Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licencja Windows - pytanie

11 Mar 2010 14:09 1696 7
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.

Mam pytanie do was odnośnie licencji systemu Windows 2000, a więc odkupiłem laptopa od pewnego gostka za grosze i widnieje na klapce pamięci naklejka licencyjna z kluczem do Windows 2000 Professional oraz Windows NT Workstation 4.0. Poniżej załączam foto tej naklejki.

Licencja Windows - pytanie

Moje pytania są takie, jak mogę sprawdzić czy dane klucze są przypisane do mojego sprzętu, czyli do numeryu seryjnego komputera ? Czy po wymianie karty sieciowej, matrycy czy dysku, numer seryjny komputera się zmienia i czy mógłbym zainstalować system na tym kluczu od Win 2000 (jakby był od tego komputera) ?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    przy intalacji rejestracja w microsoft:)
  • Poziom 18  
    Windows 2000 nie miał aktywacji, możesz go instalować ile razy chcesz.
    A w zgodzie z licencją tylko na tym laptopie.
  • Poziom 11  
    Tylko, że nie wiem czy ten klucz jest akurat do tego laptopa ;]
  • Poziom 11  
    Niewiele się dowiedziałem z tych wypowiedzi ;] A więc czekam na dalsze podpowiedzi, czyli jak mogę sprawdzić czy dany klucz jest przypisany do mojego komputera ? Nie chcę mieć żadnych nie przyjemnych sytuacji, ponieważ już jedną taką miałem ale jakimś cudem z tego wybrnąłem. Dodam też, że facet, który mi sprzedał tego laptopa powiedział, że nie wie czy to jest klucz do tego komputera ;]
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sprawdzić sobie zawsze możesz (w Microsofcie "nie gryzą" - dzwonię parokrotnie w ciągu miesiąca...od lat na infolinię).

Dzwonisz po prostu do Microsoftu (nikt za to nie ściga - po to także infolinia).
    "Jak masz tel. Stacjonarny to korzystamy z darmowego numeru: 801308801."
    (chyba nadal darmowy - bo na rachunkach nie sprawdzam).

Na stronach Microsoftu też jest sporo o legalności. ;)
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź :) Zamykam