Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic brak klaksonu

12 Mar 2010 08:52 5818 4
  • Poziom 16  
    Witam. Hondę Civic V z 1993 roku, nie działa klakson. Sprawdzałem czy to nie jest wina samego klaksonu ale niestety do niego prąd nie dochodzi, więc coś musi być po drodze. Wyeliminowałem także możliwość uszkodzenia w kierownicy, ponieważ tam też sprawdzałem i jest wszystko ok. Proszę o pomoc, co może być jeszcze uszkodzonego?
  • Poziom 11  
    Może jakiś bezpiecznik? Weź sobie miernik i sprawdź czy kable przewodzą czy nie są gdzieś urwane (wciśnij klakson i zobacz czy jest napięcie tam gdzie jest klakson) a jak nie to weź prąd odpowiedni do klaksonu dołącz do kabla który nie przewodzi i powinno chodzić (metoda prób i błędów)
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy w hondzie civic z 98 roku jest podobnie ale w mojej są 2 bezpieczniki, nie sprawdziłem bezpieczników pod maską przy akumulatorze i o mało nie rozebrałem całej wiązki:) "May-boy" ci dobrze radzi sprawdź bezpieczniki i przekaźnik jak jest. ewentualnie zaśniedziałe styki lub wsuwki przy klaksonie, najczęściej to jednak bezpiecznik
  • Poziom 16  
    Sądzę, że warto sprawdzić czy nie uszkodziły się przewody w pobliżu klaksonu.
  • Poziom 11  
    sprawd masę na samym klaksonie