Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki to model Boscha - foto ?

11 Mar 2010 20:49 8530 17
  • Level 10  
    Witam czy ktos moze rozpozna jaki to model zmywarki Bosh?

Dzieki :)
    M
  • SterControlSterControl
  • Level 1  
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 10  
    skryn wrote:
    A na co Ci taka wiedza?

kupiem i chcialbym wiedziec co oznaczaja te przyciski i w ogole jak sie jej uzywa bo to moja pierwsza zmywarka
  • Level 13  
    Quote:
    Widziałem identyczną, pod oznaczeniem Siemens LADY PLUS 253. :) Stary model, około 1990 rok. Jedyna różnica, to pokrętło z prawej strony, zamiast przycisków.

Tym właśnie m. in różni się Siemens od Boscha, że panel sterowania widzimy w lustrzanym odbiciu, w pralkach też tak jest. Pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • Level 10  
    Witam, a mógłby mi tez ktoś powiedzieć co oznaczają te przyciski i których mam użyć na pierwszy raz?
    Zapewniano mnie, ze pralka jest sprawna, ze działała itp. Ale przy transporcie po przechyleniu jej na bok wypłynęa z niej woda... :( Naczytałem już się forum o nieszczelnościach... Czy może być tak, że działająca zmywarka ma gdzieś wodę, które może wypłynąć? :(
  • Level 10  
    Witam, oto zdjęcia, a poniżej opis:

Jaki to model Boscha - foto ? Jaki to model Boscha - foto ? Jaki to model Boscha - foto ? Jaki to model Boscha - foto ?

Kupiłem zmywarkę Bosch, podobno jest to Siemens LADY PLUS 253.
    Podłączyłem ją przewodami (wcześniej w transporcie wylało się z niej trochę wody, ale mam nadzieję, że to było ze zbiornika na sól albo co...) W każdym razie zmywarka podłączona. Następnie włączyłem ją przyciskiem i coś zaczęło buczeć (pobierała wode?), potem dzwięk przelewającej (nalewającej?) się wody (może dopiero teraz pobierała?). A potem było ciszej (grzała wodę?). Pokrętło po lewej co jakiś czas przeskakiwało w prawo. Żaden przycisk z prawej nie był włączony (oprócz tego włącznika).
    No i było tak chwilę i wyłączyłem ją :) W sumie nie wiem co robię. Proszę o krótkie info, co trzeba do niej wrzucać (tabletki i inne?) i po co i jakie klawisze wciskać i co one oznaczają :)
    Dzięki wielkie.
    M
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Helpful post
    Level 14  
    1- zasobnik na sól
    2-sito na osad
    3-mycie
    4-nabłyszczanie
    5-suszenie
    6-tym "frędzlem" się otwiera i wkłada tam tabletkę
    7-tam się wlewa nabłyszczacz
    8-włącz/wyłącz
    9-mycie wstępne (zimną wodą)
    10-mycie 65 stopni mocno zabrudzone
    11-mycie 65 stopni średnio zabrudzone
    12-mycie 55 stopni lekko zabrudzone
    Jaki to model Boscha - foto ? Jaki to model Boscha - foto ? Jaki to model Boscha - foto ? Jaki to model Boscha - foto ?
  • Level 10  
    Dzięki wielkie, w końcu dostałem porządną odpowiedz.

A to mycie wstępne to można łączyć z innym intensywnym myciem, czyli wcisnąć dwa na raz?

Czytalem ze proszek lepszy od tabletek (i rozumiem, że sypie się go tam gdzie tabletka), ale też, ze tabletki WZ z Lidla są całkiem niezłe. I że z tabletkami nie używć nabłyszczacza. W sumie tania zmywarka, ale ma posłużyć min. rok wiec nie chciałbym ją zarżnąć od razu.
  • Helpful post
    Level 14  
    W dłuższym myciu np 65 stopni jest zawarte od razu mycie wstępne więc nie trzeba włączać dwóch przycisków na raz. proszek sypie się tam gdzie tabletkę, ja nabłyszczacza nie używam ale tabletki mają jakieś tam środki nabłyszczające, mam zmywarkę boscha ,zdaje mi się że sporo nowszą ale oznaczenia są takie same w prawie każdym modelu.Mycie wstępne ja używam jak chce tylko z kurzu jakieś szklanki opłukać na święta :)
  • Level 10  
    Chyba coś źle robię.
    Podłączyłem zmywarkę, a zanim zapytałem tutaj który klawisz do czego służy, to włączyłem zmywarkę na kilka minut na którymś programie, zaczęło pobierać wodę, potem nastała cisza (grzanie wody?) I tak ją wyłączyłem. Potem włączyłem jeszcze ten program od płukania i też ją zaraz wyłączyłem (wiem bez sensu).
    Dziś zakupiłem tabletki, włączyłem zmywarkę do prądu. Ustawiłem program mycie 65 stopi, włączyłem zmywarkę przyciskiem, i przekręciłem gałkę na tą kropeczkę. I zaczęła myć, ale okazało się że trwało to około godzinę i myła w zimnej wodzie (nie było tej ciszy że niby podgrzewa wodę). Popsułem coś?
  • Level 10  
    Update:

Włączyłem ostatni program 55 stopni i zaczęła grzać i myć, ale... tym razem nie wypompowała wody. Włączyłem raz jeszcze na ten sam program i znów nie wypompowała wody.
    W sitkach i pod nimi nie ma nic dużego. Nie mogę zlokalizować też śmigła pompki. Gdzie to jest? Załączam zdjęcia także boków, tak to powinno wyglądać czy jest ogólnie syf?

update:
    Przeczyściłem sitko (był kawałek soczewicy), włączyłem po raz kolejny. Wynik: wode wylewa ale znów zaczęła myć bez grzania...
  • Level 10  
    Czy padnięty kondensator rozruchowy może mieć wpływ na mycie bez grzania?... :(
    Wyglada na to, że mam padnięte dwie rzeczy - grzałkę (choć czasami grzeje, ale w większości nie) oraz pompę lub kondensator rozruchowy, bo śmigła nie obracają się, a woda z nich wylewa się słabym strumieniem. Może mi ktoś pokazać na tych zdjęciach gdzie szukać tego kondensatora?
    Dzięki
  • Level 14  
    wiatraki kręcą się dzięki sile odrzutu wody ,więc jest zbyt małe ciśnienie .Po myciu powinno zostać w odpływie trochę wody .Ciężko mi powiedzieć gdzie ten kondensator. Ciekawe czy pompki są w pełni sprawne, jak dużo wody zostaje po zmywaniu?
  • Level 1  
  • Level 10  
    Po myciu czasami jest wypełniona ta przestrzeń gdzie jest sitko - czyli jakies 2-3cm ponad dolną ściankę. A czasami jest tylko tam gdzie sitko, tzn po podniesieniu jest woda.

O kondensatorze przeczytałem m.in. tu:
    Link

Jednak też myślę, że to raczej pompa, której nie opłaca się wymieniać.
    A kondensator mógłbym jeszcze spróbować.