Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha AX-870 - Dziwna substancja

xMelomanx 10 Mar 2010 22:22 4632 4
    xMelomanx
    Level 9  
    Witam serdecznie.

Kupiłem parę dni temu wzmacniacz Yamaha AX-870. Od sprzedającego uzyskałem zapewnienie, że sprzęt nigdy nie był naprawiany - jest w fabrycznym stanie. Dzisiaj paczka przyszła i zobaczyłem w środku dziwną białą substancję. Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest? Wygląda jak jakiś silikon albo klej... Czy to wskazuje na to, że coś było w nim grzebane? Proszę o pomoc...

Yamaha AX-870 - Dziwna substancja

Przepraszam za jakość zdjęć - robione komórką... Chodzi o to białe przy kondensatorach...
    rnb_bolii
    Level 38  
    Witam. To klej- silikon montażowy nakładany przez producenta, by elementy o dużym gabarycie nie naderwały lutów podczas transportu.
    xMelomanx
    Level 9  
    rnb_bolii wrote:
    Witam. To klej- silikon montażowy nakładany przez producenta, by elementy o dużym gabarycie nie naderwały lutów podczas transportu.

Czyli wszystko jest ok i nie mam czego się bać, że było coś grzebane? Na tych kondensatorach napisane jest Japan więc chyba to oryginały... Jeżeli ktoś ma taką Yamahę i mógłby zrobić fotki wnętrza byłbym bardzo wdzięczny... Pozdrawiam
  • Helpful post
    rnb_bolii
    Level 38  
    Raczej z tego co widać wszystko jest OK. Przedmuchaj płytkę sprężonym powietrzem, tak dla kosmetyki i załóż obudowę.
    xMelomanx
    Level 9  
    OK. Obudowa już założona... jutro oddam do serwisu na przeczyszczenie i konserwację, lubie jak wszystko jest super :)