Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka doradzcie jak dobrac obroty.

11 Mar 2010 12:04 4098 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Tak jak w temacie, mam juz sprężarke nie wiem od czego ona jest (moze Wy wiecie) zamontowana na zbiorniku 100L silnik prawdopodobnie 1,5KW 1410obr/min. ale pojawił sie problem w stylu jakie dobrac obroty. na sprezarce jest kolo o OBWODZIE 49cm. jakie mam dobrac kolo na silnik. chciałbym zeby ta spreżarka czsem pomalowała jakis element i zeby to wygladało nienagannie. Poza tzm jak wzglada smarowanie owej sprezarki ? kilka foto.

Sprężarka doradzcie jak dobrac obroty. Sprężarka doradzcie jak dobrac obroty. Sprężarka doradzcie jak dobrac obroty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    technics6 napisał:
    Ja bym dał na początek przełożenie odpowiadające ~75obr/min na kole sprężarki i stopniowo zwiększał, sprawdzając czy nie podskakuje za bardzo. Tak na oko chyba nie da się powiedzieć jakie powinny być obroty.

Czyli na początek koło o średnicy 8mm?
  • Poziom 9  
    nie kolo o srednicy 8 mm tylko jak koło na silniu ma obwód 49cm to dac mniejsze kolo o srednicy 25 tj polowa. jeden obrót spreżarki to dwa obroty silnika. a ze silnik na min robi 1410 to polowa 705 i na takiej zasadzie. myslalem ze ktos mi lepiej doradzi bo nie mam tokarni w domu zeby dotoczyc kilka koł.
  • Poziom 31  
    neo226 napisał:
    nie kolo o srednicy 8 mm

Żeby było 75obr/min to by musiało koło mieć około 8mm średnicy. On napisał 75obr/min. Nie wiem czemu teraz jest napisane 750 bez żadnej informacji o zmianie w poście.

neo226 napisał:
    tylko jak koło na silniu ma obwód 49cm to dac mniejsze kolo o srednicy 25 tj polowa. jeden obrót spreżarki to dwa obroty silnika. a ze silnik na min robi 1410 to polowa 705 i na takiej zasadzie. myslalem ze ktos mi lepiej doradzi bo nie mam tokarni w domu zeby dotoczyc kilka koł.

Zdecyduj się. Na silniku jest to koło o obwodzie 49cm czy na sprężarce? Jeżeli jest tak jak pisałeś wcześniej, czyli na sprężarce masz to koło a chcesz dobrać jakieś na silnik to jak dobierzesz takie o średnicy 25cm to będziesz miał ponad półtora obrotu sprężarki na jeden obrót silnika.
  • Poziom 9  
    przepraszam post pisany na szybko. koło jest na sprężarcde. ma OBWÓD 49cm wiec jak dam około 25 cm Obwodu na silniku to uzyskam 705 obr/min. Tez o tym myslalem zeby tak ustawic na czuja, myslałem ze ktos na forum widział cos takiego (ta moja sprezarke) i wie ile fabrycznie ma ona obrotow. widzialem tu na forum PODOBNA sprezarke od stara 660 ale byla tylko podobna, moja ma korek taki czerwony u dołu i otwor u gory w ktorm jest tylko tak na chwile wkrecona sruba bo nie wiem do czego on jest, odkrecilem ta klapke i tam widac tylko lozysko. podczas krecenia kolem recznie czuc ssanie i tloczenie powietrza przez ta dziurke. podejzewam ze tam powinien byc tylko zaworek zeby uwolnic powietrze z komory wału a nastepnie ssa bo tlok idzie do gory. ale nie wiem. Nawet nie wiem jaki jest tam sposob smarowania czu przez rozbryzg czy przez lopatke. mysle ze przez ten otwor nie jest pompowany olej bo nie ma wyjscia oleju. kolo ktore jest na tej sprężarce zapewne nie jest oryginalne bo widac ze ktos zeby zamontowac je wycioł obudowe, wiec to MOGLA by byc sprezarka wlasnie od stara ktore wbyly montowane do skrzyni biegow a zamiast kola pasowego bylo koło zebate. Chciał bym ustawic takie obroty zeby wydajnosc byla rowna z zywotnoscia. Czytałem gdzies ze jak obroty beda za male to w sprezarce rozbryzgowej bedzie za slabe smarowanie a jak za duze to bedzie pompowała olej. Miło by było gdybym mogl pomalowac nia np rower lub jakies domowe przedmioty. Ma to byc sprzet pomocny w pracach domowych a nie do profesionalnej lakierni.