Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powtórne wprowadzanie kodu do radia Audi A6 - gamma CC

13 Mar 2010 03:26 8976 12
 • Poziom 9  
  Znów mam problem z wprowadzeniem kodu do radia Audi A6 - " gamma CC ".
  ostatnim razem, przed prawie dwoma tygodniami po wielu próbach udało się go wprowadzić wciskając i przytrzymując jednocześnie - przez kilka sekund dwa przyciski tj. FM1/2 + DX.
  Teraz po kolejnym wyjęciu akumulatora z powodu kolejnych mrozów, po włożeniu akumulatora i wciśnięciu tych dwóch przycisków jednocześnie nie przestaje się wyświetlać napis " SAFE ", chociaż powinien się wyświetlić napis 1000, który umożliwia wprowadzenie czterocyfrowego kodu.
  Również próby wprowadzenia tego kodu po kilkugodzinnej jeżdzie samochodem nie dają skutku.
  A może zostawić radio w stanie włączonym na kilka godzin , bez włączania silnika ?

  Proszę o pomoc w tej sprawie
  Stachurski z okolic Zamościa
 • Poziom 32  
  Czy masz włączony zapłon przy wpisywaniu kodu? Jeśli tak to może brakować ci gdzieś +
 • Poziom 9  
  Próbowałem wciskać kombinację dwóch przycisków FM1/2 i DX:
  - tylko przy włączonym zapłonie (bez uruchamiania silnika)
  - przy uruchomionym silniku
  bezskutecznie

  Nie wiem co oznacza " Jeśli tak to może brakować ci gdzieś + " - bo na panelu mojego radia nie ma przycisku oznaczonego znakiem (+)

  A może należy przycisnąć i przytrzymać przez kilka sekund kombinację dwóch innych przycisków
  Dla przypomnienia dodaję, że chodzi o oryginalne radio o nazwie "gamma CC" zainstalowane w moim samochodzie marki Audi A6-C4 2,5 TDI 116 KM - Sedan,
  wyprodukowanego najprawdopodobniej na początku 1997 r., bo zarejestrowanego
  dnia 10 marca 1997 r, kod silnika AAT, numer nadwozia WAUZZZ4AZUNO46003
 • Poziom 33  
  " Jeśli tak to może brakować ci gdzieś + " oznacza to, że do kostki zasilającej może nie dochodzi napięcie. Po przekręceniu zapłonu powinno na kostce zasilającej być 12V na dwóch pinach.
 • Poziom 32  
  Co to za radio Grundig czy Matsushita?
 • Poziom 9  
  Nic z tych rzeczy, napięcie napewno dochodzi, bo panel radia z napisami jest podświetlony i nie tylko

  A jakie to jest radio - Grundig, czy Matsuhita to nie jest wiadomym, bo nie mam na niego żadnej instrukcji obsługi a poprzedni właściciel dał mi chyba przez pomyłkę (bo mówił, że pozostał mu jeszcze do jeżdzenia Volkswagen Passat) instrukcję obsługi do radia Volkswagena - o nazwie beta

  Wiem jedynie, że jest to napewno oryginalne radio do samochodu Audi i na panelu ma umieszczoną nazwę Audi gamma a ponadto mam oryginalny kartonik o nazwie:
  Audi Radio-Karte, z nazwą radia: gamma, z nr serii: AUZ123V8838707 i nr kodu:
  1 - - 8 tj czterocyfrowym numerem kodu, który napewno jest prawidłowy, ponieważ poprzednim razem - po przedostatnim podłaczeniu akumulatora w dniu 01 marca br zadziałał prawidłowo i spowodował uruchomienie się rzeczonego radia

  Wtedy wejście w tryb wprowadzania spowodowało jednoczesne wciśnięcie i przytrzymanie przycisków: FM1/2 i DX - przez kilka sekund, chociaż prób takich wykonałem około 4 lub 5

  Teraz wielokrotne, takie próby nie dają rezultatu - co może być tego powodem ?
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązałem w końcu samodzielnie.

  Otóż okazało się, że kominacja przycisków F1/2 i DX jest prawidłowa dla oryginalnego radia "gamma CC" zainstalowanego w samochodzie AUDI A6-C4 2,5 TDI 116 KM z marca 1997 r.
  Musiałem jednak podjąć wiele prób jednoczesnego przytrzymywania tych przycisków i przez czas o wiele dłuższy niż kilka sekund, bo przez ok. 8 - 10 sekund.
  Być może winna jest temu instalacja, która mogła zawilgotnieć.

  Coś jest nie tak, bo czasami po wyjęciu kluczyka ze stacyjki czasami radio to również się resetuje i pojawia się napis SAFE, po którym konieczne jest powtórne wprowadzenie kodu tymi samymi przyciskami tj. FM1/2 I DX.
  Jedynie już samo wprowadzanie 4-ro cyfrowego kodu nie napotyka na jakiekolwiek trudności.

  Tak, że po kilku 4-6 próbach jednak daje sie skutecznie wprowadzić 4-ro cyfrowy kod za pomocą kombinacji przycisków FM1/2 I DX i tylko tych przycisków a nie żadnych innych.

  I to by było tyle moich doświadczeń z tym moim, oryginalnym radiem "gamma CC"
  w samochodzie AUDI A6-C4 2,5 TDI 116 KM z marca 1997 r.

  Może ktoś ma podobne lub inne doświadczenia z takim radiem w Audi A6-C4 to czętnie poczytam, bo tematu jeszcze nie zamykam; chociaż problem mi się w końcu rozwiązał.

  Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

  Stachurskii z okolic Zamościa :D
 • Poziom 17  
  Sprawdź dokładnie zasilanie radia, napięcie akumulatora, włącznik zapłonu. W tym szukałbym przyczyny resetowania się radia i napisu SAFE. Jeśli chodzi o wpisywanie kodu, to radia czasem się resetowały same od siebie i wchodziły w tryb oczekiwania (tak samo jak po wpisaniu błednego kodu), czyli godzina czekania z włączonym zapłonem i kolejna próba.
 • Poziom 2  
  Witam sry za odkopanie ale mam taki sam problem po wpisaniu kodu i wyjeciu kluczyka ze stacyjki na nowo sie blokuje radio co mam zrobic ? zle podpiete radio ? radio tez gamma tylko ze z a3 99'.
 • Użytkownik obserwowany
  W jakim aucie masz to radyjko?
 • Użytkownik obserwowany
  Zanika zasilanie na kostce radia.