Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 323 rok 99' po włączeniu zapłonu "pika" pięć

autoas 11 Mar 2010 17:27 5240 11
    autoas
    Level 42  
    Witam!
    Prosiłbym o jakieś sugestie......
    Oczywiście odpala i gaśnie, na mgnienie pojawia się kontrolka "klucz", jeśli zapłon zostawię to "piszczy" z puszki w środkowej konsoli pięć razy kilkakrotnie i cisza (dość spora pucha metalowa-czy to pucha immo?)
    Jest tam na stacyjce pętla i taka mała "puszeczka" i dokąd idzie?
    Nie miałem jeszcze z tym do czynienia no i schematów też nie mam
    Wszystkie podpowiedzi mile widziane
    Silnik Z5....rozdzielaczowy
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    No ciekawe......
    autoas
    Level 42  
    Dzięki czekam dalej

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Może jakieś schematy.....

Dodano po 55 [minuty]:

Może ktoś.....
  • Helpful post
    mortalbird
    Level 15  
    prawdopodobnie nawalił immo tak ze tylko dobry elektryk ci pomoze no chyba ze jakis kolega ci to opisze na forum ale jak masz drugi kluczyk to sprobuj jeszcze nim odpalic mialem taki prypadek z omega mawalił w kluczyku a na drugim pali ok
    autoas
    Level 42  
    To oczywiste, że nawaliło immo.....
    Oczekuję konkretniejszych odpowiedzi, na razie nie chcę usuwać immo tylko naprawić
    Oczywiście żaden kluczyk nie działa....
  • Helpful post
    Solo
    Level 21  
    Oryginalnie kontrolka od immo zapala się na ok. 1 sekundę i gaśnie, chyba że klucz jest nieprawidłowy - ściągnij czytnik ze stacyjki i zobacz jak wtedy zachowa się ta kontrolka.
    Sama pucha od immo powinna być na kolumnie kierownicy, na układzie motoroli HC705P3 lub HC05B6 ( dwie wersję), oznaczenia na puszkach "temic" lub "lucas 19as".
    Mazda 323 rok 99' po włączeniu zapłonu "pika" pięć Mazda 323 rok 99' po włączeniu zapłonu "pika" pięć

Generalnie to przewody od czytnika immo idą do tej puszki, więc nie powinieneś mieć problemów z jej znalezieniem. Schematów niestety u mnie brak :( Jedynie takie cóś w załączniku, ale nie ma ani kawałka immo na tym.
    Mazda 323 rok 99' po włączeniu zapłonu "pika" pięć
    autoas
    Level 42  
    Jak czytnik/pętla ściągnięty to zapala się kontrolka na stałe od razu, a jak nie, to nic się nie zapala tylko "pika" tak jakby coś było jednak "czytane"
    Kontrolka mignie dopiero przy odpaleniu - tylko mignie
  • Helpful post
    cardiag
    Level 30  
    autoas,
    pokaż sterownik silnika.
    One dają sie ładnie ominąc.
  • Helpful post
    Solo
    Level 21  
    w AD masz opisaną procedurę odczytu błędów z immo, sprawdzałeś?
    autoas
    Level 42  
    Witam!
    Wszystkie wasze podpowiedzi mi pomogły....i zrozumiałem, że immo jest w porządku
    Eh, zawsze sobie obiecuję, że nie będę wierzył w bajki klientów, ale cóż...
    Auto trafiło do mnie po rozpoznaniu elektryka, że immo - jakbyście widzieli tą rozkręconą konsolę i wiązki porozcinane..szok
    Muszę was przeprosić, za taki dziwny opis ale mnie zmyliło to dziwne odpalanie i od razu gaśnięcie
    To jest silnik 5Z z takim plastikowym zasobnikiem podciśnienia - rozwaliło go bo strzelił gaz, o czym mnie nikt nie poinformował chociaż prosiłem o opisanie powstania usterki
    Ta ogromna nieszczelność powodowała zachowanie niby immo
    Solo
    Level 21  
    No ale ostatecznie udało się rozwiązać problem :) Doliczysz % za kłamstwo do kosztów naprawy i będzie na bułki :-)
    Pozdrawiam :)