Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna - problem z odpaleniem na cieplym silniku

slawsi5 11 Mar 2010 20:17 2794 2
 • #1
  slawsi5
  Level 9  
  Witam Wszystkich!!
  Mój problem polega na tym iż czasem mam problem z odpaleniem go na ciepłym silniku - samochód mam ok 2 miesięcy jest on z 97 roku - 2.0 benzyna kat.
  Dziwnie to wygląda gdyż na zimnym nie mam problemów , dziś np. zdarzyło mi się to 2 razy zdziwiłem się gdyż to nie zdarza się często odkąd go kupiłem zdarzyło mi się ogółem to 5 razy!!
  Dziś rano kiedy dojechałem do pracy zostawiłem go na pierwszym wiosennym słońcu po 4 godzinach nie chciał zbytnio odpalić dopiero za drugim razem z ledwością załapał , po przejechaniu jakiegoś 1km wyłączyłem auto na jakieś 5minut po tym czasie odpalił pięknie , później podjechałem na stacje benzynową i znów problem pojawił się , nie wiem co jest dodam tylko że na tablicy rozdzielczej tam gdzie pokazuję temp. silnika przed odpaleniem auta zapala się w tym samym miejscu wskaźnik poziomu oleju kiedy gaśnie strzałka opada i pokazuję już tylko poziom tem. silnika. Problem możliwe że tkwi w odpalaniu autka otóż zawsze robiłem tak że po przekręceniu kluczyka na zapłon odpalałem autko nie czekając kiedy wskaźnik poziomu oleju opadnie dziś zrobiłem odwrotnie poczekałem aż ten wskaźnik opadnie i dopiero odpalałem.  Co o tym sądzicie?

  Pozdrawiam.
 • #2
  cardiag
  Level 30  
  nie potrzeba czekac, wsiadac i zapalac.

  Sprawdziłbym poprawnośc dzialania czujnika temp. silnika (wtrysku). Iskrę i swiece. Proponuje tez zmienic stacje benzynową.
 • #3
  d3r
  Level 2  
  mialem podobne problemy ze swoja Lala .

  okazalo sie ze upalala sie wtyczka pompy paliwa (w bagazniku pod dywanikiem )

  przyczyny szukalem dlugo , wiec radze to sprawdzic


  Pisownia p. 8.2 MANTA