Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wentylacja mechaniczna poddasza użytkowego

dpol 12 Mar 2010 10:53 2469 1
Texa Poland
    dpol
    Level 10  
    Co powiecie na Vitovent 300 Viessmann przy 150m3 poddasza (salon45m2 z antresolą12m2 i małe łazienka3m2 i sypialnia6m2) bo przy okazji czytam wasze wypowiedzi i wszystko odnosi sie do domów. Wiele osób jednak przymierza się do montażu tych systemów w poddaszach użytkowych.
    Cena jednak 25000 to zapora nie do przejścia bo to ma się przecież zwrócić. Ja mam ogrzewanie elektryczne i cały czas kombinuję jak zmniejszyć przyszłe rachunki za prąd. Czy jeśli dodatkowo będę chciał założyć małą jednostkę klimatyzacji w salonie to nie będę niepotrzebnie dublował instalacji bo może są takie produkty 2w1. całość przestrzeni jest w większości otwarta więc nie chcę z tego zrobić głośnej fabryki. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w małych przestrzeniach. Bo niby małe poddasze, ale prawie nie podzielone. Znalazłem także maty izolacyjne PYROGEL wykorzystujące nanotechnologie. Może użyć je do owinięcia rur doprowadzających dla zmniejszenia strat?
    Czy ktoś próbował tego rodzaju kombinacji?
  • Texa Poland
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Masz u siebie w stolicy firmę , która ma w ofercie japońską markę rekuperatorów za bardziej przystępną cenę i z opcją klimatyzacji. Odezwij się na PW , to dam namiary.