Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrowanie pojazdu, niecodzienny problem...

Juwani 11 Mar 2010 18:07 1080 6
  • #1 11 Mar 2010 18:07
    Juwani
    Poziom 9  

Witam
    Jestem początkującym forumowiczem i w razie gdyby temat był założony nie tu gdzie trzeba proszę o przeniesienie.

Jestem w trakcie konstruowania pojazdu, tak w skrócie:
    -Układ napędowy Saab 9000 umieszczony centralnie
    -nadwozie z fiata 126p znacznie przerobione i wzmocnione (całość poszerzona o 200 mm a pod podłogą rama z profilu zamkniętego 45/45/4 do której będzie trzymać się przednie zawieszenie i wózek z układem napędowym)

Posiadam dowód zakupu silnika i zarejestrowanego Fiata 126p.
    Wydaję się że gdybym chciał po skonstruowaniu zarejestrować to cudo jako sam to będzie z tego 2 samochody bo tego typu rejestracja dotyczy pojazdów w których nadwozie i ramę wykonamy samodzielnie. Ja nadwozie mam z zarejestrowanego fiata 126p co prawda będzie znacznie przerobione. Ma ono jednak służyć jedynie jako ozdoba, bo nie wytrzymałoby mocy silnika 2.0 z Saaba.

W tym momencie poprosiłbym żeby ktoś przybliżył mi sposób w jaki można rozegrać tą sprawę. Ewentualnie jak wygląda rejestracja tzw "składaka" i czy ten konkretnie przypadek mógłby być zarejestrowany w taki sposób??

Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
    Sebastian

0 6
  • #2 11 Mar 2010 18:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie jest składak. To pojazd typu SAM. I poszukaj sobie w necie o tym, jak takie pojazdy się rejestruje. Jest o tym sporo na forach motocyklowych.

0
  • #3 11 Mar 2010 18:33
    Juwani
    Poziom 9  

Problem w tym że już czytałem znaczną ilość takich artykułów i tam rozpatrywany jest zawsze przypadek, gdzie nadwozie jest własnej produkcji. U mnie nadwozie będzie w części moje a w części fiata... Jak to zrobić, żeby z dowodu rejestracyjnego do fiata 126p zrobili mi "Sama" z numerem nadwozia tegoż fiata??

Czy da się zrobić pojazd typu "SAM" wykorzystując też nadwozie innego samochodu, a nie jedynie silnik??

0
  • #4 12 Mar 2010 00:34
    lord_blaha
    Poziom 33  

Jedziesz na stacje diagnostyczna i tam zostaną nabite na tę ramę nowe numery. Po przeróbce nie jest ona już "Fiatowska", tylko własna. To tak samo jakbyś ją pociął na kawałki a następnie zespawał inaczej.

0
  • #5 12 Mar 2010 18:01
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To, czy do "produkcji" użyjesz podzespołów porsche, fiata, czy wozu drabiniastego, zależy tylko od ciebie. A potem wymagane badania, papierkowa robota i montaż nowej tabliczki znamionowej i nowych numerów.

0
  • #6 13 Mar 2010 22:47
    Juwani
    Poziom 9  

Ok dziękuje
    Gdyby ten maluch był wyrejestrowany to sprawa byłaby oczywista, mnie jednak męczy fakt, Jak to zrobić żeby go przerejestrowali. Obawiam się tego, że zrobię cały pojazd nabiją mi nowe numery, zarejestruję i okaże się że mam 2 samochody fiata 126p z który został użyty do budowy (nie wyrejestruje go bo nie będę miał nadwozia) i świeżo zarejestrowanego SAMA
    Jak sobie z tym poradzić??

0
  • #7 14 Mar 2010 10:25
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Idz do punktu wyrejestrowania i niech ci wyrejestrują autko.
    Powiedz że buda ci była potrzebna weź z sobą tablice rej, OC , dowód rej i tabliczki z nr nadwozia, kasę i po problemie.

0