Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maxtor STM3500320AS 500GB błąd danych CRC, partycja RAW

12 Mar 2010 23:09 3683 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie, posiadam dysk taki jak w tytule, jakis czas go nie uzywalem poniewaz nie byl mi potrzebny, po ponownym podlaczeniu do komputera okazalo sie ze system plikow jest zmieniony na RAW. Mam Windows 7, staralem sie go sformatowac najpierw w zarzadzaniu dyskami, ale wyskakuje mi blad danych crc, w wierszu polecenia wpisywalem format lecz rowniez nic sie nie dzieje, stan formatowania to 0% i nie chce ruszyc. Probowalem rowniez cos zrobic roznymi programami z boot cd ale nic z tego zaden program nie widzi dysku. Rece opadaja, nie mam juz zadnego pomyslu na naprawe. Dysk jest sprawny poniewaz po podlaczeniu go przez USB do laptopa wyskakuje mi opcja ze musi zostac sformatowany, czego nie moge zrobic poniewaz blad danych crc. W zarzadzaniu dyskami rowniez jest widoczny jako partycja podstawowa tyle ze system plikow RAW. Prosze o pomoc jak rozwiazac ten problem.
    Dziekuje.
  • Poziom 8  
    witam ponownie, probowalem tym programem co podal mariusz i wynik marny.
    w maxtor maxblast wybieram ze ma stworzyc nowa partycje i usunac stara ma byc to partycja podstawowa o rozszerzeniu ntfs po 3h pracy nad nowa partycja program konczy komunikatem ze operacja przebiegla pomyslnie lecz po restarcie kompa nadal system plikow to RAW, sprawdzalem w zarzadzaniu dyskami. nadal jestem w kropcje.
    co do SMART to niewiem gdzie mam to sprawdzic, moze jakas podpowiedz prosze, rowniez do tego jak zrobic ta kopie posektorowa.
    pozdr.
  • Poziom 8  
    witam moze to cos pomoze jest SMART prosze o pomoc bo naprawde jestem w kropce nic nie moge zrobic przy probie zrobienia formatowania pojawia sie komunikat ze błąd danych crc system plikow w dalszym ciagu RAW.
    Maxtor STM3500320AS 500GB błąd danych CRC, partycja RAW
  • Specjalista HDD Recovery
    Parametr 5 to 7FF = 2047 BAD sektorów dysk nadaje się do wymiany gwarancyjnej. Aby odzyskać dane należy najpierw wykonać kopie posektorową.
  • Poziom 8  
    nic innego nie da sie juz zrobic?

Moderowany przez gsm_virus:

A co, opcja szukaj daje za mało podpowiedzi?
    Poza tym, pierwszy twój post poprawiłem sam, drugi edytowałeś ale nie poprawiłeś zgodnie z regulaminem forum punkt 15.
    Kolejny taki post napiętnuję ostrzeżeniem.