Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl ms 250 przy dodawanianiu gazu dławi się

10 Mar 2010 23:14 18737 7
  • Poziom 9  
    Piła przy dodawaniu gazu dławi się, nieraz przy wolnych obrotach, podwyższą się obroty i zgaśnie, a nie raz jak ją odpalę to na chwilę chodzi dobrze. Gaźnik czyściłem, uszczelniacze na wale wymienione, łączenia sprawdzone, między gaźnikiem a silnikiem i nie wiem czy stawiać na gaźnik, za pomoc dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    a ja bym proponował zanieść piłę do jakiegoś sklepu STHIL prawie każdy ma zaplecze techniczne i wyczyszczą i wyregulują. Ja też mam STHILa i nie miałem z nim większych problemów a za wyczyszczenie i regulację nie wezmą więcej jak 50 zł.
  • Poziom 27  
    Dysza główna nie pracuje w sposób prawidłowy, tym razem kolego jak będziesz czyścił gaznik sprawdz czy dysza główna działa, dmuchajać i zasysająć powietrze ustami do otworu po śróbce H. prawidłowo pracująca dysza powinna puszczać powietrze dmuchając w nią a zatykać przłepływ po zasysaniu, trzeba tez zatkać palcem otworek w gazniku znajdujący sie na przeciwko śruby H. Jeśli płytka w dyszy głównej nie pracuje to mozna pomoczyć gaznik w benzynie bez oleju, lub psiuknąć WD 40. Nie nalerzy przedmuchiwać dyszy glównej dużym ciśnieniem bo może wypaść owa płytka. A jeśli płytki już nie ma to lepiej zanieść do serwisu całą maszyne, dyszy sam nie wymieniasz. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    miałem podobną sytuację tylko dobrze podregulować gaźnik wystarczyło. podrawiam
  • Poziom 9  
    Stwierdziłem że membranka od pompki paliwa jest zużyta i narazie czekam na te membranki a wy co myślicie o tym za pomoc z góry dzięki.I jeszcze co do regulacji to próbowałem kręcić i w tą strone i w drugą strone i nic nie pomogło było gorzej.
  • Poziom 9  
    Membranki nie pomogły chyba jednak ta dysza za porady dzięki
  • Poziom 1  
    Cytat:
    Dysza główna nie pracuje w sposób prawidłowy, tym razem kolego jak będziesz czyścił gaznik sprawdz czy dysza główna działa, dmuchajać i zasysająć powietrze ustami do otworu po śróbce H. prawidłowo pracująca dysza powinna puszczać powietrze dmuchając w nią a zatykać przłepływ po zasysaniu, trzeba tez zatkać palcem otworek w gazniku znajdujący sie na przeciwko śruby H. Jeśli płytka w dyszy głównej nie pracuje to mozna pomoczyć gaznik w benzynie bez oleju, lub psiuknąć WD 40. Nie nalerzy przedmuchiwać dyszy glównej dużym ciśnieniem bo może wypaść owa płytka. A jeśli płytki już nie ma to lepiej zanieść do serwisu całą maszyne, dyszy sam nie wymieniasz. Pozdrawiam

Dzieki, po pierwszym czyszczeniu dalej pila nie chciala wkrecac sie na obroty, wiec za Twoja rada rozebralem raz jeszcze gaznik i zwrocilem uwage na dysze glowna oraz otowr z nia wspolpracujacy tj. H, przy okazji zakupilem preparat do czyszczenia gaznikow CarbuClean i po jego uzuciu wyleciala znacza ilosc zanieczyczenia z w/w otworu. Teraz pila "rznie" jak nowka :)

Dzieki i pozdrawiam