Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena w Golfie V do RCD 300.

mery5 11 Mar 2010 20:17 7121 4
    mery5
    Level 15  
    Mam pytanie, bo instaluje radio do takiego Golfa ( o dziwo fabrycznie bez instalacji radiowej) i nie wiem jak zamontowana jest w nim instalacja antenowa. Mam instalacje wymontowaną z innego Golfa ale nie wiem gdzie jest antena w tym aucie. Słyszałem że w tych autach montowano system "Diversiti" a anteny są w szybach, ale gdzie konkretnie jakie szyby i czy będa one przystosowane do podłaczenia przewodów.? Czy kabel-wiązka antenowa współpracuje po drodze z jakimś modułem-wzmacniaczem czy rolę wyboru anteny w systemie Diversiti spełnia samo radio. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Mariusz.
    Spacewalker
    Level 33  
    Kabel jest i moduł a szyba to tylna szyba boczna która wyglada jak podobnie do ogrzewanej szyby. Moduł jest pod podsufitką zazwyczaj.
    Karolo MPower
    Level 30  
    Antena w szybach to zazwyczaj 3 paski na samej górze. Widać to jak zimą podłączysz ogrzewanie na oszronionej szybie - antenowe nie odmrożą szyby :)

Dalej tylko patrzeć jak idzie ewentualny odczep od szyby z przewodami i szukac końcówki bo jest na pewno. Wzmacniacz jest na 100% i prawdopodobnie +12 dla jego zasilenia jest przy tym module jako niebieski przewód.
    mos5
    Level 24  
    Spacewalker co to jest tylna szyba boczna w nadwoziu hatchback.
    mery5
    Level 15  
    Panowie moje auto nie ma instalacji antenowej więc na pewno nie znajdę tam przewodów ani modułu-wzmacniacza. Potrzebuje informacji gdzie są klipsy na szybie żeby sie podpiać oraz wiedzy czy przewody od szyby (ile) ida do modułu, jaką role spełnia moduł (wzmacniacz czy "dywersity") oraz ile przewodów wychodzi z modułu i idzie do radia.