Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Town&Country2005r. Jak podlaczyc wzmacniacz?

12 Mar 2010 18:52 2588 8
  • Level 9  
    Chciałem w moim Ch.T&C 2005r. do fabrycznego radia podłączyć wzmacniacz. Niestety radio to z tylu nie ma typowych wyjść na cinche. Są z tylu radia dwa gniazda. Jedno- większe i dłuższe wykorzystane, i drugie- mniejsze niepodłączone. Na opisie mniejszego są tam m.in. piny oznaczone jako 1Audio L i 2Audio R no i ich masy 3,4. Dolutowałem do tych wyjść przewody z gniazdkami cinch (bo nie mam oryginalnej kostki), podłączyłem przewody idące na wzmacniacz no i d..a.
    Cisza.
    Sa tam tez inne piny i jakieś oznaczenia, ale nic mi one nie mówią, żeby można je wykorzystać w tym celu.
    Czy ktoś już podłączał taki dodatkowy wzmacniacz? no i jak go podłączył z radia na wzmacniacz?
    Wiem, ze sa w sprzedaży jakieś modulatory zamieniające sygnały z głośników na takie właściwe liniowe, ale radio z 2005r. nie miałoby możliwości podłączenia czegoś takiego?
  • Level 12  
    A czy na radiu masz jakikolwiek schemat czy też opis przewodów jaki kolor do czego jeżeli to wrzuć fotkę.
  • Level 9  
    Zdjęć nie mam, ale opis na naklejce radia jest tak mały, że wątpię czy byłby dobrze widoczny. Radio w moim samochodzie nie ma zamontowanej zmieniarki.
    Mogę za to opisać piny jak są oznaczone:
    Mała kostka w samochodzie nie podłączona, widok z góry:
    1. Audio R 6. Audio L
    2. Audio GND 7. Audio GND
    3. Shield 8.Spare
    4. J 1850 9. PWD
    5. ACC 10. BATT

Duża kostka jest podłączona:
    11. BATT 22. BATT
    12. ACC 23. Radio ON OUT
    13. PWD 24. J 1850
    14. Spare 25. EVA MUTE
    15. Spare 26. Spare
    16. Spare
    Reszta 17.-20. i 28.-31.to wyjścia na głośniki i 21.32. masy.
    Tak jak pisałem dolutowałem do wyjść 1.2.6.7. odpowiednio przewody z gniazdami cinch, a pod 23. sterowanie załączające na wzmacniacz.
    Wzmacniacz się załącza, ale subwoofer cisza.

Posty piszemy po polsku - do poprawy. Reg. pkt 15 i 10.9. Klawisz "Pisownia" pomoże. [damiancz]
  • Level 12  
    a czy jesteś wstanie podać firmę radia i model
    i te przewody są w ogóle opisane jako audio "in" czy "aut"
  • Level 9  
    Niestety nie ma nazwy to radio. Na obudowie, na naklejce jest Chrysler i ze wyprodukowane w Japonii. Jest to fabrycznie radio zabudowane takie jakie były montowane w tych modelach i we Voyagerach. Sterowanie też z kierownicy
    Nie ma tez innego opisu tych pinów, niż opisałem.
  • Level 12  
    a czy masz podłączone te przewody w taki sposób:
    gdzie 6-AUDIO L i 1-AUDIO R są podłączone do bolca czinczy a 2 i 7 do masy czinczy.
    Gdzie 1i2 jest jedną wtyczką a 6i7 drugą wtyczką
  • Level 9  
    No oczywiście. Skoro jest oznaczenie Audio L lub R to wiadomo, ze to bolec,a Audio GND to ekran czyli masa.
  • Level 12  
    przeszukałem nie mal wszystko jest taka opcja żeby elektronik wyprowadził wyjście z radia RCA i po problemie ale zastanawiam się czy była by możliwość pociągnięcia tego sygnału z tylnich głośników jeżeli zda to egzamin.
    Zastanawia mnie jeszcze jedno czy te przewody AUDIO nie będą wejściami sygnału do radia i dlatego może nie być sygnału pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

tutaj jest to bardziej szczegółowo opisane
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1028148.html
  • Level 9  
    No tak to już widziałem, ale myślałem, ze ktoś mądrzejszy, po opisie kostki ustali czy da się podłączyć czy jednak trzeba wspomóc się przeróbka lub adapterem.