Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników Clarion PU-9427A

yaso007 11 Mar 2010 22:13 1712 6
  • #1 11 Mar 2010 22:13
    yaso007
    Poziom 2  

Witam, od dwóch dni szukam nie tylko na forum, ale i w necie. Mam radio Clarion PU-9427A. Niestety ktoś genialnie odciął fabryczną kostkę od Citroena. Chcę podłączyć klasyczną kostkę ISO. Udało mi się je odpalić. Ale nie mogę poradzić sobie z resztą kabli. Może ktoś ma jakiś schemat opisujący który kabel do czego?

• #3 12 Mar 2010 09:32
    yaso007
    Poziom 2  

Napisałem grzecznie, że szukałem przez dwa dni - bezskutecznie. I na podanej stronie równiez nie ma, ani w dziale ISO OEM, ani żadnym innym. Jakieś inne sugestie? Poza mądrościami w stylu - wpisz w google i inne takie?

• #4 12 Mar 2010 19:01
    milejow
    Poziom 42  

To napisz jeszcze grzecznie rocznik i model citroena, genialne, co?
    Poza tym citroeny maja fabrycznie instalację zakończoną złączami ISO, głośniki można łatwo znaleźć za pomocą baterii np.3V. Należ pamiętać, że w wiązce radia jest szyna danych auta-VAN (tu wazny jest rocznik auta), nie wolno tam nic podłączać

• #5 12 Mar 2010 22:27
    mister_j
    Poziom 22  

Jeżeli nie wiesz jak zrobić to za pomocą miernika i bateryjki, to najlepiej będzie jak zdobędziesz schemat instalacji samochodu ( w domyśle serwis Citroen lub internet) i po kolorkach sobie podłączysz !. Pzdr

• #6 13 Mar 2010 11:45
    yaso007
    Poziom 2  

Może napisałem niezbyt zrozumiale o co mi chodzi. Więc zacznę od początku. Miałem Citroena XM i w nim powyższe radio. Citroena sprzedałem, radio sobie zostawiłem. Chcę je przełożyć do Nissana. Miało oczywiście fabryczną kostkę, która została obcięta i wyrzucona przez mądrego pana elektronika. Który sobie z podłączeniem radia nie poradził, bo ma niezbyt standardową kolorystykę kabli. Więc zostałem z radiem ze sterczącą wiązką kabli. Jest ich trochę więcej niż normalnie, a nie chcę spalić fajnie działającego radyjka. Gdyby oryginalna kostka była na końcu, to bym kupił przejściówkę z Citroena na ISO (które mam w Nissanie). Albo posprawdzał w instrukcji Citroena na podstawie wyprowadzeń z kostki. A tak figa. Orałem sporo czasu w internecie, ale nigdzie nie znalazłem kolorystyki kabli. A tylko tego potrzebuję. Tak, jak jest w Kablomanii. Tabelka i kolory. I stąd moja prośba o pomoc :)

• #7 13 Mar 2010 12:47
    milejow
    Poziom 42  

Zrób zdjęcie tej kostki bo teraz już nic nie rozumiem

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo