Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada-czy ping może tak wzrastać przy ściąganiu?

azertaker 11 Mar 2010 20:13 1535 6
  • #1 11 Mar 2010 20:13
    azertaker
    Poziom 11  

Witam

Znajoma właśnie założyła sobie Neo 2Mbps na lini na której Netia nie chciała jej założyć łącza, ale TP podobno ją przystosowała.
    Ale...Normalnie pingi do wp.pl to ~33ms, prędkości w testach zbliżone do maksymalnych.
    Jednak zauważyłem, że w momencie kiedy coś jest pobierane pingi skaczą do nawet 3000ms. Czy to normalne?
    Sytem to Win7, modem-router z TP ZTE 831 połączony do portu enthernet - nic nie przestawiałem - automatyczna konfiguracja z płyty zestawu.
    Wszedłem na stronę konfiguracyjną modemu i zrobiłem zrzut podstawowych informacji (2 pliki po ~30 KB)

Jestem pewien, że raz był tryb fast potem interleaved, a teraz znów fast. Czy z tą linią jest coś nie tak?

0 6
  • #2 11 Mar 2010 22:55
    Elektronik9
    Poziom 30  

To normalne, że podczas obciążenia łącza (zwłaszcza ściąganie z maksymalnym transferem) pingi wzrastają kilkakrotnie. Też zależy co pingujesz i o jakiej porze.

Jak jest na centrali tryb Fast Path to jest ok. Do pingowania polecam darmowy program WinMTR 0.8 - poszukaj w googlach.

0
  • #3 11 Mar 2010 23:09
    azertaker
    Poziom 11  

Elektronik9 napisał:
    To normalne, że podczas obciążenia łącza (zwłaszcza ściąganie z maksymalnym transferem) pingi wzrastają kilkakrotnie. Też zależy co pingujesz i o jakiej porze.

No nie było to dla mnie takie oczywiste - dzięki. Chociaż tu wzrost pingów był nawet x100. A pinguję jakoś tak z przyzwyczajenia zawsze wp.pl

Elektronik9 napisał:
    Jak jest na centrali tryb Fast Path to jest ok. Do pingowania polecam darmowy program WinMTR 0.8 - poszukaj w googlach.

Jak napisałem wcześniej jestem pewien że widziałem raz fast potem interleaved i znowu jest fast. Nie wiem na czym polega ta zmiana, ale wiem że jest wykonywana gdzieś na centrali dlatego wydaje mi się to trochę dziwne. Chyba, że to normalne?
    pozdrawiam

0
  • #4 11 Mar 2010 23:26
    Elektronik9
    Poziom 30  

Gdzie widzisz czy masz Fast czy Interleaved?

Fast Path jest szybszy (krótsze pingi), ale Interleaved (przeplot) ma lepszą korekcje błędów i jest stosowany kiedy jest duża odległość od centrali.

0
  • #6 12 Mar 2010 07:37
    Elektronik9
    Poziom 30  

Skąd to masz?

0
  • #7 12 Mar 2010 11:35
    azertaker
    Poziom 11  

Elektronik9 napisał:
    Skąd to masz?

Tak jak napisałem w pierwszym poście, zrobiłem zrzut ze strony 192.168.1.1 konfiguracyjnej, czy jak ją tam zwał, modemu-routera. Już nie będę tego drugi raz wklejał, ale jestem pewien, że widziałem raz FAST, w innym dniu Interleaved, a teraz znowu FAST. Nie mam dostępu na bieżąco do tego kompa, ale jak znowu zobaczę zmianę - na dodwód, że nie mam przewidzeń - też zrobię zrzut.
    pozdrawiam

0