Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

F.Siemens Pa 1538 po reballingu k. graf brak obrazu na matry

11 Mar 2010 13:10 1786 5
  • Poziom 12  
    Witam,

mam Fujitsu Siemensa Pa 1538 znajomego, siedzi w nim karta nvidia go 7400. Była wygrzewana 2 razy ale po kilku tygodniach tracił się obraz. Ostatnio zrobiłem reballing k. graficznej, (wcześniej ponoć matryca działała jednak laptop kiedyś był zalany i przydepnięty jakieś 3 miesiące temu) komp wstaje jednak brak jest obrazu na matrycy (nie ma też podświetlenia) na zew monitorze wszystko działa. Podmieniałem inną matrycę jednak nie widać nawet pod kątem żeby coś wyświetlała.

Na pinach płyty głównej zasilającej inverter (PTb50 PTb50INVT 50 -71195-02 wer 0.3) są tylko 2 napięcia 19,7 V na pozostałych 0. Na pinach (płyty głównej) taśmy idącej do matrycy są tylko napięcia rzędu 0,15-0,20 V. Jednak na niektórych pinach brak jest napięcia.

F.Siemens Pa 1538 po reballingu k. graf brak obrazu na matry
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 32  
    Kolego nie oszukuj się, uszkodziłeś układ albo nieprawidłowo go ułożyłeś, może któraś z kulek nie trzyma. Takie rzeczy zdarzają się nawet najlepszym :-)
    Zrób reballing jeszcze raz, jak nie pomoże to podmień układ.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 12  
    Gdyby układ był uszkodzony lub któraś z kulek nie trzymała to chyba byłoby podświetlenie. Czy dobrze myślę ??
  • Poziom 23  
    Podlacz tylko inwerter bez taśmy sygnalowej i zobacz czy matryca sie podswietli.
  • Poziom 12  
    Nie ma podświetlenia (obrazu też). Sprawdzałem taśmę (z invertera i sygnałową) ma przejścia więc jest chyba dobra.
  • Poziom 17  
    Na pinach płyty głównej zasilającej inverter (PTb50 PTb50INVT 50 -71195-02 wer 0.3) są tylko 2 napięcia 19,7 V na pozostałych 0

Witam. Mogę się mylić, ale wydaje mi się że na inventerze powinny być 3 napięcia. Napięcie główne zasilające inverter (19.7V) oraz dwa napięcia sterujące jasnością/kontrastem.