Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Aeon słabe ładowanie

11 Mar 2010 17:45 3609 4
  • Poziom 8  
    Witam!
    Posiadam skuter kingway Aeon 4t.
    Problem polega na tym iż mam bardzo słabe ładowanie
    sprawdzałem miernikiem ładowanie i wskazuje mi:
    prosto z cewki 16v
    na wyjściu przy aku. (ŚWIATŁA WYŁĄCZONE) nie całe 7v
    dodam jeszcze że wymieniłem żarówki na LED i dużo się nie zmieniło
    oraz wymieniałem regulator,
    Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić...
  • Poziom 34  
    Jeżeli przy cewce masz aż 16V to prądnica i regulator są OK! Musisz prześledzić drogę od cewki do akumulatora, wszelkie łączenia, pewnie jest bezpiecznik sprawdź przejście i czy nie pojawiła się na stykach śniedź. Może przewód jest gdzieś luźny i się przetarł. Trudno na odległość powiedzieć, że to jest dokładnie to miejsce bo przyczyn może być kilka.
  • Poziom 8  
    Bezpiecznik jest OKI:)
    W sobotę mam zamiar zdjąć wszystkie plastiki i sprawdzić wszystkie kostki i powiem jaki będzie efekt chodź wątpię gdyż czytałem kiedyś o tym modelu i jedynie pomogła zmiana instalacji.
  • Poziom 34  
    Bzdura! Jeżeli masz dobre napięcie na cewce, wystarczy prześledzić drogę przewodu i sprawdzić pomiarami w każdym możliwym miejscu tego przewodu, gdzie gubi się napięcie. Nie jest to chyba aż tak trudne! Sorry za stanowczy ton ale wkurza mnie gadanie typu jak silnik nawala w samochodzie to trzeba wymienić(silnik)
    Jeszcze jedno, sprawdź napięcie między plusem z cewki a plusem akumulatora, oraz napięcie między minusem akumulatora a masą motorka. Tam gdzie napięcie będzie większe od zera trzeba szukać oporu lub przerwy.
  • Poziom 8  
    Moze sprawdze ohm-mierzem gdy skuter bedzie wylaczony plus w kostce przy cewce i plus przy aku i na odwrót??