Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford mondeo 94r 1,6 16v problem z centralnym zamkiem

12 Mar 2010 10:13 5145 10
  • Poziom 12  
    Autko jak w temacie
    Koledzy mam taka usterkę : zamykam auto od strony kierowcy z lkuczyka ( pilota nie mam - uszkodził się ) , a centralny zamyka i zaraz otwiera. Jak odłączę siłownik w drzwiach kierowcy, to przy zamykaniu i otwieraniu kluczykiem w drzwiach pasazera zamek działa poprawnie. Wykluczyłem uszkodziny siłownik w drzwiach kierowcy zastępując innym sprawnym. Usterka występuje nadal.
    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Proszę o pomoc
  • Poziom 42  
    Krańcówka w zamku nie rozłącza.
  • Poziom 12  
    Która końcówka i w którym zamku? Będę wdzięczny za podpowiedź
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Dosam że jak w kabinie zamknę dwa zamki naraz ( strona kierowcy i strona pasażera) to się zamyka
  • Poziom 28  
    walczyłem ostatnio z takim centralem identyczny problem w przednich drzwiach miałem zamki z 6-pinami lewe i prawe założyłem zwykły 3-pinowy zamek bez krańcówki i problem znikł (nie zagłębiałem się w instalacje bo to była przeróbka z anglika) pozdr

Dodano po 59 [sekundy]:

oczywiście ten od kierowcy przerobiłem reszta orginał
  • Poziom 12  
    Kolego do całego zamka dochodzą dwie wiązki przewodów. Jedna zakończina kostką na 6 pinów i ona idzie do siłownika, a dodatlowo dwa przewodu któta zakończona jest kostką ( nie kest to kostka łończeniowa ) , która jest wpięta w nwtalową część zamka. Czy to jest właśnie "krańcówka"?
    Pozdrawiam

Pisownia p. 8.2 manta
  • Poziom 28  
    krańcówki są w tej białej puszce czyli idą przez to 6-pin łącze drugi rodzaj łącza jest 4-pinowy pomyliłem się w poprzednim poście
    1.30
    2.31
    3.open
    4.close
    sterowanie masą musisz wybadac które piny bo niepamiętam
  • Poziom 12  
    Kolego ja na próbę podłączyłem na 100% sprawny siłownik (sam siłownik bez zamka) i broblem nadal występuje. Dlatego myślałem że wyłącznik krańcowy jest w samym zamku a nie w siłowniku (dochodzą do niego dwa przewody. Czy to o ten wyłacznik chodzi?

Dodano po 10 [minuty]:

Ford mondeo 94r 1,6 16v problem z centralnym zamkiem

Zaznaczyłem na foto
  • Poziom 28  
    ja też tak robiłem przekładałem dobry z prawej na lewą strone i zonk samoczynnie się otwierał i w środku mi się przestawiał mechanizm po ustawieniu i przełożeniu spowrotem na prawo wszystko ok wkurzyłem sie bo akurat miałem cztero pinowy zamek odciołem przewody od krańcówek i zostawiłem plus,minus,close,i open i wszystko wróciło do normy a te dwa piny co ty piszesz to tylko idą do tej białej puszeczki od zamka czy drzwi są zamknięte czy otwarte dalej trzy pinowy do czujnika od kluczyka i jeszcze były wersje z trzema pinami do odbiornika podczerwieni pozdr

Dodano po 2 [minuty]:

no ten to ja miałem cały czas podłączony tak jakby zamek był zamknięty teraz spojrzałem na twoją fotkę to jest mikrowyłącznik
  • Poziom 12  
    Czy po takim przerobieniu zamka od strony kierowcy wszyatkie drzwi się zamykają i otwierają z centralnego?
    Po co w takim razie są "krańcówki"
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    krańcówki są po to by w krańcowym położeniu wyłączyc dane urządzenie
  • Poziom 10  
    Witam
    Nie wiem czy temat jeszcze aktualny. Natknołem się na niego bo sam się wziołem do naprwy centralnego zamka. Na tym zdjęciu powyżej to nie jest krańcówka, tylko czujnik zamknięcia drzwi (jest odpowiedzialny między innymi za tzw. podwójne ryglowanie).
    U mnie jak otwieram, to chodzą trzy siłowniki bez siłownika pasażera i zaraz sam się zamyka. Przy zamykaniu wszystko działa ok. Jak nie chcę, żeby się zamknoł to muszę jednocześnie pociągnąć obydwie klamki na raz.
    Podejrzewam, że nie dochodzi sygnał otwierania do lewych drzwi. A sownik (ten nie otwierający się) cały czas wysyła sygnał zamykania.
    Poszukuję schematu, lub opisu doprowadzeń do siłownika 6 pinowego.
    U Ciebie widzę jest analogiczny przypadek tylko na zamykaniu a nie otwieraniu jak a mnie.