Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Panasnic KX-T61610B polaczenia oczekujace

12 Mar 2010 14:26 1403 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam kilka pytan dotyczacych funkcji polaczen oczekujacych w centrali Panasonic KX-T 61610B

Chodzi o wysylanie sygnalu rozmowy oczekujacej podczas prowadzenia innej rozmowy.

W programowaniu Funkcja 16 okresla ktore ktory abonent wewnetrzny bedzie informowany
    o rozmowie oczekujacej.

Zaprogramowalem centrale tak aby na kazdym numerze wewnetrznym sygnal
    rozmowy oczekujacej byl wysylany.

Problem polega na tym, ze jesli np. numer wew. 11 albo dowolny inny prowadzi
    rozmowe miejska a w tym samym czasie np. wew. 12 stara sie dodzwonic do
    wew. 11 to sygnal rozmowy oczekujacej nie jest wysylany do wew. 11 w tym
    przypadku osoba starajaca sie dodzwonic pod "zajety wewnetrzny" slyszy sygnal
    zajetosci.

Czyli mozna powiedziec, ze sygnal rozmowy oczekujacej nie jest wysylany
    pomiedzy dwoma wewnetrznymi.

Jesli chodzi o polaczenia miejskie to wszystko dziala poprawnie. Jesli np. wew. 11
    prowadzi rozmowe z wew. 12 i w tym czasie zadzwoni linia miejska sygnal jest
    wysylany do abonentow wewnetrznych.

W instrukcji programowania jest napisane ze sygnal rozmowy oczekujacej mozna
    programowac zarowno dla polaczen miejskich jak i wewnetrznych.

Parametr 16 okresla: "11 : EX - ON , CO - ON"

gdzie EX-ON oznacza wysylanie sygnalu z linii wewnetrznych, a CO-ON z linii miejkich.

Drugie pytanie dotyczy polaczenia oczekujacego podczas dzwonienia domofonu.
    W centrali opcjonalnie mozna zamontowac modul domofonu. Modul taki posiadam
    i jest on zainstalowany w centrali. Do modulu mam oryginalna "gadaczke".

Domofon funkcjonuje prawidlowo, jednak jesli prowadze jakas rozmowe obojetnie
    czy wewnetrzna czy miejska i w tym samym czasie ktos zadzwoni domofonem nie slysze
    "polaczenia oczekujacego"

Czy da sie jakos wlaczyc funkcje informacji o polaczeniu oczekujacym
    pochodzacym z domofonu.

Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 27  
    Call Waiting na poziomie linii wewnętrznej włącza się klawiszem 1 na tle sygnału zajętości ( przydałoby się jeszcze doczytać zasady działania funkcji w instrukcji obsługi ). Z domofonu nie ma możliwości wysłania informacji o połączeniu oczekującym.
    RP
  • Poziom 9  
    No niestety... po wybraniu cyfry 1 w tle sygnalu zajetosci nic sie nie dzieje, czyli sygnal rozmowy oczekujacej nie jest wysylany.

To mam tez drugie pytanie, moze da sie ustawic centrale tak aby w sytuacji zajetosci jednego wewnetrznego przelaczalo rozmowe na inny wewnetrzny.

Czyli osoba 11 dzwoni do 12 ale 12 akurat rozmawia, wiec centrala w przypadku zajetosci przekazuje rozmowe np do 13

Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 27  
    Spróbuj w takim razie klawiszem 2. Powinno zadziałać. Były różne wersje programu centrali.
    Na drugie pytanie odpowiedź brzmi nie. Z miasta tylko z opóźnieniem.
    RP
  • Poziom 9  
    Tak faktycznie, klawisz 2 wysyla sygnal rozmowy czekujacej pomiedzy wewnetrznymi. Dzieki za informacje. Prawde mowiac metoda prob i bledow sam do tego doszedlem eksperymentalnie. Jednak mimo wszystko dziekuje za odpowiedz.

Zmartwila mnie tylko ta gadaczka... Jesli rozmawiam przez telefon a ktos zadzwoni domofonem to lipa... ktos dzwoni w 'kosmos" bo niestety ja tego nie slysze.

Powinni wymyslic infomacje o polaczeniu przychodzacym z domofonu...

A swoja droga tak sobie mysle, ze przeciez gdzies w elektronice centrali jest pewnie jakis element np. transoptor ktory wysyla sygnal rozmowy oczekujacej, a moze ktoras noga ktoregos procka... moze jednak dalo by sie jakos to usprawnic.

No i na zakonczenie zeby wszystko nie bylo takie latwe proste i przyjemne okazalo sie, ze wysylany z centrali DTMF na linie miejska jest "bardzo szybki" a co za tym idzie DPH-50U (takie pudelko zamieniajace USB w Skype na LM) wybiera czasami niewlasciwe numery telefonu.

DPH-50U ne widzi wybierania impulsowego, a tonowe wysylane przez centrale jest dla niego za szybkie... Chyba nie da sie niestety spowolnic wysylania sygnalow DTMF albo jakos je wydluzyc.

Ale w koncu nikt nie obiecywal ze bedzie latwo.

Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 27  
    Bądź odrobinę wyrozumiały dla centrali staruszki . Nie wszystko co dzisiaj jest oczywiste było dostępne 20 lat temu :D .
    A tak na poważnie.
    DTMF powinien mieć czas 80ms. W nowszych systemach można go podnieść do 160. Tu niestety nie ma takiej możliwości. Ale jeśli nowe urządzenie sobie z tym nie radzi to nienajlepiej o nim świadczy.
    RP
  • Poziom 9  
    Alez ja wlasnie dlatego ja kupilem ze ma 20 lat. Generalnie kazdy chyba dobrze wie, ze te starsze rzeczy sa o wiele lepsze od tych produkowanych obecnie.

Szkoda tylko ze ciezko bedzie mi rozmawiac na Skype za posrednictwem centralki, bramka DHP-50U naprawde strasznie sie gubi (co oczywiscie zle o niej swiadczy).

Trudno jakos musze sie z tym pogodzic. Szkoda ze nie ma gdzies ustawien DTMF.
    A moze centrala ma jakies ukryte funkcje serwisowe. Wiem z doswiadczenia, ze wiele urzadzen np. faksy maja takie ukryte dla serwisu menu. Mozna tam zmienic sporo roznych parametrow.

A jesli chodzi o "gadaczke" i polaczenia oczekujace czy nie wiesz jak wzbudza sie w centrali sam sygnal polaczenia oczekujacego? Gdybym wiedzial co za to odpowiada moglbym cos pomyslec.

Pozdrawiam Andrzej