Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator toroidalny...na płycie gipsowej

rogalskia 13 Mar 2010 12:36 780 4
  • #1 13 Mar 2010 12:36
    rogalskia
    Poziom 8  

Witam

Zapewne trywialne pytanie, ale...czy mogę transformator toroidalny TS150VA na wejściu 230V na wyjściu 12V, do którego będzie podłączona lampa sufitowa potrzebująca 150W(15 ledów po 10W) położyć "luzem" na płycie gipsowej sufitowej? Generalnie chodzi mi o to, czy jest to bezpieczne. Chciałem zainstalować go w miejsce uszkodzonego w samej lampie, jednak waga lampy wzrosłaby do sporych kg i bałem się, że kołki do sufitów podwieszanych mogłyby nie wytrzymać i wolałbym położyć sam transformator na suficie. Płyty co do założenia się nie palą więc nawet gdyby coś się z transformatorem działo to powinno być ok...ale wolę zapytać fachowców.

0 4
  • #3 13 Mar 2010 12:45
    Hucul
    Poziom 39  

Widziałem dziesiątki tak montowanych transformatorów (niektóre sam zainstalowałem) :D Zwróć uwagę na brzęczenie transformatora , płyta kartonowo-gipsowa potrafi "pięknie" wzmocnić ten dźwięk .

0
  • #4 13 Mar 2010 13:51
    rogalskia
    Poziom 8  

Więc rozumiem, że musiałbym czymś wygłuszyć... Macie pomysł w co mogę zawinąć/owinąć, czy co tam jeszcze aby jak najlepiej wygłuszyć działanie tego transformatora?

0
  • #5 13 Mar 2010 14:04
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

rogalskia napisał:
    więc rozumiem,że musiałbym czymś wygłuszyć...macie pomysł w co mogę zawinąć/owinąć czy co tam jeszcze aby jak najlepiej wygłuszyć działanie tego transformatora?

W nic nie owijać bo się przegrzeje. Jak już to kołkiem do stałego sufitu i po problemie.

0