Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva HD combo vs. Ferguson HF-8900HD... Cyfra+

pawcio1979 13 Mar 2010 13:52 16421 14
  • #1 13 Mar 2010 13:52
    pawcio1979
    Poziom 16  

Witam.
    Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w wyborze tunera do Cyfry+
    Mój wybór pada na jeden z tych tunerów. Znam parametry jednego jak i drugiego, wiem co mają "na pokładzie" ale potrzebuje rzetelnej porady odnośnie stabilności.
    Czy kierować się w stronę starszego (zapewne brak nowych aktualizacji w przyszłości) nie posiadającego tunera DVB-T ale za to słynącego ze stabilności z Cyfrą+ modelu 8900 czy raczej iść w stroną Arivy. Nowszy, wbudowany tuner DVB-T, ponoć też stabilny.

0 14
  • #2 13 Mar 2010 14:00
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Podpowiadam Arive.

0
  • #3 13 Mar 2010 14:07
    pawcio1979
    Poziom 16  

dzac4 napisał:
    Podpowiadam Arive.

Hehe w innych "zestawieniach" często proponowałeś 8900.

0
  • #4 13 Mar 2010 14:11
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Chcesz DVB-T.
    Jeżeli bez to oczywiście 8900.

0
  • #5 13 Mar 2010 14:37
    pawcio1979
    Poziom 16  

Kartę DVB-T zawsze mogę w TV wpiąć a do czasu całkowitego wprowadzenia cyfryzacji jeszcze wiele się może zmienić.

Moim głównym celem jest stabilność i jakość obrazu. Mam fergusona 7900 i na nim stabilność i jakość obrazu po prostu przemilczę...

0
  • #6 13 Mar 2010 15:12
    kajron
    Poziom 29  

Ferguson HF-8900 lepiej wydać troche więcej niż na Arive.

0
  • #7 13 Mar 2010 22:28
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

pawcio1979 napisał:
    Mam fergusona 7900 i na nim stabilność i jakość obrazu po prostu przemilczę...

To nie jest dekoder HD.
    A co do reszty w tym modelu...

Dodano po 2 [minuty]:

pawcio1979 napisał:
    Kartę DVB-T zawsze mogę w TV wpiąć a do czasu całkowitego wprowadzenia cyfryzacji jeszcze wiele się może zmienić.

To po co pytasz o takowe możliwości w dekoderze?
    Przecież taniej nie będzie.

0
  • #8 13 Mar 2010 23:21
    pawcio1979
    Poziom 16  

dzac4 napisał:
    pawcio1979 napisał:
    Mam fergusona 7900 i na nim stabilność i jakość obrazu po prostu przemilczę...

To nie jest dekoder HD.
    A co do reszty w tym modelu...

Dodano po 2 [minuty]:

pawcio1979 napisał:

To po co pytasz o takowe możliwości w dekoderze?
    Przecież taniej nie będzie.

Tak to jest model sd ale....... na święta dla nowych klientów (lub przedłużając umowe na nowych zasadach......czyli ja :) ) kanały HD będą gratis :) więc sie człowiek zaopatruje :)

Nie zależy mi na DVB-T aczkolwiek w Arivie jest poniekąd gratis ;)

0
  • #9 14 Mar 2010 14:20
    b.zos
    Poziom 15  

Ferguson HF 8900 jest znacznie ,znacznie lepszym tunerem niz Ariva a szczególnie dla "zwyklych" ludzi , ostatnio poradziłem zakup A200 , a teraz mam "wypominki" szczególnie jak chodzi ze spliterem i CAM Polsat

0
  • #10 17 Mar 2010 20:50
    mariuszsal
    Poziom 11  

Ostatnia wersja oprogramowania do Arivy poprawia wiele poważnych błędów ale do doskonałości jeszcze mu trochę brakuje.

Autor tematu prosi o tuner pod C+ więc szkoda kasy na Arive 200 bo w
    zupełności ten cel spełni 100.

pawcio1979
    Jeśli nie śpieszy ci się bardzo z zakupem a myślisz o Arivie to możesz się trochę wstrzymać bo chodzą pogłoski ze źródeł producenta, że lada moment ma się pojawić Ariva 100E (okrojona o wyjścia COMPONENT i OPTICAL) trochę tańsza.

Co do DVB-T - uważam, że na chwilę obecną inwestycja w tym kierunku jest sporo na wyrost przy obecnych cenach.

0
  • #11 26 Mar 2010 20:58
    pawcio1979
    Poziom 16  

Na chwilę obecną moje oczy kierują się w kierunku HF-8900HD i chyba tak już pozostanie.
    Co do ewentualnej Arivy 100E to nie dam się skusić na nowość i późniejsze eksperymenty z softem jak mam teraz w modelu FK-7900 gdzie co nowszy soft to tym lepsze "efekty" :) W najnowszym 2.2.0 gratis od producenta otrzymujemy funkcję stroboskopu :) ........ obraz pojawia się i znika, pojawia i znika. Tak właśnie się dzieje po podłączeniu przez HDMI.

0
  • #12 26 Maj 2010 14:05
    omega700
    Poziom 2  

pawcio1979 napisał:
    Witam.
    Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w wyborze tunera do Cyfry+
    Mój wybór pada na jeden z tych tunerów. Znam parametry jednego jak i drugiego, wiem co mają "na pokładzie" ale potrzebuje rzetelnej porady odnośnie stabilności.
    Czy kierować się w stronę starszego (zapewne brak nowych aktualizacji w przyszłości) nie posiadającego tunera DVB-T ale za to słynącego ze stabilności z Cyfrą+ modelu 8900 czy raczej iść w stroną Arivy. Nowszy, wbudowany tuner DVB-T, ponoć też stabilny.

Witam!
    Nie mam dużego stażu i wielkich zasług na forum, ale mam dziś trochę czasu i z chęcią przekażę zainteresowanym moje spostrzeżenia z użytkowania Fergusona Ariva HD Combo.
    Tak na wstępie, to wcześniej użytkowałem przez kilka lat tuner PHILIPS 6010 z kartą CYFRY+ (do dziś pozostałem wierny tej platformie). Telewizor mam już stary, ale jeszcze niezły, a zepsuć sam się nie chce tj. SONY 29” 100Hz.
    Po awarii PHILIPS-a stwierdziłem, że kupię nowy tuner, ale już HD (tak na przyszłość jak zmienię TV). Zgroza. Na rynku jest taki wybór, że zgłupiałem. W sieci opinii znalazłem mnóstwo. Ten zaleca to, a tamten to i w końcu zbaraniałem. Przypomniałem jednak sobie, że kiedyś znajomy pokazywał mi fajny tunerek firmy FERGUSON. Nie pamiętam jednak modelu, ale podobała mi się jego prosta obsługa. No i przy wyborze nowego zawęziłem marki do FERGUSONÓW. Oj znów tego trochę jest. Zaczęło się czytanie opinii. I znów jedni chwalą, inni nie. Poszukałem nowości i pojawiły się ARIVY. No to wybór padł na Fergusona Ariva HD Combo. Dopiero 3 tydzień go testuję, ale myślę, że mogę już coś o nim powiedzieć.

PLUSY (wg mnie):
    tuner DVB-T (nowe TV w większości już go mają, a ja nie) z którym nie mam problemów, ale musi być odpowiednio mocny sygnał z anteny naziemnej,
    obraz ładniejszy niż na PHILIPS 6010,
    proste i łatwe menu
    pilot wielofunkcyjny (tuner oraz TV obsługuję jednym pilotem)
    USB do podpięcia PEN-a lub dysku twardego w celu nagrywania, jakość odtwarzania bez zarzutu (nie mylić z odtwarzaniem dvix, bo tego nie czyta), ale czyta za to muzykę MP3 i odtwarza zdjęcia
    działa ze splitterem bezprzewodowym przy rozdzielaniu sygnału z jednej karty na kilka tunetów

MINUSY (wg mnie):
    czasem się zacina na rożnych programach i ta „losowa stopklatka” mnie denerwuje, a radzę sobie wtedy z tym tak, że nie czekam, aż wskoczy obraz (a trwa to niekiedy kilkanaście do kilkadziesiąt sekund), tylko na pilocie włączę jeden kanał wyżej lub niżej i zaraz wrócę na ten oglądany – pomaga,
    martwi mnie to, że mój TV nie widzi telegazety przy podłączeniu z ARIVĄ przez kabel EURO w gniazdo AV, a z PHILIPSEM nie miałem z tym problemów (włączyłem kanał np. TVP1 w tunerze i przycisnąłem telegazetę w TV i mogłem czytać, a w ARIVIE tak się nie da). Można oczywiście korzystać z telegazety w tunerze, ale jest mało funkcji do jej obsługi i jest mały ekran.

To byłoby na tyle z moich spostrzeżeń, a gdy coś nowego zauważę, znów dam o sobie znać. Pozdrawiam i myślę, że moje wypociny komuś pomogą w wyborze lub obsłudze.

0
  • #13 01 Wrz 2010 18:39
    chrissrider
    Poziom 9  

Czy któryś z nich będzie obsługiwał VOD? Jeżeli tak, to czy film z VOD można wrzucic na zewnętrzny HDD?

Jeżeli nie, to czy jest jakikolwiek dekoder, który będzie przystosowany do HD, VOD i będzie możliwość podłączenia HDD?
    Jestem abonentem C+

0
  • #14 02 Wrz 2010 09:22
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Nie będzie obsługiwał VOD.
    Ta funkcja dostępna tylko w dekoderach flagowych.

0
  • #15 23 Mar 2011 13:03
    pawcio1979
    Poziom 16  

Wybrałem Ariva HD Combo.
    Ku mojemu zaskoczeniu bardzo dobrze działa z kartą Cyfra+. Czasem tylko przytnie obraz ale dosłownie na pół sekundy, może krócej. Jeśli chodzi o tuner naziemnej telewizji cyfrowej to muszę powiedzieć że bardzo dobrze działa. Porównując jakoś obrazu na danym kanale z naziemnej i z pakietu cyrfy (talerz 80) to powiem szczerze że z naziemnej ładniejszy obraz.

Myślę że wszystko zostało wyjaśnione więc temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów