Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Proliant ML110 G4 nie wstaje

10 Mar 2010 18:27 2377 4
  • Poziom 17  
    Witam,

piszę gdyż zakupiłem do tegoż serwera pamięci, które odpowiadają wymogom
    przedstawionym na wewnętrznej części klapy obudowy, ponadto mają hologram
    HP. Jednak po włożeniu ich i próbie odpalenia serwera włączają się wentylatory,
    które co jakiś czas spowalniają i znów przyspieszają. Po dłuższej chwili słychać
    piknięcia 1 dłuższy, 2 krótkie. Próbowałem w opisie błędów doczytać cóż to oznacza
    lecz nic nie znalazłem.
    Próbowałem zarówno z pamięciami ECC jak i zwykłymi DDR2 non-ECC.
    Próbowałem resetować bios wyjmując bateryjkę na kilka minut.
    Procesor na 100% mam sprawny, pamięci wg sprzedawcy także. Bez pamięci
    natychmiast słychać piknięcia. Być może robię
    coś źle, bardzo bym prosił o pomoc w odpaleniu tej maszyny.
  • Poziom 2  
    Witam, jeśli jeszcze sobie nie poradziłeś to postaram się pomóc.

Niestety nie podałeś kilku ważnych informacji, bez których ciężko coś konkretnego poradzić. Mogę się jedynie domyślać, że problem zaistniał po dołożeniu/wymianie pamięci, a wcześniej wszystko działało jak należy.

Ogólnie sprawa z pamięciami wygląda tak:
    Powinny mieć kolorową naklejkę z logo HP i numerem katalogowym w postaci xxxxxx-xxx.
    ML110 G4 może pracować z pamięciami o numerach:
    417440-051, 417440-251, 433555-001, 432803-B21: 512 MB Unbuffered PC2-5300 ECC DIMM
    417439-051, 432930-001, 432804-B21: 1 GB Unbuffered PC2-5300 ECC DIMM
    417438-061, 433935-001, 432806-B21: 2 GB Unbuffered PC2-5300 ECC DIMM
    Jeśli numery katalogowe na pamięciach są inne to musisz je wymienić na właściwe.
    Na wszelki wypadek dodam, że eksperymentowanie z nieoryginalnymi pamięciami nie jest dobrym pomysłem. Na RAM'ie do serwera oszczędzać nie należy. Jeśli jednak potrzebujesz rozwiązania na szybko - zanim zdobędziesz oryginalne kostki - to pamiętaj, że potrzebne Ci pamięci to DDR2-667 typu unbuffered (unregistered) z ECC (PC2-5300U ECC) o pojemności 512MB, 1GB lub 2GB. Innych ML110 G4 nie obsługuje. W wyjątkowych wypadkach można użyć pamięci DDR2-533 (PC2-4200U ECC) z zastrzeżeniami jak w przypadku 667-mek. Przy czym nie należy instalować modułów różnych typów w jednej maszynie. Należy natomiast pamiętać o odpowiednim obsadzeniu banków pamięci (szczegóły znajdziesz w ostatnim załączniku, w razie wątpliwości pytaj).

Żebym mógł cokolwiek więcej poradzić muszę przede wszystkim wiedzieć:
    1. Czy serwer wyświetla cokolwiek na monitorze? Jeśli tak to co?
    2. Czy serwer kiedykolwiek wyświetlał coś na monitorze? Jeśli tak to czy można obecnie przywrócić tą konfigurację?
    3. Czy pamięci są na pewno dobrze dobrane w świetle tego co napisałem powyżej?
    4. Czy wiesz jak przeprowadzić lub przeprowadziłeś procedury opisane w załączonych instrukcjach?

Załączniki:
    1. HP ProLiant Servers Troubleshooting Guide.pdf - instrukcja serwisowa dla całej rodziny serwerów ProLiant
    2. HP ProLiant ML110 Generation 4 Server Maintenance and Service Guide.pdf - dedykowana instrukcja serwisowa do ML110 G4 pozwalająca poradzić sobie z drobnymi usterkami
    3. HP ProLiant ML100 Series Server User Guide.pdf - podręcznik użytkownika serwerów ML1xx w którym znajdują się podstawowe informacje pomocne w razie problemów
    4. HP ProLiant ML110 Generation 4 (G4) QuickSpecs.pdf - specyfikacja techniczna, wskazówki i porady oraz wykaz podzespołów i numerów katalogowych dla ML110 G4
  • Poziom 17  
    Witam,
    dziękuję za bardzo szeroką odpowiedź..
    Cytat:
    1. Czy serwer wyświetla cokolwiek na monitorze? Jeśli tak to co?

Przez cały czas mam czarny ekran.
    Cytat:
    2. Czy serwer kiedykolwiek wyświetlał coś na monitorze? Jeśli tak to czy można obecnie przywrócić tą konfigurację?

Serwer dostałem bez pamięci, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy coś wyświetlał. Osoba od której go dostałem twierdziła, że przez cały czas w firmie działał.
    Cytat:
    3. Czy pamięci są na pewno dobrze dobrane w świetle tego co napisałem powyżej?

Pamięci które kupiłem na aukcji mają p/n: 359821-051
    Cytat:
    4. Czy wiesz jak przeprowadzić lub przeprowadziłeś procedury opisane w załączonych instrukcjach?

Niestety nie wiem jak przeprowadzić procedury o których wspominasz.
  • Poziom 2  
    Zacznij od zdobycia właściwych pamięci (432803-B21 w przypadku modułu 512MB). Te które masz nie są przeznaczone do ML110 G4.
  • Poziom 13  
    Mam problem z tym serwerem, nie reaguje na przycisk power...podmieniłem zasilacz, na inny ale wtedy nawet zielona dioda na płycie głównej nie mruga, HP wkłada jakieś specjalne zasilacze? Pytanie czy to płyta, zasilacz czy może panel z przyciskiem. mhm
    3 lata działał, od dziś zero reakcji na przycisk power

Pomijając mój problem dodam, że mój egzemplarz chodzi 2x512 kingston kvr667,
    znajomej ktoś kiedyś sprzedał taką rzeźbę - nie sądzę, żeby HP zwykłego kingstona wkładał.