Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KENWOOD KR-V7050 czy CONRAD AUDIO - SHERWOOD CRV150 ?

denis_one 11 Mar 2010 09:54 2570 7
  • #1 11 Mar 2010 09:54
    denis_one
    Poziom 9  

Witam zdecydowałem się na kupno Kenwooda, ale jeszczę mogę zmienić tę opcję czy ktoś może porównać te 2 amplitunery ?
    Tylko tyle wiem o tych sprzętach:
    Conrad - 450 W pobór prądu Dolby Pro Logic Surround
    cena: 200zł
    Kenwood - 280 W pobór prądu DSP, Dolby Pro Logic Surround, RDS,itd.
    cena: 200zł
    Chyba, że ktoś ma ciekawszą propozycję w tej cenie >?<

0 7
  • #2 11 Mar 2010 10:31
    basstec
    Poziom 34  

Moze zapytam po co sie pchasz w analoga? Dolby Digital i DTS to dzisial standard jezeli chodzi o dzwiek przestrzenny, prologic to zamierzchla przeszlosc.

Dodano po 13 [minuty]:

Koda AV500, AV504. Na pokladzie wszystkie dekodery, ceny smieszne.

0
  • #3 11 Mar 2010 17:02
    denis_one
    Poziom 9  

Sprzęt ma być dla wujka, który nie musi mieć DTS, itd. , ale chodzi o to, żeby to "jakoś" grało.

0
  • #4 11 Mar 2010 23:03
    basstec
    Poziom 34  

Ale do czego ma byc ten amplituner? Jak nie zalezy mu na dzwieku wielokanalowym to kup mu ampli stereo, jak chcesz wielokanalowy to juz z cyfrowymi dekoderami, inaczej nie widze sensu zakupu.

0
  • #5 12 Mar 2010 09:30
    denis_one
    Poziom 9  

Hmm ma system 5.1 :
    2 kolumny, subwoofer aktywny, 2 małe satelitki i głośnik centralny i chce to wszystko podłączyć, żeby to wszystko grało, dlaczego nie widzisz sensu ja mam starego poczciwego Harmana Kardona bez żadnych dts dsp thx, itd. system 5.1 i jakość jest nieziemska (nie będę się już rozpisywał) czy to przy słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmu. Może i masz racje bo nigdy nie miałem okazji "pobawić się" sprzętem z dekoderem Dolby Digital i DTS, ale żeby kupić porządny niestety, ale 200zł to za mało bo nie będę się pakował w ,np. UNIVERSUM DVD-DR 3021 Amplituner 5.1 z DVD Slim Line, Dolby Digital PRO LOGIC,DTS.

Dodano po 8 [minuty]:

Jak znajdziesz mi amplituner Koda AV500 do 200zł ? (bo szukałem i nigdzie nie ma):) + nie za ciekawe opinie na ten jego temat:
    -Brak zapamiętywania ustawień po wykonaniu ON/OFF ampla, fatalny dźwięk dolby surround (wycisza przednie głośniki, a centralny robi za nie, efekt jest tragiczny, po prostu przy słuchaniu czegoś brak dla odtwarzanej muzyki). Ogólnie sprzet sprzedaje sie tylko w zestawach kin domowych bo tak nikt by nawet na niego nie spojrzał :):(
    -brak pamięci ustawienia głosu, pierwsze trzeba zrobić po włączeniu to chwytać za gałkę i zciszyć
    p.s. jedynie co by mnie interesowało w tej cenie z DTS to AIWA D-58, ale wątpie, żeby zagrała lepiej od Kenwooda pozdr.

0
  • #6 12 Mar 2010 10:55
    basstec
    Poziom 34  

Jak koniecznie chcesz analog i nie jestes w stanie dolozyc kilku pln to wez taki zeby mial wejscie 5.1 z zewnetrznego dekodera. W dvd zdekodujesz dzwiek DD i przeslesz po analodu na ampli.
    Jezeli zachwycasz sie dzwiekiem przestrzennym w prologic to widac nigdy nie slyszales DD czy DTS.

Ja wiem, ze jest ciezko teraz ogolnie z kasa ale np. wczoraj na alledrogo widzialem zestaw dvd + ampli sherwood za 400zl nowki sztuki.
    Jak koda 500 zla (widzialem na allegro za 180) to poszukaj 505, poczytaj opinie o tym ampli, mozna wyrwac za 300zl, mialem taki przez 2 tygodnie w domu u ojca i gral tam sobie w 35m2 calkiem niezle. Za 400zl to ja wyrwalem pioneera D714 w idealnym stanie.
    Niech wujek dozbiera kilka zl, poczeka kilka tygodni a Ty obczajaj allegro, czasami naprawde mozna wyrwac cos niedrogo.

Naprawde zastanow sie czy nie warto dolozyc, analog to przezytek a roznica w dzwieku przestrzennym jest ogromna. Kupisz np. dvd z divx nawet tanie, zapodajesz divx z AC3 i dzwiek masz jak z DVD.

Dodano po 16 [minuty]:

Tak na szybko zerknalem w alledrogo:

pioneer c300 (mialem, mala moc ale na poczatek moze byc) - 230zl
    pioneer 609 - 399zl
    pioneer 417 - 350zl
    sony 475 - 375zl
    yamaha 5930 - 300zl
    panasonic he75 albo he7 - 370zl

0
  • #7 12 Mar 2010 12:41
    denis_one
    Poziom 9  

Rozumiem dzięki wielkie za dobre rady postanowiłem, że kupie narazie ten analog hehe, jeszcze zostało kilkanaście godzin do końca aukcji może ktoś przebije moją ofertę ;), ale za to sprzedam swojego skromnego Harmana Kardona (już mam kupca) i kupie dla siebie coś porządniejszego z DTS,itd., gdyż zależy mi bardzo na polepszeniu jakości dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów :D
    (Teraz, gdy oglądam film przypuśćmy Ac3 DVD 5.1 efekty są naprawdę super więc nie mogę się doczekać, aby sprawdzić jakość dźwięku w DTS)

0
  • #8 12 Mar 2010 12:50
    Pablo1964
    Moderator

To nie lepiej podarować Harmana wujkowi?

0