Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi galant 2.0 16v

11 Mar 2010 21:59 4627 4
  • Level 9  
    Witam ma problem z moim galantem z 93 roku silnik jest z 99r. oznaczenie to 4g64 produkowany przez 2 lat o ile dobrze wiem. problem jest tego typu ze sie grzeje na wolnych obrotach i przy spokojnej jeździe natomiast jak sie wysoko kreci to jest wszystko ok. dodam jeszcze ze z ogrzewania leci tylko zimne powietrze jeśli temperatura rośnie. zmieniłem juz termostat i nic sie nie poprawiło. proszę o pomoc fachową rękę. dziękuje
  • Level 9  
    1. Czy układ chłodzenia jest odpowietrzony po wymianie termostatu? (chyba że nie występuje taka opcja)
    2. Czy pompa wody jest wystarczająco sprawna?
    3. Kiedy pojawił się problem?
  • Level 9  
    nie ma mozliwosci odpowietrzenia( sam powinien pobrac wystarczająca ilosc płynu ze zbiorniczka wyrównawczego a nadmiar oddać z powrotem) a problem mam od 4 dni juz przed wymiana termostatu a teraz nie jeżdżę bo sie boje zeby nie przegrzać silnika

Dodano po 32 [sekundy]:

nie ma mozliwosci odpowietrzenia( sam powinien pobrac wystarczająca ilosc płynu ze zbiorniczka wyrównawczego a nadmiar oddać z powrotem) a problem mam od 4 dni juz przed wymiana termostatu a teraz nie jeżdżę bo sie boje zeby nie przegrzać silnika

Dodano po 9 [minuty]:

a co do pompy wody to nie mam pojęcia bo nie wiem jak sprawdzić czy jest wystarczająco wydajna
  • Level 9  
    juz znam przyczynę. wywaliło uszczelkę pod głowicą, tylko dlaczego poraz drugi?? była zmieniana jakieś 5000tys km temu, mechanik stwierdził ze głowica jest ook
  • Level 1  
    hmmm... u mnie cieknie z kanalu olejowego i tez mam problem zer sie grzxeje nawet jak mu daje w parnik najlepiej to wlac olej zeby nie bylo ponad stan jak i w zimie dobrze jest zeby byla zakryta polowa chlodnicy zeby nabieral temperatury

Dodano po 5 [minuty]:

a planowales glowice i gniazda zaworowe jak wymieniales uszczelke pod glowica z tego co wiem droga sprawa 600 zl