Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xenon w astra g czy da się założyć?

orzechjah 11 Mar 2010 22:23 8801 10
  • #1 11 Mar 2010 22:23
    orzechjah
    Poziom 8  

Witam, posiadam astrę G z 1999 r. Niestety mam normalne lamy i żarówki, które dość często się przepalają. Pomyslałem o założeniu xenonów, ale czy jest taka możliwość bez wymiany lamp? Oczywiście chciałbym xenon na światłach mijania jak i drogowych. Może dla nie niektórych ten temat jest banalny jednak dla mnie nie jest to zrozumiałe, proszę o porady

0 10
  • #2 11 Mar 2010 22:45
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Załóż reflektory soczewkowe bo w tym modelu przysługują za niewielką odpłatnością i zamontujesz wtedy ksenony.
    xenon w astra g czy da się założyć?

0
  • #3 12 Mar 2010 07:56
    Solo
    Poziom 21  

Zakładaj zakładaj:) Znajomy ostatnio też się uparł na ksenony, trzy tygodnie pojeździł.... :)

0
  • #4 12 Mar 2010 09:01
    gregorianin
    Poziom 27  

Solo napisał:
    Zakładaj zakładaj:) Znajomy ostatnio też się uparł na ksenony, trzy tygodnie pojeździł.... :)

Co rozbił się?

orzechjah napisał:
    Witam, posiadam astrę G z 1999 r. Niestety mam normalne lamy i żarówki, które dość często się przepalają. Pomyslałem o założeniu xenonów, ale czy jest taka możliwość bez wymiany lamp? Oczywiście chciałbym xenon na światłach mijania jak i drogowych. Może dla nie niektórych ten temat jest banalny jednak dla mnie nie jest to zrozumiałe, proszę o porady

Ten reflektor który widać na zdjęciu to ori xenon do astry G i tylko takie powinieneś zakładać jeśli myślisz o tym na poważnie.

0
  • #5 12 Mar 2010 13:19
    Solo
    Poziom 21  

Nie rozbił się, ale mimo że była to w miarę nowa i ładna alfa romeo, to za brak spryskiwaczy, poziomowania i nieodpowiednie reflektory stracił dowód rejestracyjny. I w piątek o 16-tej telefon "Panie Marcinie, jest pan jeszcze w pracy,bo żarówki trzeba mi założyć" :D :D

0
  • #6 12 Mar 2010 13:34
    gregorianin
    Poziom 27  

Jeśli miałeś w zwykłych reflektorach palniki HID to trudno się dziwić. To świeci okropnie po oczach.

0
  • #7 12 Mar 2010 14:57
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Solo napisał:
    Nie rozbił się, ale mimo że była to w miarę nowa i ładna alfa romeo, to za brak spryskiwaczy, poziomowania i nieodpowiednie reflektory stracił dowód rejestracyjny. I w piątek o 16-tej telefon "Panie Marcinie, jest pan jeszcze w pracy,bo żarówki trzeba mi założyć" :D :D

I dobrze bo bez soczewek to ludzie dziadostwo robią.
    200zł to koszt przerobienia większości reflektorów- clear glass- na soczewki.
    W niektórych sie nie da bo soczewki są dłuższe i akumulator lub puszka filtra nie pozwala.

0
  • #8 12 Mar 2010 15:02
    Solo
    Poziom 21  

Si, ale w moim pięknym mieście sexu i biznesu drogówka ostatnio zatrzymuje wszystkie autka jadące na xenonach i sprawdza czy są prawidłowo zamontowane. I dobrze, niech tępią wiejski tuning :)

0
  • #9 12 Mar 2010 15:40
    AREK_GDYNIA
    Poziom 18  

romoo napisał:
    Solo napisał:

I dobrze bo bez soczewek to ludzie dziadostwo robią.
    200zł to koszt przerobienia większości reflektorów- clear glass- na soczewki.
    W niektórych sie nie da bo soczewki są dłuższe i akumulator lub puszka filtra nie pozwala.

Niema żadnego przepisu nakazującego posiadanie soczewek do xenonów. MB 210 nie ma soczewek, Laguna nie ma soczewek...Musi być poziomowanie , spryskiwacze i odpowiedni reflekor oznaczony chyba HR.

0
  • #10 12 Mar 2010 16:45
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Jest przepis. Na światło o natężeniu większym niż............

0
  • #11 18 Mar 2019 13:20
    mat3o93
    Poziom 3  

Witam wszystkich takie zapytanie co do podłączenia lamp jak wygląda sprawa okablowania bo przy zwykłych lampach ida z osobna do każdej żarówki 2 kable i wtyk a przy xenonie jest 1 duża kostka jak to przerobić jakiś schemat na to ktoś posiada?

0