Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter własnej roboty, osobna regulacja kanałów.

13 Mar 2010 08:54 1441 4
  • Poziom 11  
    Witam, chciałbym zapytać czy moge zrobic spliter własnej roboty tzn. chodzi mi o to bym sygnały z mikrofonów rozdzielić na 2 konsolety 1 do nagłosnienia 2 do nagrywania, chodzi mi zebym do nagrywania mial osobną regulacje kazdego kanału, wiec czy moge zrobić cos takiego jak na rysunku? tzn zrobic puszke w niej 1 wejście i 2 wyjscia połączone ze sobą ?

Spliter własnej roboty, osobna regulacja kanałów.
  • Poziom 9  
    Witaj rozumiem że te mikrofony mają wejście din
    Nie bardzo możesz tak zrobić ponieważ sygnał dzwięku idzie na trzech bolcach.
    Gdyby można je było rozdzielić to z pewnością nie było by trzech tylko dwa lub jeden
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

kup lepiej sobie rozdzielacz

Moderowany przez dj-MatyAS:

Porada nie dość że bezwartościowa, to jeszcze na dodatek z gruntu błędna. Na jakiej podstawie Kolega uważa że tu chodzi o DIN'y? Bo dalszego fragmentu :"Nie bardzo możesz tak zrobić ponieważ sygnał dzwięku idzie na trzech bolcach" - mimo szczerych chęci; nie rozumiem. Kolega słyszał kiedykolwiek o połączeniach symetrycznych?
    Ostrzeżenie za pisanie postów bez sensu.

• Poziom 11  
    mimo, że połącze wszystkie 3 bolce? 1 rozdzielacz to ok, ale jak wiecej to sie spore koszta robia ;)
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Tak możesz tak zrobić, powinno działać bez problemów.
    Zakładając że są to złącz XLR. Warto zwrócić uwagę by tylko w jednym mikserze był włączony Phantom na mikrofony pojemnościowe.

Przy problemach z buczeniem może się okazać konieczne rozłączenie pomiędzy pinami 1 w wyjściach. tylko phantom musi być podany w tedy z pierwszego wyjścia.
    Niekoniecznie musisz robić wtyczkę. Popytaj w sklepach o cienkie kable mikrofonowe. Mogą być dostępne na zamówienie. Mają średnicę nawet 3mm i dwa spokojnie zmieszczą się we wtyku XLR (standardowo do 6.5mm). Nie potrzeba puszek i dodatkowych kabli połączeniowych, czyli masz mniejsze koszta

Profesjonalny splitter różni się tym że drugie wyjście ma separowane transformatorem, i posiada przełącznik o którym wspomniałem wyżej. Trafo eliminuje ewentualne problemy z phantomem, daje separację elektryczną i takie tam pomniejsze rzeczy.

Takie połączenie nazywa się kablem typu Y
  • Poziom 11  
    Dzieki! o taką odpowiedź mi chodziło! zamykam.