie może nie bez problemu, ale skutecznie ;)
    Mam nadzieję, że zebrane to w jednym miejscu komuś pomoże ;)

Pozdrawiam
    NimitZ