Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-V460 i Subwoofer

Ares1 05 Sie 2004 21:39 3561 7
  • #1 05 Sie 2004 21:39
    Ares1
    Poziom 10  

Witam posiadam wzmacniacz taki jak w temacie i mam problem z podpięciem subwoofera, wzmacniacz ten jest juz wiekowy i nie posiada odpowiedniego wyjscia, czy w takim razie jest jakas mozliwosc zeby podpiac subwoofer. Probowalem podpiac pod wyjscie na rec (jak doradzil mi znajomy)ale ani zabuczal,Schematow nie posiadam poniewaz wzmacniacz odkupilem,co mnie jeszcze zastanawia wzmacniacz posiada przycisk o nazwie "power amp direct" i odpowiednie o tej samej nazwie 2 wejscia lub wyjscia R i L niestety nie wiem do czego sluza wiec nie dotykalem bojac sie o glosnik ktory jeszcze nie jesyt moj. Gdyby ktos mial pojecie do czego sluzy dany przycisk bylbym wdzieczny za podpowiedz. Subwoofer jest aktywny. Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

0 7
  • #2 05 Sie 2004 21:56
    DoctorX
    Poziom 23  

spróbuj się podpiąć pod wyj.słuchawkowe,jeżeli woofer ma wej. na duży sygnał to podłącz się pod któryś z kanałów (jeżeli jest mono) jeżeli stereo to normalnie pod oba kanały.Jeżeli chcesz poexperymentować z dźwiękiem to podłącz się pod wyj.głośnikowe/słuchawkowe,ale pod dwa plusy wyjściowe-efekt może być ciekawy...

0
  • #3 05 Sie 2004 22:15
    Ares1
    Poziom 10  

Subwoofer jest chyba mono w kazdym razie ma wejscie tylko na niski poziom jest to 1 wtyczka i wejscia z wyjsc glosnikowych wzmacniacza model tego glosnika to Tonsil ZGN 60-24A, czy w tym wypadku moge podpiac go pod wyjscie sluchawkowe, nie uszkadzajac glosnika??

0
  • #4 05 Sie 2004 22:22
    DoctorX
    Poziom 23  

sygnał ze słuchawek nie jest zbyt wysoki,tylko problem będzie taki że słuchawki odłączą ci głośniki główne ze wzmacniacza i wtedy musiałbyś pokombinować,jeszcze pytanie z ilu źródeł chcesz słuchać muzyki? może znajdzie się inne rozwiązanie.

Nie znalazłem czegoś takiego jak napisałeś...jedynie podobne,ale pasywne
    ZgN 60-8-24
    pasmo przenoszenia 45-300 Hz
    moc max. 150 W
    skuteczność 86 dB
    wymiary 450x220x220 mm
    masa 6,2 kg
    impedancja 2x8 Ohm
    system 1-drożny
    przeznaczenie subwoofer pasywny
    zalecana moc wzmacniacza 20-150 W

może się myle...?

0
  • #5 06 Sie 2004 19:28
    Ares1
    Poziom 10  

Napewno jest to ZGN 60-24A Tonsil Zestaw niskotonowy moc max 100 W Podlaczenie tego do wyjsc slychawkowych znajdujacych sie z tylu wzmacniacza Ri L nic nie dalo nawet nie jeknol nie wiem moze te wyjscie z tylu jest jakos wylaczone. Nie dziala z zadnych zrudel a mam podlaczony cd komputer radio i magnetofon oprucz kompa wszystko technics jest to wieza segmentowa klasy AA i dziwie sie ze nie ma jak podlaczyc subwoofera aktywnego mimo ze ma juz troche latek czyli z jakies 10 :)

-1
  • #6 06 Sie 2004 19:36
    DoctorX
    Poziom 23  

a sprawny jest ten woofer? dotknij palcem do wejścia i posuchaj czy będzie "buczał" jak tak to nie widze problemu - musi działać,jak tak to podłącz do tego wejścia bezpośrednio sygnał z jakiegoś urządzenia i sprawdź czy jedzie...

0
  • #7 07 Sie 2004 19:03
    Ares1
    Poziom 10  

Problem rozwiązany subwoofer ma uszkodzony kabel przy wtyczce sieciowej, po podlaczeniu do wyjscia rec buczy jak ta lala:) Dziękuje DoctorX za pomoc, tak napewno oddal bym go kumplowi z przekonaniem ze nie mozna do mojego wzmacniacza podpiac wooferka.Moje oczekiwania byly troche inne jak na 100 W jest troche slaby chyba bede musial poszukac cos mocniejszego:)

0
  • #8 07 Sie 2004 20:05
    DoctorX
    Poziom 23  

podbudowałeś mnie ;) w końcu komuś pomogłem :)
    co do mocy to pewnie chodziło o moc muzyczną...

0