Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma sony ke-32ts2e kolorowe pasy.

lennys 11 Mar 2010 17:28 3540 7
 • #1 11 Mar 2010 17:28
  lennys
  Poziom 13  

  Witam serdecznie drogich fachowców .Dostałem plazmę jak w tytule i widać tylko kolorowe pionowe paski . Poza tym działa bo fonia jest .Znalazłem na forum że jeśli nie jest to wina elektroniki od matrycy to da się to naprawić.Rozebrałem telewizor i postawiłem go w pionie i jak go odchylałem do przodu i do tylu pasy pojawiały się i znikały obraz robił się cały ciemny albo środek czarny a pasy tylko po bokach aż w końcu jak go odchyliłem pojawił się obraz i widać było numer kanału . Czy ktoś ma doświadczenie z tym telewizorem , co tam można wyczyścić ?Podejrzewam że to coś z połączeniami . Jak się zabrać do tego ?

  0 7
 • #2 25 Mar 2010 10:40
  lennys
  Poziom 13  

  Witam ponownie . Pogrzebałem troszkę i znalazłem częściowo odłączoną kostkę .Po podłączeniu jej telewizorek ożył . Jednak pojawił się następny problem . Dwa segmenty matrycy nie działają . Opiszę to tak . Z płyty głównej wychodzą dwie taśmy jedna jest wpięta w taką wąską płytkę po prawej stronie a druga w taką samą tylko po lewej . Te Płytki natomiast są podpięte siedmioma taśmami do spodu matrycy . Lewa płytka ma 3 taśmy do matrycy a prawa 4 .Wygląda na to że po prostu nie działają 2 segmenty podpięte do lewej płytki . Teraz mam pytanie czy to jest wina tych scalaków na tych płytkach , czy jednak jest to wina matrycy ?Jak od łącze te taśmy od matrycy od tych martwych segmentów to widać jasne zmieniające się pasy pionowe i tak samo jest w tych sprawnych segmentach . Dodam jeszcze że do tych płytek pomiędzy matrycą a płyta główną dochodzą zasilania 52 v i 5 v a maja oznaczenie ABUSL NA18107-5014 .
  Bardzo proszę o pomoc .
  Plazma sony ke-32ts2e kolorowe pasy.

  0
 • #4 27 Mar 2010 17:15
  lennys
  Poziom 13  

  Dziękuję za odpowiedz . Ja zaryzykowałem i kupiłem tą właśnie płytkę o której pisałem wcześniej . Zamontuję i dam znać jaki będzie tego efekt .Mam nadzieję że to będzie to .

  0
 • #5 28 Mar 2010 09:43
  Krzysiek210260
  Poziom 17  

  witam
  Wysoce prawdopodobne brak styku taśm na buferach (szukaj na dole w miejscu gdzie są pasy i spróbój docisnąć)

  0
 • #6 28 Mar 2010 13:37
  lennys
  Poziom 13  

  Tam jest tak ze od spodu do matrycy dochodzi 7 taśm i każda z nich obsługuje jakaś cześć matrycy . Po wypięciu jakiejkolwiek taśmy ta cześć matrycy zaczyna wyświetlać migotające pasy pionowe i dzieje się tak nawet na tych 2 segmentach które są martwe i po podłączeniu są czarne .Dziwne jest to właśnie ze po podłączeniu ekran jest tam czarny i nic się nie pojawia . Czy może to być wina braku styku ? tak jak napisałeś . Tej płytki co kupiłem jeszcze nie wstawiłem.

  Moderowany przez mirex:


  Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej polszczyzny. Znaki przestankowe i spacje mają swoje miejsce! I mają być w tekście jak należy, a nie jak się uda!

  0
 • #7 29 Mar 2010 17:17
  lennys
  Poziom 13  

  Zamontowałem tą płytkę którą zamówiłem i to była dobra decyzja . Obraz jest na całym ekranie .Złożyłem telewizor i znowu pojawił się problem pasów pionowych .
  Rozbierałem go po kolei sprawdzając co jest nie tak i mam .Do matrycy jest przykręcona płytka z procesorami a na nią przykręca się taką ramkę z płytkami od tunera i wyjściami .Do tej ramki zamontowane są dwa kołki dystansowe z plastyku i one właśnie naciskają dość mocno na tą płytkę z procesorami .Ta ramka jest przykręcana dość solidnie do dolnej obudowy matrycy ale nad matryca i ta płytka z prockami po prostu wisi w powietrzu i naciska na nią tymi kołkami . Dziwna konstrukcja jak dla mnie bo wystarczy uderzyć niechcący od tyłu i po wszystkim . Nie sprawdzałem czy są suche luty po prostu wywaliłem te kołki i jest dobrze .Może kiedyś sprawdzę co tam nie łączy . Telewizor działał cały dzień i po nagrzaniu nic się nie zmienia .
  Miał bym jeszcze jedną prozbę . Czy ktoś wie jaki pilot pasuje do tego telewizora ?.
  Dziękuję z góry za pomoc.

  0
 • Pomocny post
  #8 01 Kwi 2010 15:06
  adamadi33
  Poziom 43  

  Oryginalny pilot będzie to model-Sony TV RM-932.

  0