Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dedietrich MCA a DeDietrich MCR II

11 Mar 2010 10:18 3844 2
  • Poziom 9  
    Witam

Czy ktoś ma doświadczenia z kotełem DD MCA?

Z tego co wiem, zasadnicza różnica między tymi kotłami tkwi w budowie wymiennika oraz rozbudowanym systemie regulacji...

Potrzebuję kocił, który będzie służył do CO (kilka grzejników, bo reszta to ogrzewanie podłogowe) i do podgrzewania CWU, a drugi obieg do ogrzewania podłogowego ma własny system sterujący, który nie jest powiązany ze sterowanie kotła.

W związku z tym czy warto płacić dwa razy więcej za najnowszy kocioł?
    Może są jeszcze inne różnice i zalety MCA, których nie dostrzegam?

A jak jest ze sprawnością oraz oszczędnością obu kotłów?

Proszę o opinie.
  • Poziom 9  
    warano napisał:
    Witam

Czy ktoś ma doświadczenia z kotełem DD MCA?

Z tego co wiem, zasadnicza różnica między tymi kotłami tkwi w budowie wymiennika oraz rozbudowanym systemie regulacji...

Potrzebuję kocił, który będzie służył do CO (kilka grzejników, bo reszta to ogrzewanie podłogowe) i do podgrzewania CWU, a drugi obieg do ogrzewania podłogowego ma własny system sterujący, który nie jest powiązany ze sterowanie kotła.

W związku z tym czy warto płacić dwa razy więcej za najnowszy kocioł?
    Może są jeszcze inne różnice i zalety MCA, których nie dostrzegam?

A jak jest ze sprawnością oraz oszczędnością obu kotłów?

Proszę o opinie.

osobiście mam kocioł tej firmy chyba ten model (z 2008)Link
    dom nowy dobrze ocieplony 620 m3 166 m2 tegoroczny rachunek za gaz w okresie 1 grudnia -1 luty 893 zl przy temp na stale ustawionej w salonie na 21 stopni !!!
    sąsiedzi mieli rachunki o 300 zl większe z tym ze oni maja tem ustawiona 18 na noc i 20 na dzień

inny sąsiad dokładnie ma ten sam piec co ja domek mniejszy i równie niskie rachunki za gaz !!!