Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT 3BG - problem z centralnym zamkiem

tomek3232 10 Mar 2010 19:23 4969 6
  • #1 10 Mar 2010 19:23
    tomek3232
    Poziom 16  

Witam
    Podczas otwierania oraz zamykania drzwi za pomocą oryginalnego pilota centralnego zamka tylna para drzwi nie rygluję się oraz nie zawsze się otwiera.
    Podczas próby otwierania oraz zamykania słychać rygle w drzwiach oraz widać widoczne drgania.
    Używając kluczyka do zamykania drzwi wszystkie drzwi ryglują się poprawnie.
    Co może być tego przyczyną ?

0 6
  • #2 11 Mar 2010 14:21
    jarko2929
    Poziom 11  

Dostań sie do modułu komfortu, znajduje sie on praktycznie pod nogami kierowcy,pod dywanikiem, możliwe że po zimie gdy wnosiłeś śniego to dostał wilgoci lub skorodowała instalacja elektryczna do niego dochodząca. Sprawdź dokładnie przewody, to jest odwieczny problem Vw z komportem.

0
  • #3 11 Mar 2010 20:58
    zipek135
    Poziom 10  

Prawdopodobnie będą to zimne luty w zamku lub switche. Temat głęboko poruszany na elektrodzie poszukaj ;).

0
  • #4 12 Mar 2010 08:32
    jarko2929
    Poziom 11  

Gdyby były zimne luty to nie działał by tez z klucza , a działa, ja stawiam na modul komfortu.

0
  • #5 12 Mar 2010 18:42
    tomek3232
    Poziom 16  

Jutro postaram się dobrać do modułu komfortu i sprawdzić przewody oraz zawilgocenie.
    Dodatkowo zauważyłem że niedziała prawa tylna lampka oświetlenia kabiny oraz lewa tylna krańcówka w drzwiach. Czy to również jest związane z modułem komfortu ?

0
  • #6 12 Mar 2010 20:06
    zipek135
    Poziom 10  

Pisałem jak wyzej ZAMKI ... na 100 % sam przerabiałem to u siebie problemy z ryglowaniem, lampką w środku ... często wystarczy na nowo przelutować płytkę.

0
  • #7 21 Mar 2010 15:59
    tomek3232
    Poziom 16  

Niestety pogoda w ostatnim tygodniu nie dopisywała więc rozbieranie auta w celu ustalenia przyczyny musiałam odłożyć.

Poniżej przedstawiam szczegółowe zachowanie centralnego zamka w moim aucie na którego podstawie uda się jednoznacznie ustalić przyczynę awarii:
    1. Zamykając drzwi z kluczyka zamykając się wszystkie drzwi.
    2. Zamykając drzwi z pilota zamykają się tylko przednie lewe i przednie prawe.
    3. Otwierając drzwi z pilota otwierają się przednie lewe i prawe oraz często tylne lewe.
    4. Zamykając drzwi przyciskiem w drzwiach zamykają się przednie lewe i tylne prawe oraz rygielek przednich prawych chowa się jedynie do połowy.
    5. Całkowity brak reakcji na próby otwarcia klapy bagażnika z pilota.
    6. Otwieranie klapy bagażnika za pomocą przycisku w drzwiach działa bez zarzutu.
    7. Przy otwarciu tylnych lewych drzwi nie zapala się oświetlenie kabiny oraz kontrolka otwarcia drzwi (tu obstawiam problem z krańcówką lub zimnymi lutami w zamku)
    Diagnostyka VAG wykazuje błąd:
    01044 - Control Module Incorrectly Coded
    35-00 - -
    kodowanie w moim module to: 00067.
    Na dodatek dodam że przy zamakaniu drzwi z pilota słychać silniczki centralnego zamka w tylnych drzwiach oraz widoczne drżenie rygielków a nawet ich podskok.
    Po próbie przeprowadzenia ponownej adaptacji modułu komfortu w miejsce poprzedniego błędu pojawił się 01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393). (niestety innych zmian w zachowaniu centralnego zamka nie stwierdzono)
    Mój moduł komfortu to: 1c0 959 799 a

Cały czas mnie zastanawia czemu działa sterowanie z kluczyka a z pilota już nie ?

0