Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer 1530 i odbiór z wielu satelitów

slawo777 12 Mar 2010 10:31 3215 28
  • #1 12 Mar 2010 10:31
    slawo777
    Poziom 17  

Witam, mam takie pytanie czy możliwy jest odbiór kanałów z takich satelitów jak Sirius, Thor i Amos na dekoderze Pioneer 1530. Mam wgraną taką listę kanałów 14-1530_lista_Conax&Seca_4x1_r-r.bin. Jest tam kilka kanałów muzycznych z Siriusa np. Taraf. Ustawiłem dekoder na tym kanale i zaczełem poszukiwania satelity Sirius. Po przesunięciu anteny w lewo (patrząc z tyłu anteny) od HotBird'a zniknął znak (w prawym górnym rogu) czerwonej anteny, która oznacza brak sygnału, ale kanał nie wyświetlił się. Podobnie z kanałem Ocko tv z Astry 23,5E. Czy są jakieś listy kanałów dla ww. satelitów dla Pioneer 1530, czy trzeba załadować je z satelity?
    Proszę o jakieś rady i wskazówki. Z góry dziękuję.

0 28
  • #2 12 Mar 2010 12:14
    b.zos
    Poziom 15  

Twoja lista jest dedykowana do oprogramowania (softu) conax-seca tj. przeznaczona dla kart tego systemu np. Cyfry+ i TNK i nie ma tu mozliwości odbioru kanałów spiratowanych, dlatego lista kanałów musi być dopasowana do softu jaki masz w tunerze.

0
  • #4 12 Mar 2010 13:10
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Z każdym softem działa.

0
  • #5 12 Mar 2010 13:25
    ansat
    Poziom 25  

Kol.slawo777 napisał "po przesunięciu anteny w lewo (patrząc z tyłu anteny)
    od Hot Birda" aby odbierać z Siriusa należy antenę przesunąć w prawo patrząc z tyłu anteny. Soft nie ma tu znaczenia z każdym działa.

0
  • #6 12 Mar 2010 14:02
    slawo777
    Poziom 17  

ansat napisał:
    od Hot Birda" aby odbierać z Siriusa należy antenę przesunąć w prawo patrząc z tyłu anteny. Soft nie ma tu znaczenia z każdym działa.

Z prawej strony jest Astra nie Sirius. Mam tam założonego zeza na Astrę, więc Sirius jest po lewej stronie od Hot Birda.

0
  • #7 12 Mar 2010 14:10
    jar6
    Poziom 13  

slawo777 napisał:
    ansat napisał:

Z prawej strony jest Astra nie Sirius. Mam tam założonego zeza na Astrę, więc Sirius jest po lewej stronie od Hot Birda.

Dobrze pomyśl kto tu ma racje

0
  • #8 12 Mar 2010 14:27
    slawo777
    Poziom 17  

[quote="jar6"]

slawo777 napisał:
    ansat napisał:

Dobrze pomysl kto tu ma racje[/quo
    Sirius jest po prawej stronie tak, ale konwerter montuje się po lewej bo sygnał idzie z odbicia i jest po przeciwnej stronie. Tak samo Astra 19,2 jest na wschód od Hot Bird'a, ale konwerter montuje się po prawej stronie.

0
  • #9 12 Mar 2010 14:29
    jar6
    Poziom 13  

Od samego początku trzeba było tak pisać ansat dobrze napisał, converter to już inna sprawa

0
  • #11 12 Mar 2010 14:55
    jar6
    Poziom 13  

Musisz włączyć kanał nadający z Syriusza, stojąc z tyłu anteny pokręcić ją w prawo. Jak już złapiesz ten kanał wtedy przełączaj na inne i powinno być dobrze

0
  • #12 12 Mar 2010 14:55
    matzg
    Poziom 35  

Witam, a jaki to kanał z Siriusa? Jest to program FTA?

0
  • #13 12 Mar 2010 14:56
    jar6
    Poziom 13  

[quote="matzg"]Witam, a jaki to kanał z Siriusa? Jest to program FTA?[/quote
    To musi być kanał FTA. W przeciwnym wypadku i tak nic nie zobaczysz.

0
  • #14 12 Mar 2010 15:01
    matzg
    Poziom 35  

jar6 napisał:

To musi byc kanal FTA. W przeciwnym wypadku i tak nic nie zobaczysz.

Ja o tym wiem... pytanie było do kol. @slawo777

0
  • #15 12 Mar 2010 15:03
    jar6
    Poziom 13  

Przepraszam. W takim razie na czym polegało Twoje pytanie?

0
  • #17 12 Mar 2010 15:08
    jar6
    Poziom 13  

slawo777
    Czego jeszcze nie rozumiesz?
    Jeżeli ci chodzi o listy-tak są

0
  • #21 12 Mar 2010 15:13
    jar6
    Poziom 13  

Chcesz coś zrobić a lenisz się poszukać?
    Najlepsze listy są od KSW

0
  • #24 12 Mar 2010 20:37
    slawo777
    Poziom 17  

jar6 napisał:
    Musisz włączyć kanał nadający z Syriusza, stojąc z tyłu anteny pokręcić ją w prawo. Jak już złapiesz ten kanał wtedy przełączaj na inne i powinno być dobrze

A jak włączyć kanały nadające z Sirius'a? Na liście kanałów w programie MES znalazłem transpondery z Sirius'a, każdy satelita ma inny kolor transponderów. Czy aby włączyć dane kanały na transponderze trzeba zaznaczyć kwadrat obok transpondera?

0
  • #25 13 Mar 2010 07:03
    jar6
    Poziom 13  

Musisz najpierw wgrać odpowiednią listę do tunera. Poźniej wlączyć w tunerze kanał FTA. Właczyć telewizor i pomału kręcić talerz.

0
  • #26 13 Mar 2010 08:53
    slawo777
    Poziom 17  

Ok, zaraz popróbuję coś złapać.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Dalej to samo. Ustawiłem kanał Taraf TV FTA z Siriusa i nic znika tylko czerwona ikona anteny. Brak obrazu i dźwięku. W czym może być problem?

Dodano po 13 [minuty]:

Jest, udało się trzeba było przekręcić antenę w prawo od Hot Birda (a nie w lewo) - co mnie bardzo dziwi (stojąc z tyłu). Może mi ktoś powiedzieć teraz jak założyć zeza na Siriusa (także z opcją później na Thor'a). Teraz mam Hot Birad'a na głównym uchwycie i zrobiony jest zez z prawej strony na Astrę 19,2E?

0
  • #27 13 Mar 2010 09:32
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Żadna dziwota że tam jest Siriusz!:D
    Jak ci dobrze podpowiadali to ty jesteś mądrzejszy.
    Zez na Siriusza z przeciwnej strony do tego co już masz a na Thora jeszcze dalej jak Siriusz.
    Nie wiem czy sobie poradzisz. :popcorn:

0
  • #28 13 Mar 2010 10:33
    slawo777
    Poziom 17  

dzac4 napisał:
    Żadna dziwota że tam jest Siriusz!:D
    Jak ci dobrze podpowiadali to ty jesteś mądrzejszy.
    Zez na Siriusza z przeciwnej strony do tego co już masz a na Thora jeszcze dalej jak Siriusz.
    Nie wiem czy sobie poradzisz. :popcorn:

Nie jestem mądrzejszy, tylko zez a konwerter na centralnej pozycji na antenie mają przeciwne ustawienia i to mnie zmyliło. Chcąc złapać Sirius'a na antenie z centralnym konwerterem trzeba dać w prawo, a zez na niego montuje sie z lewej strony od Hot Bird'a. W razie jakichś jeszcze problemów dam znać.
    Tak czy inaczej wielkie dzięki dla wszystkich pomagających rozwiązać problem.

0
  Szukaj w 5mln produktów