Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za dużo koloru niebieskiego Tv Lcd 20ms Phocus

11 Mar 2010 20:19 3515 2
 • Poziom 11  
  Witam!
  Przywiozłem tv lcd 20ms phocus z Niemiec.Problem polega na tym,ze tv ma za dużo niebieskiego koloru.Obraz jest głos tez,ale obraz wpada w odcien niebieski.Moze ktos miał podobny problem proszę o rade.
 • Poziom 26  
  Generalnie, ekrany LCD mają zbyt dużo niebieskiego, szczególnie widocznego na czarnych miejscach obrazu.
  Jeśli pozostałe kolory - czerwony i zielony, są obecne, możliwe że wystarczy wyregulować w menu: poziom podświetlenia ekranu - różnie nazywany (np. oszczędność energii).
  -Ustawiamy "JASNOŚĆ" na 50% a podświetlenie, zwane też oszczędnością, regulujemy tak żeby w ciemnym pomieszczeniu, czarny, czyli pusty ekran, przestał świecić na granatowo - w ten sposób uzyskujemy czerń (przestaje nam świecić) a utratę jasności rekompensujemy dodaniem kontrastu - nawet na 90-100% - w przeciwieństwie do tradycyjnych kineskopów, nie ma to żadnych niekorzystnych skutków. To regulacja, której na ogół użytkownicy nie potrafią wykorzystać i narzekają na obraz. Zyskujemy też mniejsze zużycie energii i przedłużamy trwałość świetlówek.
  Biel na ekranie, można poprawić, tylko jeśli w menu jest opcja regulacji RGB, ewentualnie przestawiając odcień koloru na "CIEPŁY"
  Jeśli to drastyczne przebarwienie, może wymagać regulacji serwisowej, a jeśli całkowity brak któregoś z pozostałych kolorów, trzeba szukać uszkodzenia.
 • Poziom 11  
  Witam!
  Po dokładnym sprawdzeniu znalazłem uszkodzoną tasmę.Jeden pin przerwany po zlutowaniu wszystko jest ok.Telewizor śmiga obraz żyleta.Pozdrawiam