Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wspomagania opel astra G jak sprawdzić silnik el.

marekimielok 11 Mar 2010 18:42 14921 6
  • #1 11 Mar 2010 18:42
    marekimielok
    Poziom 2  

silnik jak na foto, jak moge sprawdzic czy działa?
    Pompa wspomagania opel astra G jak sprawdzić silnik el. Pompa wspomagania opel astra G jak sprawdzić silnik el.

2 6
  • #2 11 Mar 2010 19:39
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Mar 2010 21:07
    marekimielok
    Poziom 2  

Problem w tym, że po podłączeniu elektroniki nie działa, da się go sprawdzić „na ostro”? jeszcze jedna informacja: elektronika była tłusta wyczyściłem ją ale jakoś nie wieże że to mogło pomóc. Mogło się coś Spalic przez kontakt z olejem?(nie było go dużo płytka była tylko troche tłusta)

1
  • #4 25 Mar 2011 22:46
    guciofilucio
    Poziom 17  

Olej nie powinien nic uszkodzić ,wpadł mi kiedyś telefon do oleju przepracowanego i spędził tam 3 doby-działa.
    Trzeba by było podać jakiś sygnał do sterowania pompy a jaki ?
    Najlepiej mieć taka samą pompę sprawną na aucie i sprawdzić miernikiem albo lepiej oscyloskopem jaki sygnał do niej dochodzi a następnie taki sygnał podać badanej pompie.
    Uszkodzona może być pompa albo sterowanie które dochodzi z komputera sterującego silnikiem spalinowym więc kupno drugiej pompy może być ryzykowne.
    (tak usłyszałem od doświadczonego mechanika )
    Miałem podobny problem ,nikt mi nie pomógł a odpowiedz jaką dostałem kompletnie nic nie wniosła do tematu i do tego złośliwie zamknięto mi posta.

0
  • #5 25 Mar 2011 23:31
    wpsowa692
    Poziom 24  

Przeca Ci Motronic pisze że silniczek bezszczotkowy czyli na prąd przemienny czyli bez elektroniki nie pójdzie .
    Nie wiem jaki masz typ tej pompy raz rozbierałem jedną zepsutą to elektronika była zanurzona w oleju więc nie dziw sie że płytka była tłusta.

0
  • #6 29 Mar 2011 23:01
    guciofilucio
    Poziom 17  

Wiem że bez elektroniki nie pójdzie :!::!::!:
    Bez auta też nie pójdzie bo dostaje sterowanie z komputera auta :!:
    Kolega marekimielok ,pisząc "na ostro " zapewne miał na myśli podłączenie pompy bez auta.
    Myślę, że wiedza na ten temat jest zbyt cenna a prawdziwy fachowiec jej nie zdradzi ponieważ z tego żyje.

0
  • #7 30 Mar 2011 07:37
    1078231
    Użytkownik usunął konto