Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Pioneer F-504RDS - niestabilny odbiór

THEJAJO 12 Mar 2010 11:31 1062 1
  • #1 12 Mar 2010 11:31
    THEJAJO
    Poziom 2  

Witam.

Od pewnego czasu jestem posiadaczem w/w tunerka. Do tej pory nie sprawiał żadnych problemów, nawet przy odbiorze słabszych stacji.

Po pewnym czasie jednak a mianowicie można powiedzieć od mrozów zaczął pojawiać się niestabilny sygnał, tzn. słupek wskazujący siłe sygnału skacze góra dół, stacji nie da się słuchać. W momencie gdy przeszukuje pasmo znajduje mi stacje ale przeważnie 0,05 MHz wyżej niż powinien ale nie jest to regułą. Z początku myslalem, że to wina anteny ale wpiąłem inną i dzieje się dokładnie to samo.

Zaglądnąłem do środka i nie wypatrzyłem nic niepokajacego. Żaden kondensator nie jest wybrzuszony, nic spalonego. Zdjęcia są pod tym linkiem: http://neostrada...... (nie wrzuciłem na forum gdyż jest ich 10 po 3 MB każde i zajęło by mi troche czasu ich upload'owanie a zmniejszenie rozmaru skutkuje zmniejszeniem jakości, stąd wyjątkowy przypadek). Może ktoś coś wypatrzy i udzieli jakiejś wskazówki za co będę wdzięczny.

Co moze być przyczyna takiego działania? Czy wiąże się to gruntownym serwisem i jaki mógłby być koszt naprawy takiej usterki?

Z góry dziękuję za pomoc.

PZDR.

P.S.
    Dziwi mnie fakt przymusu pisania z polskimi znakami o czym nie ma mowy w reguliminie a moja wypowiedź (usunięta wcześniej) nie była niezrozumiała. Mniejsza o to. Poprawione.

Moderowany przez Krzysztof L.:

Bardzo dobrze, że poprawione (nie do końca), choć wszystkich niemalże użytkowników na forum nie dziwi ten fakt. Co, że "szybciej" napisany post? Nie rozśmieszajmy się... Fakt, że większość polskich for toleruje "wolną amerykankę" w piśmiennictwie, nie obliguje nikogo tutaj do komentarzy na ten temat. Regulamin jest jasny i zwięzły, a i przy okazji nie bolą oczy, jak też wcale nie pisze się wolniej wciskając czasami klawisz Alt.

p.s. Ewentualne zdjęcia należy poddać odpowiedniej obróbce i kompresji (nawet darmowymi programami), a jest zaprawdę sporo formatów plików graficznych które pozwalają uzyskać dobrą jakość i nieduży "ciężar" pliku.
    Pliki ładujemy do serwera forum.

0 1
  • #2 13 Mar 2010 13:20
    radiogaga
    Serwisant

Użyj "szukaj" w temacie zero dyskryminatora FM.

0