Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomieszczenia dla elektroników samotników i nie tylko

13 Mar 2010 06:23 2462 6
  • Poziom 9  
    Są to schematy domków lub altanek maksymalnie pakowne i dokładne w swoim wymiarze i dla tego mogą się przydać elektronikowi w swoich planach, pakowne są też podane duże szafy nad wersalką lub nad stołem, mogą też być pod stawne. Miejsce pracy elektronika jest gotowe ale chyba trzeba wygrać w toto lotka, lub inaczej. Schematy domów to jest prosta rzecz i indywidualna, ale ja to zrobiłem dokładnie w podanym wymiarze domków i takimi schematami można sobie w swoich własnych projektach kombinować i wcześniej lub później mogą się przydać. Co to są pakowne i dokładne pomieszczenia?, nie można cokolwiek zmienić i tylko wymiar okien i nic więcej. Nie podałem zachęcającego umeblowania, bo schematy domów były by nieczyste i tą miłą zabawę pozostawiam dla zainteresowanych i nic to jest innego, powycinać w proporcji karteczki rzeczy:łóżko, tapczan, wersalka, szafa, pralka, kuchenka, stół, zlew, wanna i tak dalej i na schemacie sobie ustawiać.
  • Poziom 32  
    Czy mozna cos wiecej na ten temat?
    -Cena?
    -dostawa?
    -sprawa pozwolen...?
    Moze sa jakies zdiecia juz postawionych?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Altanki są małe i bywają najmniejsze i takie aby coś się w nich zmieściło i to można sobie samemu sprawdzić. Na schemacie ważne jest aby były podane zewnętrzne rozmiary muru i co się na rysunku zaznaczy nie jest ważne czy odcinek długi 5cm i jest to na przykład skala pomniejszenia 1mm na rysunku odpowiada w rzeczywistości długości 5cm. Po prostu murarz sam wie jak odczytać każdej wielkości schemat, aby tylko nie był za mały.
  • Poziom 29  
    Mam pytanie do kolegi "architekta". Na pierwszym rysunku jest przedstawiony rzut pomieszczeń, na marginesie mówiąc kompletny brak pojęcia o rysunku technicznym, podane są wymiary i OK. Pytanie: co to jest 10,7m2 , czego to powierzchnia, bo z wymiarów jakie kolega podał to ni w ząb to nie wychodzi. Osobiście uważam, to moja prywatna opinia że, powinien kolega raczej tracić cenny czas np. na wyplatanie wiklinowych koszyków a nie zaśmiecać forum marnymi grafiti i opiniami o rzeczach o jakich nie ma pojęcia.
    Pozdrówka
  • Poziom 9  
    Niektóre uwagi są słuszne. Są to schematy domów wystarczające dla murarza, a nie dla urzędów i takie kosztują trochę pieniędzy i chyba dlatego BoBo się denerwuje, bo od razu zarobku z tych schematów nie ma. Odnośnie powierzchni zwrócona uwaga nie jest słuszna bo są podane wymiary muru i podana powierzchnia nie jest inna jak użyteczna. Poza tym wszystkim sens podania mojej informacji jest dobry, bo schematy są dokładne w swoim wymiarze i maksymalnie pakowne dla rzeczy i nic w całym kosmosie innego i lepszego pod tym względem jest dobrze. Jeśli komuś jest ciasno to wyrzuci jedną wersalkę lub rzecz i będzie luźniej, ale pomimo ciasnoty dobrze i prosto to wszystko się obchodzi. Dla domu 39m2 są 4 wersalki, dwa duże stoły i dwa małe, 3 szafy, 3 długie półki na książki tak samo jak jest szeroka wersalka i wysokie aż pod sufit, 4 szafki -w tym dwie 2x dłuższe jak normalnie, dwa zlewy, pralka, lodówka, kuchenka, inne domy sprawdzić można sobie samemu. Rozmiar tego domu nie jest taki mały i podobny w blokach mieszkalnych. Oj znam się na moich własnych schematach, stropy wąskie i mocne i dachy mocne. Odnośnie złej grafiki rysunku to tego nie rozumiem bo nie są to skany ale cyfrowe rysunki. To prawda nie znam się w ogóle na komputerach i nie będę się znał bo tego nie lubię i jest to tylko dla kosmitów i informatyków. Podaje moje informacje, bo są dobre i więcej mnie na forach nie będzie i poza tym napisze:podając na forach informacje niszczą mi się do tego rzeczy i na dodatek znikają mi w komputerze stałe funkcje, które bardzo mi potrzebne i to na samym początku wgrania programu i takie jest życie nie elektronika i nawet w Ameryce zajmując się dokładnie audio elektroniką psuli mi przyrządy i na oczach zakłócali przebiegi, bo osiągnąłem cenzurowaną jakość dla audio techniki i wiem kto mnie w Ameryce pod tym względem pilnował i pochodzi z tego samego miasta i nie jest sam.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    i nawet w Ameryce zajmując się dokładnie audio elektroniką psuli mi przyrządy i na oczach zakłócali przebiegi, bo osiągnąłem cenzurowaną jakość dla audio techniki i wiem kto mnie w Ameryce pod tym względem pilnował i pochodzi z tego samego miasta i nie jest sam.

Niech się kolega cieszy że tylko przyrządy popsuliśmy. Potrafimy popsuć trochę więcej jeśli nadal będzie kolega próbował obalać oficjalne wyniki badań naukowych popartych słusznymi obliczeniami.

Ciekawostka znaleziona na innym forum:

Cytat:
    Szybkość działania impulsów związana z slew rate ma sens dla układów scalonych w których pasmo przenoszenia(parę kiloherców bez sprzężenia) ściśle związane jest z silnym sprzężeniem zwrotnym a w podanym układzie tranzystory nawet bez sprzężenia zwrotnego są wystarczająco szybkie i dodatkowo można je przyśpieszać na szeregowych rezystancjach bazy, czyli jak się szybko układ zrobi to tak jest i się nie wzbudza. Zniekształcenia skrośne zależą tylko od szeregowych rezystancji bazy i nie występują w tym układzie. Ilość występujących szumów nie jest tak duża a to ze względu na małe rezystancje w kolektorach i luźne sprzężenie stopni wzmocnienia za pomocą rezystorów bazy, czyli przydatność układu jest dobra. Same zniekształcenia są najmniejsze jakie są możliwe, przy niezbyt dużych i lokalnych sprzężeniach zwrotnych, czyli subiektywna jakość jest zadowalająca, ale w pytaniach i uwagach nie ma mowy o tym co jest ważne: jaka jest barwa dźwięku -podobnie niska jak dla układów lampowych co jest związane nie tylko z dobrym punktem pracy tranzystorów ale i z klasycznym obciążeniem kl.A, odpowiednio dużą rezystancją obciążenia.

Jak to powiadają - "Jakie pytanie, taka odpowiedź"... :D