Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder cyfry+ pace dsr 2221 - jakie ustawienia przy 2 konwe

10 Mar 2010 22:00 6096 11
  • Poziom 23  
    Witam.
    Sprawa jest następująca. Mieszkamy po stronie niemieckiej i na początku na dachu była satka tylko z astrą. Z tego co się orientuję dokonano modyfikacji, nowy talerz i chyba 2 konwertery astra i hb. Każdy w mieszkaniu może wybrać odpowiedniego satelitę a jest 12 mieszkań.
    Ja mam telewizję n i w dekoderze nie musiałem specjalnie nic ustawiać. Tylko w konfiguracji anteny ustawiłem na "DiSEqC" a przy satelicie hotbird na "LNB1".
    Dzisiaj sąsiadka kupiła cyfrę+ z dekoderem pace dsr 2221 i za cholerę nie mogę go ustawić żeby były programy. Ciągle brak sygnału.
    Czy ten dekoder będzie działał w tej instalacji?
    W ustawieniach mam tylko opcję zasilanie LNB tak lub nie. Nie znalazłem nigdzie możliwości wyboru numeru LNB.
    W instrukcji jest napisane "jeśli abonent posiada nietypowy konwerter, powinien znać jego parametry techniczne, dolne i górne pasmo". Może to tutaj coś powinienem zmienić?
    Znalazłem w instrukcji, że ten tuner posiada diseqc 1.0 ale nie za bardzo się na tym znam.
    Czy on będzie działał, a jeśli tak to co zmienić w ustawieniach?
    Dekoder prosto ze sklepu/salonu.
  • Warunkowo odblokowany
    Brak możliwości zmiany w menu dekodera na stałe ustawiony diseqc dla hotbirda 1 dla astry 2 instalacja zrobiona odwrotnie.
  • Poziom 23  
    Teraz jeszcze raz to sprawdziłem na tv "n" u mnie. Nie za bardzo się kumam ale:
    -hotbird działa na lnb 1,2,4
    -astra działa na lnb 1,3

To co na pisałeś, że "na stałe ustawiony diseqc dla hotbirda 1 dla astry 2" to są te ustawienia numerów lnb?
    Czyli nic się z tym nie da zrobic w cyfrze?
  • Warunkowo odblokowany
    W dekoderze nic nie zrobisz.
  • Poziom 23  
    Jeśli dobrze zrozumiałem to z 8 nóżki eurozłącza (sygnał przełączajacy) trzeba podłączyć na wej. position? Wtedy przy każdym włączeniu dekodera nastąpi "wygenerowanie sygnału diseqc zawierającego rozkaz wyboru konwertera A/B" a w zasadzie zamiany?
  • Poziom 23  
    czytałem ten wątek ale problem w tym, że nie mam możliwości zamiany przewodów przy konwerterach czy przy diseqc.
    Pozostaje chyba rozwiązanie podane przez "Doominus".
  • Warunkowo odblokowany
    Dekoder posiada obsługę DISEqC 1.0 i żaden przełącznik zasilany z 8 pinu euro nic tu nie zmieni.
    Tylko ingerencja w instalację(zmiana multiswicha).
  • Poziom 9  
    Lub odstaw na bok dekoder C+ (Pace), weź inny dekoder, który ma obsługę CI (common interface), kup moduł Seca Mediaguard (cena w C+ to 170 zl, można też kupić na aukcjach internetowych), włóż go do dekodera, do niego włóż kartę C+. W ustawieniach dekodera zdefiniuj Astrę jako sygnał nr 1, a HotBird jako sygnał nr 2.
  • Warunkowo odblokowany
    Reinmar de Bielau napisał:
    Lub odstaw na bok dekoder C+ (Pace), weź inny dekoder, który ma obsługę CI (common interface)

Po co taka kombinacja!
    Wystarczy kupić dekoder z obsługą sytemu seca i po kłopocie(np. ferguson,globo itp.)
  • Poziom 9  
    dzac4 napisał:
    Reinmar de Bielau napisał:
    Lub odstaw na bok dekoder C+ (Pace), weź inny dekoder, który ma obsługę CI (common interface)

Po co taka kombinacja!
    Wystarczy kupić dekoder z obsługą sytemu seca i po kłopocie(np. ferguson,globo itp.)

No tak, chodzi w sumie o to samo, czyli o możliwość zmiany ustawień dekodera, co w przypadku dekodera cyfry jest niemożliwe, bo jest skastomizowany na sztywno tj. sygnał HB ma zawsze ustawiony jako pierwszy. Tak przynajmniej zrozumiałem, jak tydzień temu walczyłem z tym problemem.

pzdr