Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z falownikiem LG (LS) SV-iC5 z automatyki VTS

11 Mar 2010 17:14 4608 3
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z falownikiem SV-iC5. Mam dwa falowniki- na nawiew 2,2kW, na wywiew 1,5kW. Skonfigurowane automatycznie wg. procedury VTS za pomocą panelu advanced. Z tym nawiewnym jest wszystko ok, kręci silnikiem. Problem jest z wywiewnym- w silniku coś pomruczy przez 2 sekundy i wywala błąd GFŁ - "Ground fault has occurred at the output wiring of the inverter or The insulation of the motor is damaged due to heat).
    Oba falowniki połączone z silnikami w ten sam sposób, w przewodem PE wszystko ok, nie wygląda żeby gdziekolwiek były zwarcia. No i nie wiem co z tym dalej robić. Miał ktoś może ww. problem z tym falownikiem?
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam!
    Odłącz silnik (na falowniku) i sprawdź czy nie ma błędu. Jeśli nie ma to masz uszkodzony silnik (doziemione uzwojenie) lub kabel zasilający silnik.
    Natomiast jeśli występuje błąd na falowniku bez podpiętego silnika to uszkodzony falownik- dla tej wielkości naprawa falownika nie opłaca się.
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zasadniczo wszystko się zgadza . Jednak co do opłacalności naprawy falownika , pozwolę się nie zgodzić . Za naprawę analogicznej usterki w serwisie pewnej znanej toruńskiej firmy zapłaciłem brutto 272 PLN , więc chyba warto...?
  • Poziom 12  
    Ok, dzięki za pomoc. Jutro jak będę na obiekcie spróbuje. Dziwne to trochę bo falownik, silnik i kable fabrycznie nowe, no ale będę próbował.

edit: No i już po problemie. Odłączyłem silnik na falowniku- błędu nie ma; odłączyłem kabel na silniku a podpiąłem go pod falownik, błąd jest. Szybkie przedzwonienie kabla- jest zwarcie jednej fazy do oplotu. Jakim cudem nie mam pojęcia- kabel nowy i dość porządny, jedyna możliwość to chyba taka że gipsiarze jak zabudowywali kanały się w niego wkrętem wbili :/. No ale najważniejsze że po problemie. Zamieniłem podłączenie PE do tego kabla co był zwarty z oplotem ,a fazę puściłem żółtozielonym oczywiście umieszczając go w koszulce innego koloru. Oczywiście najfajniej by było wymienić kabel, ale już po zabudowie, jest dość długi i nie było by szans go przeciągnąć. No cóż nauczka na przyszłość żeby wszystko sprawdzać 2 razy.