Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba również planuje wejść na rynków tabletów

lukasker 10 Mar 2010 19:38 1109 5
  • Toshiba również planuje wejść na rynków tabletów Chociaż iPad firmy Apple zapowiedziany na 3 kwietnia nie zebrał pozytywnych recenzji, zdaje się, że każdy producent elektroniki chce nagle wejść w rynek tabletów. Dopiero co HP przedstawiło swojego Windws 7 slate z obsługa Flasha, a dzisiaj Toshiba zapowiedziała, że również planuje wejść na rynek tabletów. Toshiba twierdzi, że chce uszczypnąć kawałek tortu Apple, zanim rynek stanie się zbyt zatłoczony przez produkty konkurencji. Toshiba twierdzi, że to błąd nie inwestować w nowości rynkowe, które przecież są potrzebne do rozwoju rynku. Firma Toshiba planuje wprowadzić swoją wersje tabletów do końca tego roku, a najpóźniej do początku 2011. Toshiba ma już w swojej ofercie Journe Touch, ale jest to urządzenie które nie będzie mogło konkurować z iPadem chociażby ze względu na to że nie może obsługiwać aplikacji firm trzecich. Zapowiada się coraz więcej konkurencji dla Apple.

Źródło

• #2 10 Mar 2010 23:25
    michal-michalik
    Poziom 23  

A czy ktoś w końcu zastosuje do takiego tabletu e-papier :?: Myślę, że to mógłby być jakiś przełom w tej dziedzinie.

• #3 11 Mar 2010 01:52
    BartekLecki
    Poziom 13  

Wydaje mi się, że użycie e-inku wyklucza multimedialność. Nawet jego najnowsze generacje nadają się co najwyżej do przeglądania kolorowej prasy czy prostych stron internetowych (głównie chodzi o szybkość odświeżania)

• #4 11 Mar 2010 08:47
    michal-michalik
    Poziom 23  

BartekLecki napisał:
    Wydaje mi się, że użycie e-inku wyklucza multimedialność. Nawet jego najnowsze generacje nadają się co najwyżej do przeglądania kolorowej prasy czy prostych stron internetowych (głównie chodzi o szybkość odświeżania)

Ale czy w tablecie chodzi o multimedialność :?: Wydaje mi się, że właśnie to było by idealne połączenie. Mniejsze zużycie energii przez co urządzenie było by lżejsze, a tablet służy zazwyczaj właśnie do przeglądania tekstu w różnej postaci ;)
    Pozdrawiam

• #5 12 Mar 2010 13:18
    lukasker
    Tłumacz Redaktor

Producent procesorów ARM, przewiduje, że w tym roku pojawi się około 50 tabletów, więc konkurencja dla Apple ciągle rośnie.

• #6 12 Mar 2010 13:28
    michal-michalik
    Poziom 23  

Konkurencja=Taniej (Przynajmniej w teorii)
    ARM chyba podbije rynek, na pewno ma ogromne szanse.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME