Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik regulatora napięcia w skuterze śnieżnym

11 Mar 2010 21:27 5445 6
 • Poziom 20  
  Witam! Posiadam skuter śnieżny Ski-Doo w , w którym padł regulator napięcia (Puszcza szpilki w elektronikę i prędkościomież szaleje). Potrzebuję zamiennika o mocy około 360W, który obsłuży prądnice połączoną w trójkąt. Na zdjęciu jest właśnie ten regulator. Żółte kable idą do prądnicy a czarny i czerwony to wyjście. Proszę o pomoc w znalezieniu podobnego regulatora tak aby można było go podłączyć. Ewentualnie proszę o jakiś schemat takiego regulatora.


  Zamiennik regulatora napięcia w skuterze śnieżnym Zamiennik regulatora napięcia w skuterze śnieżnym Zamiennik regulatora napięcia w skuterze śnieżnym

  Dziękuję za pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam

  Najprawdopodobniej jest to regulator równoległy na tyrystorach, zamiennikiem może być praktycznie każdy regulator motocyklowy. Schemat poniżej:
  Zamiennik regulatora napięcia w skuterze śnieżnym
 • Moderator
  Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Jesteś pewien że regulator jest uszkodzony? Sprawdzałeś akumulator, napięcie ładowania, stan połączenia "sense", uzwojenie alternatora?
  Proponuję poszukać podobnego regulatora od motocykli, widzę po oznaczeniu SH678 kilkanaście zastosowań różnych wariantów. Cena regulatora to koszt w przedziale 200 - 300 zł.
 • Poziom 20  
  Na pewno. ponieważ po odłączeniu jego elektronika nie waruje, a prądnica jest sprawna. Oryginalny w USA kosztuje 40 dolców czyli 120zł to jakieś 180zł z przesyłką , a wolał bym coś poniżej tej ceny.
 • Poziom 20  
  Podłączyłem oscyloskop i było widać, a myślę że najlepszym kondensatorem w tym układzie jest akumulator.