Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel kadett 1.6i 89r, dziwna praca silnika

wskteampower 11 Mar 2010 10:04 1422 5
  • #1 11 Mar 2010 10:04
    wskteampower
    Poziom 11  

Witam! W moim Oplu, często podczas jazdy 80km/h, całym autem trzęsie i nie ma mocy. Słaba reakcja na dodanie gazu, wszystkie elementy układu kierowniczego i jezdnego są sprawne. Te mankamenty pojawiają się nieregularnie i równie nieregularnie ustępują. Dodam, że wskaźnik temperatury, prawie nigdy nie podnosi się do połowy skali. Często też zapala się kontrolka "check" na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku np. podczas postoju na światłach. Spalanie rownież wydaje mi się być zwiększne. Co może być przyczyną takiego zachowania? Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 11 Mar 2010 12:44
    cordoba_2004
    Poziom 27  

Jednym słowem lepiej pojechać do mechanika :)
    Na początek zaczął bym od sprawdzenia stanu świecy i przewodów zapłonowych , wogóle układu zapłonowego. Mnóstwo na ten temat obrazków i opisów w sieci.

0
  • #3 11 Mar 2010 13:32
    wskteampower
    Poziom 11  

Ja wiem że można jechać do mechanika lecz sam chce poznać przyczynę problemu i pozbyć się jej. przewody i świece były niedawno wymieniane, dodam że na biegu jałowym pracuje równomiernie. Chciałem jeszcze spytać czy można bez konsekwencji odłączyć sprezarke klimatyzacji? I tak nie korzystam z klimatyzacji która nie jest nawet sprawna a sprężarka zaczęła glosno pracowac co nie jest mile dla ucha. Mam na mysli odlaczenie poprzez zdjecie paska

0
  • #4 16 Sty 2011 23:16
    wskteampower
    Poziom 11  

Problem rozwiązany, zwiększone spalanie i "mulenie" było spowodowane zapieczonymi cylinderkami hamulców a dziwne turbulencje to nie wyważone koła.

0
  • #5 16 Sty 2011 23:18
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

wskteampower napisał:
    Problem rozwiązany, zwiększone spalanie i "mulenie" było spowodowane zapieczonymi cylinderkami hamulców a dziwne turbulencje to nie wyważone koła.

To nie czułeś że dup... Ci siada przy ruszaniu?

0
  • #6 16 Sty 2011 23:27
    wskteampower
    Poziom 11  

To było prawie rok temu ale jak pamiętam na zimnych hamulcach było ok, po rozgrzaniu cylinderki zapiekały się a po powtórnym ostygnięciu było ok wiec ciężko było to wyczuć

0