Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem PC do TV

13 Mar 2010 13:32 3160 16
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam telewizor LG 42LH3000 Full HD. Chciałem podłączyć do do kompa. Kupiłem kabel VGA. W karcie graficznej jest jedno wyjście VGA pod którym podłączony jest monitor. więc kupiłem przejściówkę do innego gniazda w karcie i przez nią podłączyłem kabel VGA. W TV jest wyjście RGB IN (PC). W sklepie komputerowym mówiłem im o takim kablu, powiedzieli że chodzi o ten VGA. Wszystko pasuje.

Po podłączeniu w TV przełączyłem INPUT na RGB i obraz rzeczywiście przełączył się. Jednak widoczny na TV jest jedynie wallpaper. Na krótką chwilę pojawił się kursor ale po chwili znikł.

co powinienem zrobić by obraz był dobrze widoczny?
    pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Generalnie jest prawidłowo. Ekran pracuje w trybie rozszerzenia, czyli jak wyjedziesz kursorem na lewo, to pokaże się na monitorze, to tak jakbyś miał 1 ekran, na 2 monitorach. Jak byś postawił monitor koło TV to to wtedy się staje użyteczne. Można se przeciągać okienka z 1 monitora na 2. A to co ciebie najprawodpodobniej interesuje to tryb klonowania, czyli, żeby na 2 monitorach było to samo. Przestawia się to w opcjach karty graficznej. Aczkolwiek, filmy muszą być przepuszczane przez kodek OpenGL, bo inaczej będziesz miał na TV czarne pole w miejscu filmu.
  • Poziom 9  
    No właśnie nie jestem pewien czy to ten tryb roszczenia.
    Monitor lub TV podłączony do kompa VGA działa prawidłowo. Dopiero na tej drugiej przejściówce (DVI->VGA) jeden z nich pokazuje tylko tapetę. Bez ikon itp.
    Może coś odnośnie drugiego wejścia na karcie graficznej trzeba skonfigurować?
  • Poziom 9  
    Witam, więc udało mi się wszystko skonfigurować. Rzeczywiście w trybie klonowania był 1 czarny ekran. Ale po wskazaniu jako główny monitor analogowy, wszystko śmiga ok.
    Moje pytanie brzmi czy kabel VGA w długości ok 5-6m nie pogorszy jakości odbioru?
  • Poziom 41  
    Zależy jaki kabel, jak kupi porządny, to nie będzie problemów. Musi być po prostu mocno ekranowany.
  • Poziom 9  
    Mam kabel 3m ferrytowy. Jednak przy podłączeniu nie da rady puścić go za meblami. Muszę wysuwać kompa i kabel wisi w powietrzu. Myślałem o przedłużaczu by kabel miał max 5-6m. Lepiej kupić kabel całościowy czy 2 w złączeniu nie robią różnicy?
    pzdr.
  • Poziom 12  
    W moim przypadku TV wisi na ścianie , a kabeleki do niego podłączone mają około 2x 3m . Czy jest obraz gorszy od tego podłączonego jednym kablem ? Oczywiście nie widzę różnicy .

Co do trybów wyświetlania , to są : tryb rozszerzony i tryb klonowania .
    Pewnie mają swoje różnice jeżeli chodzi o stajnie Ati lub nVidia . Ale o tym później . Ja opisze przypadek na mojej karcie Ati 4870

Tryb klonowania jest prosty do wytłumaczenia . Na monitorze jednym i drugim dzieje sie to samo . Widać pulpit ( tapeta + icony itd ) na obu wyświetlaczach. Ważne w tym trybie to , że np: w filmach do których potrzebne są napisy , są one na obu monitorach .

Tryb rozszerzony : to jakbyś rozciągnął na drugi monitor pulpit , i tak na drugim monitorze widać tylko tapetę . W tym trybie możliwe jest wyświetlenie na monitorze nr:2 filmu na całym ekranie , a na monitorze nr1: ( podstawowy ) można przeglądać np: strony www itp. ( dwie różne rzeczy ) .

Zależy to też w dużej mierze od odtwarzacza filmów : bo na przykład AllPlayer ma możliwość wyświetlania na drugim monitorze filmów ( ale tu uwaga - może wystąpić brak napisów ) , natomiast poczciwy MediaPlayer już trzeba przeciągnąć na drugi ekran i tam go włączyć w tryb full screen .

Moim zdaniem nVidia ma mniej zagmatwane używanie dwóch monitorów .
  • Poziom 41  
    Tryb rozszerzenia jest lepszy do filmów. Po prostu przeciągasz okienko odtwarzacza na 2 ekran i dajesz fullscreen. Ale jak już pisałem odtwarzanie musi odbywać się w trybie OpenGL, inaczej odtwarzacz da się normalnie przeciągnąć, ale obszar z filmem będzie czarny. Jest to ograniczenie DirectX-a.
  • Poziom 10  
    Subedit Player jest chyba jednym z wygodniejszych rozwiązań jeśli chodzi o wyświetlanie na drugim monitorze (TV) jeśli używa się rozszerzonego pulpitu, raz ustawiony każdy film wrzuca na drugi monitor, z napisami nigdy nie miałem problemów :) Ma tez obsługę wszystkiego z klawiatury, wiec można sobie ładnie skonfigurować np Girdera do obsługi z pilota :)
  • Poziom 12  
    SubEditPlayer to mój ulubiony , i też bym go polecił . Można w nim robić wszystko , świetny program , niestety nie działa poprawnie na win7(64bit) .
  • Poziom 9  
    Wojtek o co dokładnie chodzi z Open GL'em?
    Miałem tak jak piszesz, jeden obraz czarny na drugim film. Ale gdy przestawiłem konfiguracje na karcie ustawiając Tv jako monitor główny, śmigają równolegle i wszystko jest OK.
    Najlepsze jest to że spodziewałem się gorszej jakości filmów. Filmy w jakości dvdrip 480p są ok. Jakość 720p już nieźle wymiata. Najlepiej prezentuje się film ze scenami kręconymi za dnia, gdzie jest popis kolorów. W ciemności jest trochę gorzej. Obiektywnie jeśli ktoś nie jest wielkim koneserem nie widzę potrzeby płacić za Sharpa który jest 1000zł droższy a różnica jest minimalna.
    pzdr.
  • Poziom 35  
    (ogólnie)

By mieć jeszcze lepszą jakość filmów na płaskim ekranie polecam podłączyć TV cyfrowo z PC/laptopem (jak to możliwe) i ustawić rozdzielczości HD, np 1080p. ;)
  • Poziom 9  
    Witam, przedłużacz zakupiony. Kabel ma aktualnie długość 4,8m Nie widzę zmian w jakości obrazu. Czy oprócz wspomnianego kabla VGA jest jakaś inna opcja by podłaczyć PC z TV innym kabelkiem? TV ma jeszcze parę wyjść. min. HDMI.
    pzdr.
  • Poziom 41  
    Napisz jaką masz kartę graficzną.