Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta kompakt 12/22 nie przełącza zawór trójdrożny

martinelka 12 Mar 2010 21:47 3136 2
  • #1 12 Mar 2010 21:47
    martinelka
    Poziom 10  

Witam!
    Pytanie jak w temacie. Siłownik od trójdrożnego przełącza po zamianie przewodów sterujących. Dociera sygnał przełączający na CWU, natomiast ten od załączania C.O. nie dochodzi. Podejrzewam przekaźnik, ale na szybko nie miałem jak go sprawdzić, więc tylko zamieniłem przewody sterujące, bo zima jest i bez C.O. jest trudniej się obyć niż bez CWU.
    Jest jeszcze inny problem w tym kotle: Brak iskry na jednej z elektrod zapalających (dokładniej brak zasilania dla tej elektrody)
    Ma ktoś może inne podejrzenia? Czekam na pomysły i pozdrawiam.

0 2
  • #2 13 Mar 2010 11:26
    systemgaz
    Poziom 23  

Nie tylko nie naprawia się urządzeń na odległość, ale trudno postawić diagnozę usterki nie będąc przy kotle. W tym kotle zawór 3-d jako taki, składa się z wielu elementów wymiennych, a co zatem idzie: po nitce do kłębka. Lepiej nie kombinować i skorzystać z usług gazownika z wiedzą i uprawnieniami lub wezwać serwisanta gwarancyjnego Beretta.

0
  • #3 13 Mar 2010 15:02
    martinelka
    Poziom 10  

Cóż, powyższa odpowiedź zbytnio mi nie pomogła. Przepraszam, ale wydaje mi się, że cel tego forum jest właśnie taki, aby dzielić się wiedzą i w miarę możliwości diagnozować usterki na odległość. W kwestii elektrod wiem już, iż jedna z nich jest zapalająca, zaś druga kontrolna. Co do zaworu to tak jak pisałem: zawór działa, a tylko nie dostaje jednego z sygnałów przełączających. W między czasie majsterek już zajrzał i wymienił elektronikę sterującą. Kocioł działa, ale dla nauki pozostawiam temat otwarty i czekam na sugestie co do przyczyny uszkodzenia.

Moderowany przez serwisant73:

Jako że ten dział nie służy z założenia nauce, więc ja temat zamykam.

0