Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda civic brak klaksonu

bingoo 12 Mar 2010 08:52 6229 4
    bingoo
    Level 16  
    Witam. Hondę Civic V z 1993 roku, nie działa klakson. Sprawdzałem czy to nie jest wina samego klaksonu ale niestety do niego prąd nie dochodzi, więc coś musi być po drodze. Wyeliminowałem także możliwość uszkodzenia w kierownicy, ponieważ tam też sprawdzałem i jest wszystko ok. Proszę o pomoc, co może być jeszcze uszkodzonego?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    may-boy
    Level 11  
    Może jakiś bezpiecznik? Weź sobie miernik i sprawdź czy kable przewodzą czy nie są gdzieś urwane (wciśnij klakson i zobacz czy jest napięcie tam gdzie jest klakson) a jak nie to weź prąd odpowiedni do klaksonu dołącz do kabla który nie przewodzi i powinno chodzić (metoda prób i błędów)
    --grzesiek--
    Level 10  
    Nie wiem czy w hondzie civic z 98 roku jest podobnie ale w mojej są 2 bezpieczniki, nie sprawdziłem bezpieczników pod maską przy akumulatorze i o mało nie rozebrałem całej wiązki:) "May-boy" ci dobrze radzi sprawdź bezpieczniki i przekaźnik jak jest. ewentualnie zaśniedziałe styki lub wsuwki przy klaksonie, najczęściej to jednak bezpiecznik
    BogdanT
    Level 16  
    Sądzę, że warto sprawdzić czy nie uszkodziły się przewody w pobliżu klaksonu.
    Mirekc
    Level 11  
    sprawd masę na samym klaksonie