Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lutowanie twarde kantalu z miedzią

fidzio 13 Mar 2010 07:59 1863 4
    fidzio
    Level 11  
    Witam, posiadam spiralę oporową wykonaną z kantalu d=4,0mm i chciałbym do niej przylutować drut miedziany 4mm2, czy da się coś takiego polutować za pomocą drutu mosiężnego, czy zastosować drut srebrny. Spirala nie nagrzewa się istotnie w czasie pracy (można dotknąć). Proszę fachowców o jakąś podpowiedź
    Lisek64
    Level 28  
    A musi być lut? Nie prościej zrobić skrętkę i zacisnąć na niej rurkę?
    fidzio
    Level 11  
    Lisek64 wrote:

Odpada cała konstrukcja dość mocno się trzęsie i połaczenia będą się rozkręcać
    cirrostrato
    Level 37  
    Połączenia w temacie nigdy nie wykonywałem choć kilkaset kg cantalu przerobiłem, może weź kawałek tego drutu oporowego i przewodu Cu plus trochę lutu mosiężnego (nie każdy zwykły drut mosiężny się nadaje, to akurat sprawdzałem wielokrotnie) i ,,zatrudnij'' spawacza gazowego na minutę (może warsztat samochodowy w pobliżu..), sprawdzisz sam i się pochwalisz, typów drutów cantal jest kilka. Preferuję najprostsze rozwiązania problemów ...Lut srebrny niedrogi bo tak naprawdę jest w nim kilka% srebra, kupić też łatwo, można lutować oporowo, w tym temacie popytaj lodówkarzy.
    wada

VIP Meritorious for electroda.pl
    fidzio wrote:
    Lisek64 wrote:

Odpada cała konstrukcja dość mocno się trzęsie i połaczenia będą się rozkręcać

A to ciekawe, bo jak kiedyś robiłem różności na trzepaki ( śmigłowiec MI 2) to obowiązywały połączenia zaciskowe (dobra rurka grubo srebrzona miedz i porządna zaciskarka) bo połączenia spawane często pękały.