Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion RD3 - przegrzewa się?

prediszcze 13 Mar 2010 09:31 1110 0
  • #1 13 Mar 2010 09:31
    prediszcze
    Poziom 1  

Witam!

Szukam pomocy w sprawie przegrzewającego się Clariona RD3, którego zamontowałem jakiś czas temu w swoim Peugeocie 307. Fabrycznie była zamontowana wersja tego samego radia na kasety (Clarion RB3, o ile się nie mylę), jednak zależało mi na płytach CD i obsłudze pilota po kierownicą.

Niestety zauważyłem, że radio się przegrzewa. Jednak po kolei:

-Od początku radio miało problemy ze stacjami radiowymi - po wyłączeniu auta i zapaleniu go po jakimś czasie radio przestawiało zaprogramowaną stację, przy której wyłączyłem silnik. Radio "dobierało się" tylko do tej stacji, na której je zostawiałem, więc uznałem że przy słabym sygnale danej stacji wyszukuje inną. Jednak to chyba nie jest to...

-Po jakimś czasie zauważyłem, że po około godzinie radio zaczynało zacinać płyty CD - odtwarzana piosenka "stawała" na chwilę, po czym po 1-2s ciszy ruszało dalej. Im dłużej jechało się, tym częściej takie przerwy występowały - najpierw raz na minutę, potem nawet 5-6 razy w ciągu minuty. Nie jest to na pewno wina rozłączania radia "na dołach", ani luźnego radia - to jest fabryczne, więc do kieszeni pasje idealnie. Dodam jeszcze, że taka zacinana płyta po wyciągnięciu jej z odtwarzacza jest bardzo gorąca. Także jest problem z odczytaniem jej po wysunięciu i ponownym włożeniu do odtwarzacza - płyta w połowie wciągania nie jest podawana dalej, trzeba popchnąć ją dalej, albo laser nie radzi sobie z odczytaniem jej i bezskutecznie ją "mieli".

-Ostatnio z kolei działania odmówiła część przycisków na panelu, konkretnie zaś jego prawa strona. Część z nich zwyczajnie przestała działać (przewijanie do przodu, przycisk "w górę" od ustawiania tonów wysokich/niskich i RDS/TA) a część zmieniła swoją funkcję (przycisk od ustawienia tonów - "nutka" - zaczął działać jak power, przycisk "w dół" od tej samej funkcji zaczął wysuwać płytę...). Za naprawę zapłaciłem 100zł, choć gdzie indziej stwierdzili że to "spalony grafit" (cokolwiek to znaczy, przyznam szczerze, że nie znam się) i naprawa wyniesie tyle co nowe radio, więc to nie ma sensu.

Samo radio wydaje się być również gorące, myślałem że to może z powodu ogrzewania samochodu w zimie - ale w kieszeni radia znajdującej się tuż pod dmuchawami nie wyczuwam żadnego ciepłego powietrza, które mogłoby się tam dostawać. Wszystko to jest ogólnie rzecz biorąc dziwne i totalnie nie wiem co z tym zrobić. Może ktoś z Was po moim opisie będzie potrafił doradzić mi co z tym zrobić. Byłbym też wdzięczny za informację, czy to mój model jest trefny, czy wszystkie clariony montowane fabrycznie w tym aucie tak mają.

Dodam jeszcze, że część z tych problemów w Clarionie kasetowym ("zwariowany" panel, przestawianie stacji radiowych) nie wystąpiła wcale.

Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek radę, gdyż bardzo zależy mi na działającym radiu - sam sobie nie lubię śpiewać, a stacje radiowe jak to stacje radiowe - nie zawsze grają to, co chcemy. :)

0 0