Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva HD combo vs. Ferguson HF-8900HD... Cyfra+

pawcio1979 13 Mar 2010 13:52 16919 14
Computer Controls
    pawcio1979
    Level 16  
    Witam.
    Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w wyborze tunera do Cyfry+
    Mój wybór pada na jeden z tych tunerów. Znam parametry jednego jak i drugiego, wiem co mają "na pokładzie" ale potrzebuje rzetelnej porady odnośnie stabilności.
    Czy kierować się w stronę starszego (zapewne brak nowych aktualizacji w przyszłości) nie posiadającego tunera DVB-T ale za to słynącego ze stabilności z Cyfrą+ modelu 8900 czy raczej iść w stroną Arivy. Nowszy, wbudowany tuner DVB-T, ponoć też stabilny.
  • Computer Controls
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Podpowiadam Arive.
  • Computer Controls
    pawcio1979
    Level 16  
    dzac4 wrote:
    Podpowiadam Arive.

Hehe w innych "zestawieniach" często proponowałeś 8900.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Chcesz DVB-T.
    Jeżeli bez to oczywiście 8900.
    pawcio1979
    Level 16  
    Kartę DVB-T zawsze mogę w TV wpiąć a do czasu całkowitego wprowadzenia cyfryzacji jeszcze wiele się może zmienić.

Moim głównym celem jest stabilność i jakość obrazu. Mam fergusona 7900 i na nim stabilność i jakość obrazu po prostu przemilczę...
    kajron
    Level 29  
    Ferguson HF-8900 lepiej wydać troche więcej niż na Arive.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    pawcio1979 wrote:
    Mam fergusona 7900 i na nim stabilność i jakość obrazu po prostu przemilczę...

To nie jest dekoder HD.
    A co do reszty w tym modelu...

Dodano po 2 [minuty]:

pawcio1979 wrote:
    Kartę DVB-T zawsze mogę w TV wpiąć a do czasu całkowitego wprowadzenia cyfryzacji jeszcze wiele się może zmienić.

To po co pytasz o takowe możliwości w dekoderze?
    Przecież taniej nie będzie.
    pawcio1979
    Level 16  
    dzac4 wrote:
    pawcio1979 wrote:
    Mam fergusona 7900 i na nim stabilność i jakość obrazu po prostu przemilczę...

To nie jest dekoder HD.
    A co do reszty w tym modelu...

Dodano po 2 [minuty]:

pawcio1979 wrote:

To po co pytasz o takowe możliwości w dekoderze?
    Przecież taniej nie będzie.

Tak to jest model sd ale....... na święta dla nowych klientów (lub przedłużając umowe na nowych zasadach......czyli ja :) ) kanały HD będą gratis :) więc sie człowiek zaopatruje :)

Nie zależy mi na DVB-T aczkolwiek w Arivie jest poniekąd gratis ;)
    b.zos
    Level 16  
    Ferguson HF 8900 jest znacznie ,znacznie lepszym tunerem niz Ariva a szczególnie dla "zwyklych" ludzi , ostatnio poradziłem zakup A200 , a teraz mam "wypominki" szczególnie jak chodzi ze spliterem i CAM Polsat
    mariuszsal
    Level 12  
    Ostatnia wersja oprogramowania do Arivy poprawia wiele poważnych błędów ale do doskonałości jeszcze mu trochę brakuje.

Autor tematu prosi o tuner pod C+ więc szkoda kasy na Arive 200 bo w
    zupełności ten cel spełni 100.

pawcio1979
    Jeśli nie śpieszy ci się bardzo z zakupem a myślisz o Arivie to możesz się trochę wstrzymać bo chodzą pogłoski ze źródeł producenta, że lada moment ma się pojawić Ariva 100E (okrojona o wyjścia COMPONENT i OPTICAL) trochę tańsza.

Co do DVB-T - uważam, że na chwilę obecną inwestycja w tym kierunku jest sporo na wyrost przy obecnych cenach.
    pawcio1979
    Level 16  
    Na chwilę obecną moje oczy kierują się w kierunku HF-8900HD i chyba tak już pozostanie.
    Co do ewentualnej Arivy 100E to nie dam się skusić na nowość i późniejsze eksperymenty z softem jak mam teraz w modelu FK-7900 gdzie co nowszy soft to tym lepsze "efekty" :) W najnowszym 2.2.0 gratis od producenta otrzymujemy funkcję stroboskopu :) ........ obraz pojawia się i znika, pojawia i znika. Tak właśnie się dzieje po podłączeniu przez HDMI.
    omega700
    Level 2  
    pawcio1979 wrote:
    Witam.
    Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w wyborze tunera do Cyfry+
    Mój wybór pada na jeden z tych tunerów. Znam parametry jednego jak i drugiego, wiem co mają "na pokładzie" ale potrzebuje rzetelnej porady odnośnie stabilności.
    Czy kierować się w stronę starszego (zapewne brak nowych aktualizacji w przyszłości) nie posiadającego tunera DVB-T ale za to słynącego ze stabilności z Cyfrą+ modelu 8900 czy raczej iść w stroną Arivy. Nowszy, wbudowany tuner DVB-T, ponoć też stabilny.

Witam!
    Nie mam dużego stażu i wielkich zasług na forum, ale mam dziś trochę czasu i z chęcią przekażę zainteresowanym moje spostrzeżenia z użytkowania Fergusona Ariva HD Combo.
    Tak na wstępie, to wcześniej użytkowałem przez kilka lat tuner PHILIPS 6010 z kartą CYFRY+ (do dziś pozostałem wierny tej platformie). Telewizor mam już stary, ale jeszcze niezły, a zepsuć sam się nie chce tj. SONY 29” 100Hz.
    Po awarii PHILIPS-a stwierdziłem, że kupię nowy tuner, ale już HD (tak na przyszłość jak zmienię TV). Zgroza. Na rynku jest taki wybór, że zgłupiałem. W sieci opinii znalazłem mnóstwo. Ten zaleca to, a tamten to i w końcu zbaraniałem. Przypomniałem jednak sobie, że kiedyś znajomy pokazywał mi fajny tunerek firmy FERGUSON. Nie pamiętam jednak modelu, ale podobała mi się jego prosta obsługa. No i przy wyborze nowego zawęziłem marki do FERGUSONÓW. Oj znów tego trochę jest. Zaczęło się czytanie opinii. I znów jedni chwalą, inni nie. Poszukałem nowości i pojawiły się ARIVY. No to wybór padł na Fergusona Ariva HD Combo. Dopiero 3 tydzień go testuję, ale myślę, że mogę już coś o nim powiedzieć.

PLUSY (wg mnie):
    tuner DVB-T (nowe TV w większości już go mają, a ja nie) z którym nie mam problemów, ale musi być odpowiednio mocny sygnał z anteny naziemnej,
    obraz ładniejszy niż na PHILIPS 6010,
    proste i łatwe menu
    pilot wielofunkcyjny (tuner oraz TV obsługuję jednym pilotem)
    USB do podpięcia PEN-a lub dysku twardego w celu nagrywania, jakość odtwarzania bez zarzutu (nie mylić z odtwarzaniem dvix, bo tego nie czyta), ale czyta za to muzykę MP3 i odtwarza zdjęcia
    działa ze splitterem bezprzewodowym przy rozdzielaniu sygnału z jednej karty na kilka tunetów

MINUSY (wg mnie):
    czasem się zacina na rożnych programach i ta „losowa stopklatka” mnie denerwuje, a radzę sobie wtedy z tym tak, że nie czekam, aż wskoczy obraz (a trwa to niekiedy kilkanaście do kilkadziesiąt sekund), tylko na pilocie włączę jeden kanał wyżej lub niżej i zaraz wrócę na ten oglądany – pomaga,
    martwi mnie to, że mój TV nie widzi telegazety przy podłączeniu z ARIVĄ przez kabel EURO w gniazdo AV, a z PHILIPSEM nie miałem z tym problemów (włączyłem kanał np. TVP1 w tunerze i przycisnąłem telegazetę w TV i mogłem czytać, a w ARIVIE tak się nie da). Można oczywiście korzystać z telegazety w tunerze, ale jest mało funkcji do jej obsługi i jest mały ekran.

To byłoby na tyle z moich spostrzeżeń, a gdy coś nowego zauważę, znów dam o sobie znać. Pozdrawiam i myślę, że moje wypociny komuś pomogą w wyborze lub obsłudze.
    chrissrider
    Level 9  
    Czy któryś z nich będzie obsługiwał VOD? Jeżeli tak, to czy film z VOD można wrzucic na zewnętrzny HDD?

Jeżeli nie, to czy jest jakikolwiek dekoder, który będzie przystosowany do HD, VOD i będzie możliwość podłączenia HDD?
    Jestem abonentem C+
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Nie będzie obsługiwał VOD.
    Ta funkcja dostępna tylko w dekoderach flagowych.
    pawcio1979
    Level 16  
    Wybrałem Ariva HD Combo.
    Ku mojemu zaskoczeniu bardzo dobrze działa z kartą Cyfra+. Czasem tylko przytnie obraz ale dosłownie na pół sekundy, może krócej. Jeśli chodzi o tuner naziemnej telewizji cyfrowej to muszę powiedzieć że bardzo dobrze działa. Porównując jakoś obrazu na danym kanale z naziemnej i z pakietu cyrfy (talerz 80) to powiem szczerze że z naziemnej ładniejszy obraz.

Myślę że wszystko zostało wyjaśnione więc temat do zamknięcia.